RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. De zenuwen zijn strakgespannen bij de Brusselaars, die er maar niet in slagen om een opvolger te vinden voor Besnik Hasi. Voorlopig blijft Jérémy Taravel dus de honneurs waarnemen. Tijdens zijn wekelijkse persbabbel ging de interimtrainer geen thema uit de weg.
Zo werd Taravel, die allicht ook volgende week tegen OHL nog plaatsneemt in de dug-out, gevraagd of hij het zou zien zitten om eventueel tot het einde van het seizoen dienst te doen als tussenpaus. "Als die vraag komt, is dat voor mij een zeker een mogelijkheid. Ik sta ter beschikking van de club, in welke rol dan ook", wist hij onder andere te vertellen.
LEES OOK: 'Anderlecht in actie: deadline Schreuder, Taravel krijgt belofte'
Taravel ambitieus"Ik ben ambitieus en ik wil op termijn zeker hoofdcoach worden. Als die kans zich vroeger dan verwacht voordoet, dan ben ik klaar voor die uitdaging", blijkt Taravel bereid om zijn interimperiode te verlengen. "Maar het management is vanaf het begin duidelijk en heel transparant geweest over de huidige situatie. Ze beschermen me", klonk het verder nog.
Gezien de moeizame zoektocht naar een nieuwe T1 valt het echter niet uit te sluiten dat de plannen gewijzigd worden en Taravel alsnog langer in het zadel mag blijven zitten. Per slot van rekening dreigt Paars-Wit ook topkandidaat Alfred Schreuder te mogen schrappen van de shortlist. De vraag is dus of de openstaande vacature nog wel ingevuld geraakt.
T2 van Schreuder?
Vast staat alleszins dat Taravel aan boord blijft, is het niet als hoofdcoach dan wel als assistent. "Dat is absoluut de bedoeling. We zullen zien welke functie het wordt, maar ik ben zeker van plan om hier te blijven. Dat is momenteel echter niet de prioriteit. De spelers en de club zijn wat telt. En ik concentreer me op de voorbereiding van de volgende match."
Een verplaatsing naar Essevee dus, alweer een belangrijke opdracht met het oog op de strijd om de top zes. "We hadden meer tijd dan vorige week om onze werkpunten grondig te analyseren en oplossingen te vinden. Elke wedstrijd is nu een finale op zich. Ik wil dat we de vijf resterende duels aanvatten zoals de bekerpartij op Antwerp", besluit Taravel.
Arne Decraene