Ontploffingsgevaar bij Antwerp: fans viseren Gheysens

door
Ontploffingsgevaar bij Antwerp: fans viseren Gheysens

Antwerp hoopt donderdag tegen RSC Anderlecht een 1-0 voorsprong om te zetten in een ticket voor de bekerfinale. Mogelijk de vierde in amper zeven jaar tijd, maar toch heerst er momenteel vooral onrust op de Bosuil. Na de tiende competitienederlaag van dit seizoen trekken de supporters daar nog maar eens aan de alarmbel.

Tenslotte wemelt het van de geruchten omtrent een eventuele exit van Paul Gheysens, die door de crisis bij zijn vastgoedimperium Ghelamco naar verluidt wel degelijk overweegt om het stamnummer één van de hand te doen. De achterban stelt zich dan ook vragen bij de toekomsplannen van hun voorzitter, vertelt Dominik Van Landeghem aan Gazet van Antwerpen.

LEES OOK: Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Kritiek op Gheysens

"Omdat er geen antwoorden komen. Eind vorig seizoen deden we onze eerste oproep tot dialoog. Dat volgde niet, integendeel, het werd alleen maar stiller langs zijn kant", doet de voorzitter van de Federatie van Antwerp Supporters Clubs (FASC) er uit de doeken. Bovendien haalt Gheysens nu vooral de krantenkoppen met de zogenaamde "Golfoorlog' in Knokke.

"Onze voorzitter komt alleen maar met financiële rompslomp en problemen in de pers. Dat zou los moeten staan van Antwerp, maar het een sleurt het ander wel mee", klinkt het nog. Recent verschafte Gheysens wel nog een woordje uitleg aan de krant over de jaarrekening en mislukte wintermercato, al stelde dat de bezorgde aanhang evenmin gerust. Integendeel.

Antwerp slaat alarm

"Daar wuifde hij alles een beetje weg. Je krijgt geen concrete antwoorden. Dat frustreert de fans", vervolgt Van Landeghem, die wel begrijpt waarom Gheysens bij een deel van de aanhang krediet heeft omwille van zijn verwezenlijkingen in Deurne-Noord. "Maar de signalen zijn niet positief. Bovendien zijn de fans bang om terug te gaan naar de toestand uit het verleden."

"We hebben geproefd van het succes en willen niet opnieuw verzanden in middenmootvoetbal. Het is aan de supportersfederatie om de druk hoog te houden", klinkt het nog. Ook de komende tijd lijken de protestacties tegen Gheysens, die door de harde kern onder meer met spandoeken geregeld fel op de korrel wordt genomen, dus gewoon nog te zullen aanhouden.

Denkt u dat deze situatie nog lang houdbaar is voor Gheysens?

Meest recent

'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

52
52
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

35
35
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

88
88
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

217
217
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

92
92
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

253
253
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

92
92
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

155
155
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

133
133
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

230
230
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

542
542
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

135
135
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

248
248
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

61
61
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

202
202
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

96
96
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

151
151
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

320
320
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

287
287
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

147
147
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

331
331
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

248
248
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

254
254
Club Brugge laat concurrentie beven: "Bayern van België"

Op voorzet van de pers liet Bart Verhaeghe zich ooit ontvallen dat hij van Club Brugge maar al te ...

939
939
Vandenhaute haalt gram: "Mooie erfenis bij Anderlecht"

RSC Anderlecht heeft alweer een turbulente campagne achter de rug, waarin onder andere trainer ...

297
297

Meer sportnieuws