Steun voor Hasi: hoe Anderlecht héél geduldig is

207
Steun voor Hasi: hoe Anderlecht héél geduldig is

Bij RSC Anderlecht besloten ze om verder te gaan met Besnik Hasi. Hij moet echter winnen van Standard en ook in de beker tegen Royal Antwerp FC zal hij een kwalificatie moeten afwingen. Hasi krijgt steun in de media, maar is die ook terecht?

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Genk slaat toe bij Anderlecht, zware klap Talbi'

18 zeges in 42 duels

Peter Vandenbempt en anderen zien niet meteen een coach die het snel beter gaat doen, anderen vinden dan weer dat Hasi niet volledig de oorzaak is van alle ellende dit seizoen. Toch zijn we van mening dat RSCA Hasi heel veel krediet geeft. Er zijn heus wel genoeg trainers beschikbaar voor RSCA. Of ze beter gaan doen, dat is afwachten. Maar kan het wel nog beter worden met Hasi? Dat is ook onzeker.

De trainer heeft zeker goede zaken gedaan, zoals onder meer Marco Kana, Nathan De Cat en Nilson Angulo echt weten te lanceren in de eerste ploeg. Dat gaat de kassa op termijn flink vullen. Bovendien zit er meestal wel een bepaalde drive in de ploeg. Maar Hasi heeft sinds maart 2025 Anderlecht voetballend nooit echt aan de praat gekregen. Er was die goede periode in november, waar RSCA vooral tegen Club Brugge goed speelde.

Maar welke matchen waren voetballend écht goed onder het bewind van Hasi? Bovendien zijn 18 zeges in 42 duels ver onder de maat. Neen, Hasi krijgt zeer veel krediet. Veel meer dan andere trainers in Brussel. Hij is zeker niet de enige oorzaak voor de malaise, maar vrij van zonden is de coach zeker niet.

In de zomer begonnen bijvoorbeeld Ludwig Augustinsson en Thorgan Hazard nog op de bank tegen Häcken, werd een Basile Vroninks voor een héél belangrijk duel plots voor de leeuwen gegooid… Hasi en ook Renard zijn van mening dat het voetbal anders moest in Brussel. Wéér een wijziging van visie. Dat is hét probleem geweest van Anderlecht de afgelopen jaren. Geen coherent sportief beleid.

RSCA veranderde wéér van visie

"Dit hadden we voor ogen afgelopen zomer: hoge pressing, meer snelheid, kracht, meer tweede ballen veroveren. Op die parameters zijn we nu bij de beste van België. Het is niet helemaal meer de Anderlecht-stijl van tien jaar geleden met tikitaka, maar dit is modern voetbal”, zei Renard na de zege tegen Club. 

Het voetbal is inderdaad fysieker geworden, maar RSCA vergeet vaak te voetballen. We zien te weinig matchen waar Anderlecht met een aanvallend idee voetbalt. Dat er vaak misverstanden zijn in balbezit, dat spreekt ook niet in het voordeel van een coach. Het is teren op flitsen. Als Thorgan Hazard en Nilson Angulo zo flitsen, dan kan RSCA bij momenten wel eens leuk spelen. Maar er zit o zo weinig lijn in het spel. Het moet allemaal te direct vooruitgaan.

Het is geen toeval dat RSCA beter voor de dag komt tegen Club, Union of Genk. Vooral Genk en Club zijn ploegen die graag zelf het spel maken, RSCA moet daarin héél veel stappen gaan zetten. Het voetbal dat RSCA nu brengt, is vaak veel te onrustig. Iemand als Thorgan Hazard zal ongetwijfeld soms gefrustreerd rondlopen. Dit RSCA speelt te weinig voetbal en teert te nadrukkelijk op het stilaan vreselijke modewoord: intensiteit.

Als ploegen dat kunnen ‘matchen’, dan heeft Anderlecht nooit een oplossing. Dat gebrek aan gestroomlijnd voetbal, dat valt Hasi aan te rekenen. Het zou ons daarom niet verbazen als namen als Maarten Martens, Thorsten Fink of Mo Ouahbi de komende maanden in het Lotto Park zouden vallen. Meer voetbal zoals… in het tijdperk van Vincent Kompany. Of krijgt Hasi de sputterende motor alsnog aan de praat?

Gaat Hasi de motor nog aan de praat krijgen?

Meest recent

'Saudi's slaan fors toe in JPL: transfer van 13.5 miljoen'

In de meeste Europese landen is de mercato inmiddels gesloten, clubs uit Saudi-Arabië mogen ...

22
22
Club doet Belgisch voetbal daveren: dríé nieuwe monstertransfers

Dinsdag  opent Club Brugge zijn Champions League-campagne met een thuisduel tegen Aston Villa. ...

