Jérémy Taravel laat RSC Anderlecht weer voetballen. Paars-Wit probeert weer het spel te maken en via verzorgd combinatievoetbal matchen te winnen. Een heel andere aanpak dan onder Besnik Hasi. Was de coach tevreden?
LEES OOK: Kranten zien nieuwe ontdekking bij Anderlecht
Sterke De Cat en HazardHet dient gezegd: Anderlecht speelde tot aan de 1-1 werkelijk dramatisch. OHL was dominanter tot aan de gelukkige gelijkmaker. Het Lotto Park begon stilaan te fluiten, nadat Nathan Saliba een zoveelste zwakke voorwaartse pass gaf.
Maar na de 1-1 tankte RSCA vertrouwen. Het werd dominant, hield OHL verder van eigen doel en in de tweede helft was Anderlecht goed. De score was overdreven, maar Paars-Wit won oververdiend. Taravel kon weer rekenen op twee grote uitblinkers. Thorgan Hazard als steevast de gevaarlijkste man, Nathan De Cat als de regisseur.
Taravel ziet nog werkpunten
De Cat, die een staande ovatie kreeg van het publiek na de match, speelde op de '10'. Dat verliep moeizamer, wij zien hem liever op de '8'. Maar hij kan er een eventuele oplossing zijn. Toen Ibrahim Kanaté in de ploeg kwam, mocht hij een rijtje naar achteren. Van daaruit was hij fenomenaal.
Taravel sprak na de match met La Dernière Heure. Hij was uiteraard zeer tevreden met de vijf goals. "Ik hoop dat Thorgan zijn effectiviteit kan behouden, maar ik ben blij dat de andere twee spitsen vanavond ook hebben gescoord; dat belooft veel goeds voor de toekomst."
"Het is een belangrijke overwinning. We hebben op cruciale momenten het verschil kunnen maken en goed voetbal laten zien. Ons spel was in de eerste helft te voorspelbaar, maar dat hebben we in de tweede helft rechtgezet. We hebben onze solide verdedigende structuur hervonden in vergelijking met de wedstrijd tegen Zulte Waregem. Ik ben tevreden, maar we hebben nog veel werk te verzetten, met de focus op de belangrijke wedstrijd van volgend weekend."
Claudio Reulens