Kompany vol lof: "Net zoals bij Anderlecht"

200 stemmen
Kompany vol lof:

Bayern München speelt vanavond in de Champions League op het veld van PSV. Dat zou wel eens een zeer spectaculair duel kunnen worden. Vincent Kompany sprak over deze match en liet zeker niet voor het eerst de naam van RSC Anderlecht vallen.

Kompany kreeg van de Nederlandse pers de vraag waarom hij Paul Wanner voor 15 miljoen euro van Bayern naar PSV liet vertrekken. De coach had daar het volgende over te vertellen en maakte daarbij ook een vergelijking met Anderlecht.

LEES OOK: 'Kompany geeft persoonlijke zegen: dubbele toptransfer Bayern'

PSV zoals Anderlecht

"De beslissing wordt niet alleen door de trainer genomen, maar door de hele club. Op 20-jarige leeftijd is PSV een uitstekende plek om een carrière te beginnen. Hij krijgt hier veel speeltijd en zou zelfs een landstitel kunnen winnen. Toen ik 20 was, speelde ik ook bij Anderlecht in België, een ander geweldig platform voor jonge spelers. Het is dus een uitstekend niveau voor zijn leeftijd, een perfecte ontwikkelingsmogelijkheid voor Paul. Ik zie hem groeien en dat bevalt me."

Het lijkt stilaan geen toeval meer dat Kompany steeds vaker de naam van Anderlecht laat vallen in persbabbels. Het kwam uit dat hij met Anderlecht sprak, en mogelijk mee betrokken is bij de nieuwe structuur die RSCA gaat neerzetten. RSCA moet weer RSCA worden en velen vanuit het tijdperk van Wouter Vandenhaute lijken te gaan verdwijnen. Op Neerpede is dit alvast aan de gang.

Rotatie bij Bayern?

Kompany sprak ook over het al dan niet roteren tegen PSV. "Met zoveel wedstrijden beslis ik pas op de dag zelf wie er spelen. Ik heb honderd procent respect voor PSV, het gaat heel lastig worden. Onze manier van druk zetten, vraagt veel energie. Dat was een probleem voor ons tegen Augsburg. Ik wil hier winnen, daarover bestaat geen enkele twijfel", aldus Kompany.

Gaat Bayern winnen van PSV?

Meest recent

‘Deze Rode Duivel kon Rudi Garcia niét overtuigen’

De voorbereiding voor het WK zit erop voor de Rode Duivels. Als eerste tegenstander wacht Egypte en ...

4
4
‘Jérémy Doku slaat grote transferslag vlak voor WK’

Jérémy Doku is on fire. De buitenspeler was op het einde van het seizoen al in ...

62
62
Basisplek Vanaken op WK afgemaakt: “Doet Garcia niet”

Hans Vanaken is een belangrijk onderdeel geworden van de selectie van bondscoach Rudi Garcia. De ...

101
101
Union SG slaat keihard terug op Belgische topclubs

Union SG werd vorig seizoen landskampioen en afgelopen seizoen won het de beker en werd het tweede ...

188
188
WK Duivels? Joos en Vandenbempt vellen verdict

De Rode Duivels maken zich klaar voor het WK. Het grootste voetbaltoernooi loert om de hoek. Peter ...

96
96
‘Cercle Brugge zet door voor ervaren goalgetter’

Cercle Brugge nam afscheid van Dante Vanzeir en Steve Ngoura lokt interesse van RC Lens. De ...

90
90
Croonen waarschuwt Club Brugge & co met groots plan

KRC Genk stelde Thibaut Courtois voor als een nieuwe investeerder via NXTPLAY. De doelman van Real ...

303
303
Jeremy Doku laat niemand onberoerd met verrassend bericht

Jeremy Doku heeft opnieuw de aandacht naar zich toegetrokken. De aanvaller van de Rode Duivels ...

114
114
Albert lyrisch over Duivel: "Boegbeeld van Belgisch voetbal"

Philippe Albert is een ervaringsdeskundige als het over de Rode Duivels gaat. Hij speelde mee op ...

113
113
Garcia hakt knopen door: 'dit is de basisploeg tegen Egypte'

België trekt met vertrouwen naar het WK. De Rode Duivels wonnen met 0-2 van Kroatië en met ...

476
476
Enorm pijnlijk voor Vanaken: Garcia kiest voor power

Hans Vanaken kreeg bij de Rode Duivels opnieuw een harde boodschap. Niet omdat hij slecht inviel, ...

687
687
Coppens vertelt hét geheim van STVV en volgende uitdaging?

STVV kende een waanzinnig knap seizoen. Ze eindigden derde en spelen al zeker tot januari Europees ...

74
74
Garcia heeft luxeprobleem: drie Duivels voor één plek

De Rode Duivels hebben veel weelde op het middenveld. Bondscoach Rudi Garcia heeft er dus keuze te ...

186
186
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

211
211
‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

52
52
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

560
560
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

122
122
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

187
187
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

243
243
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

181
181
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

243
243
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

79
79
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

429
429
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

158
158
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

841
841

Meer sportnieuws