295
295
AA Gent verbaast vriend en vijand: tegenstander vol ontzag

AA Gent is uitstekend aan het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League begonnen. Met 12 op 12 staan ...

277
277
Nieuwe publiekslieveling? "Blij dat RSCA-fans mij waarderen"

RSC Anderlecht won van KV Kortrijk. Daarmee was ook alles gezegd. Het was verdiend, daar bestond ...

194
194
STVV maakt indruk: "De trein is nu vertrokken"

STVV draait weer goed mee na een 8 op 15. Deze kern mag weer mikken op een goed seizoen. De Kanaries ...

29
29
Thorup geeft duidelijk signaal aan Anderlecht

KRC Genk wist zich de laatste matchen te herpakken. Ze boekten een 7 op 12 en trekken dus met een ...

266
266
Maakt Sibierski dezelfde fout als Renard en Fredberg?

Bij RSC Anderlecht hebben ze Basile Vroninks verkocht aan KV Kortrijk. Het is logisch dat er een ...

212
212
Club-fans perplex: Julie Vanloo zorgt voor kippenvel

Julie Vanloo heeft vrijdagavond opnieuw laten zien waarom ze zo belangrijk is voor de Belgian Cats. ...

155
155
Aanwinst AA Gent: "Misschien ben ik wel te snel"

AA Gent deed niet héél veel transfers, maar voorlopig zijn het wel goede aanwinsten. ...

99
99
Vanhaezebrouck velt oordeel over transfers van Anderlecht

RSC Anderlecht haalde elf nieuwe spelers deze zomer. We vinden het verrassend dat daar zoveel ophef ...

595
595
Friis ontstemd over gerucht: "Dat is totaal niét waar"

Cercle Brugge neemt het dit weekend op tegen AA Gent. Coach Lars Friis zag nog wat nieuwe spelers ...

90
90
"Denkt dat hij God is"-Van Gucht neergesabeld door kijker

Ruben Van Gucht heeft zich opnieuw stevig uitgesproken over zijn veelbesproken passage in De ...

122
122
Simons in de wolken: "Hij kan 'dodelijk' zijn"

Bij OH Leuven is het al alle hens aan dek. Dit weekend moéten ze punten pakken. Coach Timmy ...

59
59
RSCA investeert zwaar: Sibierski geeft Bruno véél wapens

RSC Anderlecht kende een zeer drukke zomermercato. Het is duidelijk dat de ploeg is versterkt. ...

375
375
Toptransfer KRC Genk: "Normaal ging ik naar Club Brugge"

Soms kan een carrière een opmerkelijke omweg nemen. Vraag dat maar aan Rafiu Durosinmi. De ...

283
283
Crisis bij KV Mechelen: "Dit is schandalig, een afgang!"

KV Mechelen zit in de penarie. De Maneblussers verloren kansloos met 0-4 van KVC Westerlo. Het is ...

354
354
‘Seys-kamp pakt Club Brugge genadeloos terug’

Club Brugge wil Joaquin Seys koste wat het kost nog minstens één seizoen houden. ...

725
725
Vanhaezebrouck bijzonder scherp voor Club Brugge

De zomermercato ligt eindelijk achter de rug. Hein Vanhazebrouck volgde het allemaal met een dosis ...

226
226
KRC Genk hoopt op missing link: "Flinke stap omhoog naar JPL"

KRC Genk haalde richting het einde van de mercato een zeer broodnodige aanwinst. De Limburgers ...

128
128
Anderlecht met probleem: van topper tot vergeetput

Bij RSC Anderlecht zitten ze met een probleem, of verandert er eerstdaags nog iets? Eén van ...

406
406
Compper verrast na matige match: "Dit is stap vooruit"

Antwerp begon het seizoen verrassend sterk met een zes op zes, maar daar blijft intussen weinig van ...

247
247
Standard maakt indruk: "Er broeit iets"

Het is na zaterdagavond drummen aan de top van het klassement in de Jupiler Pro League. Union nam de ...

233
233
Storm hinkt op twee gedachten na droomdebuut

Westerlo heeft zaterdagavond eindelijk zijn eerste overwinning van het seizoen kunnen pakken. Het ...

101
101
Standard klopt zwak Antwerp, STVV haalt fors uit

Er stonden zaterdagavond nog twee wedstrijden op het programma in de Jupiler Pro League. Standard ...

176
176
PSV maakt statement in gepeperde kraker tegen Ajax

In de Eredivisie had de vijfde speeldag zaterdagavond meteen een absolute kraker in petto. ...

111
111

Meer sportnieuws