Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze landgenoten Jari De Busser en Mathis Suray boekte in eigen huis een broodnodige overwinning, maar de feestvreugde kreeg later op de avond een opvallend staartje.
LEES OOK: Jan Boskamp ging door complete hel: "Rot op man!"
Overtuigende zege na lange droogteIn Nederland haalde Go Ahead Eagles gisteren stevig uit tegen Heracles Almelo. Het werd maar liefst 4-0, een uitslag die de opluchting groot maakte na maanden zonder competitiezege in de Eredivisie.
Voor het eerst sinds november 2025 kon de ploeg nog eens drie punten bijschrijven, waardoor de kloof met de degradatiestreep opnieuw iets groter werd. De ruime overwinning was aanleiding voor een gezamenlijk teamuitje in het centrum van Deventer. Spelers en staf besloten samen de herwonnen vreugde te vieren in een lokaal café.
Club start onderzoek na politie ingrijpen
Wat een gezellige avond moest worden, liep echter anders af. Volgens berichtgeving van Voetbal International werd een assistent-trainer van Go Ahead Eagles tijdens het uitje meegenomen door de politie. Clubwatcher Marco Timmer liet weten dat de club inmiddels een intern onderzoek is gestart naar het incident.
De aanleiding zou een fles drank zijn geweest die voor verwarring zorgde. Volgens de ene lezing was die meegenomen, volgens een andere zou er sprake zijn geweest van diefstal. De politie kwam ter plaatse en nam de assistent-trainer mee voor verhoor, dat ongeveer twee uur duurde.
Algemeen directeur Jan Willem van Dop wil eerst alle betrokkenen horen voordat de club met een officieel statement naar buiten komt (wat ondertussen gebeurde). Het voorval past bij een seizoen vol uitersten voor de club uit Deventer. Europees werden knappe resultaten geboekt, terwijl de competitievorm lange tijd zwaar onder de maat bleef. Met de zege tegen Heracles is sportief gezien weer wat ademruimte gecreëerd, al zal de aandacht voorlopig ook naast het veld blijven hangen.
Maarten Coenen