'Leko velt hard verdict: einde verhaal bij Club Brugge'

door
'Leko velt hard verdict: einde verhaal bij Club Brugge'

Sinds het Nicky Hayen inruilde voor Ivan Leko als hoofdcoach boekte Club Brugge een fraaie 24 op 30 in de competitie. Toch zal niet iedereen in Westkapelle even opgezet zijn met de terugkeer van de Kroaat, onder wie enkele spelers op een zijspoor zijn beland. Voor een van hen lijkt het stilaan zelfs al einde verhaal te zijn.

Ten opzichte van Hayen, die weliswaar evenmin naar hartenlust roteerde, doet Leko nog minder een beroep op zijn brede selectie. Onder de lat bijvoorbeeld krijgt Simon Mignolet opnieuw duidelijk de voorkeur op back-up Nordin Jackers. Behalve voorin, waar zowel diep in de punt als op de flanken af en toe wel eens gewisseld wordt, staat de pikorde ook elders in steen gebeiteld.

LEES OOK: Opvallende afwezige bij Club Brugge: veto van Leko?

Figurant onder Leko

Producten van eigen kweek zoals Cisse Sandra en Jorne Spileers komen daardoor nauwelijks nog aan bod, terwijl ook pakweg Hugo Vetlesen, Bjorn Meijer, Hugo Siquet en zelfs nieuwkomer Félix Lemaréchal momenteel vrede moeten nemen met een beperkt aantal speelminuten. Het lijkt daarom aannemelijk dat enkelen van hen bezig zijn aan hun laatste maanden in Jan Breydel.

Nog erger is het echter gesteld met Ludovit Reis, tot dusver de enige mislukte zomertransfer. Mede omwille van een schouderoperatie wist de 25-jarige Nederlander, die daardoor onder Hayen eveneens amper in actie kwam, zijn prijskaartje van zes miljoen nog niet te rechtvaardigen. Ook nu hij weer helemaal fit is blijkt Reis niet in Leko zijn bovenste schuif te liggen. Integendeel.

Reis staat buitenspel

Door de hoge concurrentie op zijn positie is de middenvelder volledig uit beeld verdwenen, in die mate dat hij doorgaans zelfs geen deel meer uitmaakt van de wedstrijdkern. Het Nieuwsblad vreest dat daar niet snel verandering in zal komen nu Club nog slechts op één front actief is. Volgens de krant zal Reis dit seizoen zeker géén rol van betekenis meer spelen in de titelrace.

Nadien wenkt zelfs al de exit, al biedt Raphael Onyedika en Aleksandar Stankovic hun vertrek wie weet wel perspectief. Op de korte termijn stijgen in de hiërarchie, zit er evenwel niet meteen in. "De nabije toekomst ziet er allesbehalve rooskleurig uit. Leko vertrouwt op zijn vaste namen en wijkt daar amper van af. Wie dan achteraan in de rij staat, geraakt er niet zomaar tussen."

Denkt u dat Reis dit seizoen nog zal spelen?

Meest recent

Club-fan Julie Vanloo in ongemakkelijke situatie

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

83
83
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

164
164
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

79
79
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

67
67
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

147
147
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

317
317
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

131
131
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

317
317
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

114
114
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

171
171
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

156
156
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

242
242
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

621
621
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

153
153
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

264
264
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

66
66
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

223
223
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

108
108
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

159
159
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

339
339
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

297
297
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

153
153
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

355
355
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

258
258
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

268
268

Meer sportnieuws