Bij Anderlecht belooft het nog een zeer drukke wintermercato te worden. Die staat niet alleen in het teken van het afslanken van de kern en het vinden van versterking, maar ook in het aan boord houden van enkele smaakmakers.
Er liggen immers wel enkele dringende contractdossiers op het bureau van sportief directeur Olivier Renard. De meest voor de hand liggende zijn die van goudhaantje Nathan De Cat en van Thorgan Hazard.
LEES OOK: Masterplan Anderlecht voor supertalent: ‘Lokroep grote geld’
Anderlecht doet Kana voorstelDaarnaast is echter ook Marco Kana einde contract. De 23-jarige leek zes maanden geleden nog helemaal afgeschreven, maar kwam dit seizoen plots weer bovendrijven. Besnik Hasi gaf hem het vertrouwen als centrale verdediger en Kana werd zo dé aangename verrassing van het seizoen.
Het hoeft dan ook niet te verbazen dat Anderlecht hem graag aan boord wil houden. Niet alleen is Kana een sterkhouder geworden, hij is bovendien ook een echt product van Neerpede. Daar zijn ook zijn jongere broers Joël (19) en Crésus (14) nog steeds actief.
Kruispunt in carrière
Anderlecht ziet in Kana ook één van de leiders van de ploeg en heeft hem daarom volgens Sudpresse een stevig voorstel gedaan. Hij zou voor maar liefst vijf seizoenen kunnen gaan bijtekenen. Het is nog niet duidelijk of Kana daarop ook zal ingaan.
Voor de speler is het immers een kruispunt in zijn carrière. Als vrije speler lijkt het na een sterk seizoen het ideale moment om een transfer te versieren. Met een nieuw contract lijkt hij dan weer nog voor lange tijd bij Paars-Wit te zullen blijven.
Jannick Lanckriet