Bij Anderlecht zullen ze met gemengde gevoelens terugblikken op de wintermercato. Op het eerste zicht werden alle gestelde doelen wel gehaald: er werd versterking gevonden op de posities waar dat nodig leek en er werd ook goed verkocht.
Al zal het bij Paars-Wit toch wat wringen hoe dat laatste moest gebeuren. Op Deadline Day werd Nilson Angulo nog in allerijl voor iets minder dan 20 miljoen euro verpatst aan Sunderland, omdat voor de vele overbodige spelers geen oplossing gevonden werd.
LEES OOK: Foket slaat ferm op tafel: weer kans bij Anderlecht?
Anderlecht vindt geen oplossing voor Foket en RitsVooral wou Anderlecht daarbij af van het kwartet Ashimeru-Rits-Foket-Flips, die al een halfjaar in de B-kern vertoefden. Enkel voor die eerste werd uiteindelijk een oplossing gevonden in de vorm van een uitleenbeurt aan La Louvière.
De anderen blijven nog minstens zes maanden verkommeren. Al is één man best wel blij dat vooral Rits en Foket geen nieuwe club vonden. Jelle Coen kan zo ook in de tweede seizoenshelft nog een beroep doen op de twee ervaren rotten, die de voorbije weken al een paar keer opdraafden bij RSCA Futures.
Coach Futures in zijn nopjes
"Het is niet de bedoeling om een jeugdspeler te barreren, maar dat neemt uiteraard niet weg dat Rits en Foket een meerwaarde brengen", beseft de trainer in Het Nieuwsblad. "Het zijn voorbeeldprofs met een goede ingesteldheid en zowel naast het veld als in de kleedkamer vertolken ze een belangrijke rol naar de jonkies toe."
Coen bevestigt dat het duo zal blijven spelen met de Futures. "Ze krijgen sporadisch weleens speelminuten om naar matchritme toe niet ondergesneeuwd te geraken", vertelt hij. "Voor mij zijn Foket en Rits wel interessante spelers. Ze vormen mijn verlengstuk op training en eventueel tijdens de match."
Jannick Lanckriet