Anderlecht slikt: zéér straffe onthulling Dreyer

door
Anderlecht slikt: zéér straffe onthulling Dreyer

Een jaar geleden liet RSC Anderlecht Anders Dreyer voor amper 5,5 miljoen euro (inclusief de bonus van 500.000 euro) vertrekken naar San Diego. Dat bleek sportief en financieel een slechte zaak voor de Brusselaars. Er is nu zeer straf nieuws naar buiten gekomen.

LEES OOK: ‘Straffe Belgische terugkeer Hugo Cuypers’

Dreyer krijgt beloning na topjaar

Anders Dreyer was bij RSCA de meest bepalende speler. Hij werd voor 4,2 miljoen euro aangetrokken door Jesper Fredberg en deed het twee jaar zeer goed in Brussel. Een garantie op goals en assists, maar toch wel vaak bekritiseerd. Dreyer was géén flitsende voetballer, maar wel een zekerheid.

Trainers als Brian Riemer en David Hubert waren dan logischerwijs ook fan. De Deen trok dus in januari 2025 naar de Verenigde Staten. Anderlecht vond nog steeds geen echte vervanger en in de VS zorgde Dreyer voor een waanzinnig jaar. Hij scoorde 23 keer en deelde 18 assists uit in 41 matchen. Een topseizoen.

Toploon én enorme marktwaarde

San Diego gaat Dreyer nu belonen met een nieuw contract. De Deen tekende bij tot medio 2029 met optie voor nog een jaar. En de Deen gaat er een topsalaris verdienen. Hij verdiende er 2 miljoen euro per jaar, maar Dreyer krijgt nu een fikse loonsopslag en mag volgens Tipsbladet nu een contract ondertekenen met een jaarloon van maar liefst 4,7 miljoen euro.

Enkel Lionel Messi en Hueng-min Son verdienen op dit moment meer in de Major League Soccer. En of RSCA de bal missloeg door Dreyer voor een totaalprijs van 5,5 miljoen euro te laten gaan. De international is volgens Transfermarkt ondertussen 15 miljoen euro waard. In Brussel moeten ze toch eens stevig slikken.

Blunder van RSCA om hem voor die prijs te laten gaan?

Meest recent

Slotspeeldag Challenger Pro League: dit staat op het spel

Vrijdagavond wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League ...

1
1
Club Brugge wrijft zich in handen met 'nieuwe Karetsas'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge spelers richting de Europese topcompetities te ...

51
51
Afkeer voor Anderlecht? Vanderbiest spreekt eerlijke taal

In de Champions' Play-Offs staat zaterdagavond een interessante duel op het programma. Zo strijden ...

59
59
UEL/UECL: Nederlands verhaal over, Genk-killer stuift door

De eerste halve finalisten in de Europa en Conference League zijn bekend. Zo wist SC Freiburg na KRC ...

39
39
Furieus Barça legt wéér klacht neer na UCL-uitschakeling

FC Barcelona sneuvelde dinsdagavond uit de Champions League ondanks een 1-2-zege op het veld van ...

74
74
Lukaku verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Romelu Lukaku dreigt in Italië opnieuw het middelpunt te worden van een transferstorm. Door de ...

319
319
AA Gent stoomt door: aanvaller tekent tot 2029

AA Gent strijdt momenteel nog volop in de Champions' Play-Offs voor een Europees ticket. Ondertussen ...

20
20
Blikvangers PO's: nieuwe leiders én degradatie-beslissing?

De derde speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur en het belooft weer ...

65
65
Eddy Merckx bezorgt voetbalfans enorme krop in de keel

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De wielerlegende kreeg te maken met tal van ...

76
76
'Eerste zomertransfer Club Brugge: contract van vijf jaar'

Club Brugge zal er in de komende weken alles aan doen om de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis ...

459
459
Kop rolt bij Real: eerste slachtoffer na Bayern-drama'

Real Madrid zal ook dit seizoen de Champions League niet winnen. De recordhouder werd woensdag uit ...

370
370
'Club Benzema greep ondanks miljoenenbod naast RSCA-pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze het seizoen nog goed te eindigen. Paars-Wit wil nog voor de derde plaats ...

139
139
Cercle Brugge slaat toe met drie contractverlengingen

Cercle Brugge kent een zeer rustig einde van het seizoen nu het behoud zeker is. De Bruggelingen ...

42
42
KRC Genk raast door met volgend contract

Bij KRC Genk blijven ze werk maken van de toekomst. De Limburgers willen ook de komende jaren ...

101
101
'AA Gent bereikt akkoord: toptransfer in de maak'

Na een magere één op zes hoopt AA Gent zijn blazoen in de play-offs op te schonen ...

108
108
'Goudmijn voor Club Brugge: succesformule ontleed'

De sportieve hoogconjunctuur bij Club Brugge gaat al jaren hand in hand gepaard met een alsmaar ...

367
367
Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Volgende week staat de eerste midweekspeeldag van de play-offs op het programma, maar eerst moet ...

260
260
'Anderlecht kruist vingers: winst op trio flops?'

RSC Anderlecht gaat straks andermaal een drukke zomer tegemoet. Vooral op uitgaand vlak ligt er ...

368
368
'Jackers buitenspel: Club Brugge all-in voor nummer 1'

Zondag hoopt Club Brugge haasje-over te doen met Union. Om iets te rapen op het veld van de koploper ...

471
471
Van Basten slaat alarm: "Ze is bezeten door de duivel"

Nederland is momenteel in de ban van een bizar schandaal. Voetbalicoon Marco Van Basten krijgt ...

52
52
Man City bevestigt: icoon verlaat de club

Bij Manchester City zetten ze de laatste jaren een verjongingsoperatie in en die gaat onverminderd ...

59
59
Essevee mag dromen van nieuwe miljoenentransfer

Zulte Waregem speelt ook volgend seizoen nog in de Jupiler Pro League. De West-Vlamingen verzekerden ...

292
292
'Kassa kassa voor Genk: bod van 21 miljoen'

Voor KRC Genk is het al bij al een ontgoochelend seizoen, want de Limburgers grepen naast de top ...

340
340
Vreven hakt knoop over toekomst bij Lokeren door

Komend weekend staat in de Challenger Pro League de laatste speeldag van de reguliere competitie ...

49
49
Cercle Brugge weer langs de kassa voor flop?

Cercle Brugge verzekerde zich vorig weekend van het behoud in de Jupiler Pro League na alweer een ...

149
149

Meer sportnieuws