Under Review: meevallers voor AA Gent & Anderlecht?

door
Under Review: meevallers voor AA Gent & Anderlecht?

Ook na de laatste speeldag van het kalenderjaar blikt Jonathan Lardot namens het Referee Department terug op het afgelopen voetbalweekend. Bij (ex-)rechtenhouder DAZN nam de scheidsrechtersbaas behalve de penaltyfase in Genk-Club Brugge ook een aantal andere beslissingen van zijn arbitragekorps onder de loep.

Zo liet Lardot zijn licht schijnen op de penalty van Anderlecht tegen Charleroi. Net als een week eerder tegen Antwerp leek Adriano Bertaccini zélf het contact met Yacine Titraoui te zoeken en ook nogal gemakkelijk te gaan liggen, maar na een tussenkomst van de VAR legde Bram Van Driessche de bal volgens Lardot dit keer wél terecht op de stip.

LEES OOK: Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

Debat in Anderlecht

"Titraoui mist zijn interventie, speelt de bal niet en raakt het been van de aanvaller. Voor mij is het dus een vrij duidelijke en factuele beslissing", luidt het immers. Dan valt er meer te zeggen over de afgekeurde 1-3 van de Zebra's. Hoewel het doelpunt werd geannulleerd wegens buitenspel werd Van Driessche ook hier zelf naar het scherm geroepen.

"Aurélien Scheidler staat buitenspel, maar de vraag is of hij impact heeft op de interventie van de verdediger die eerst de bal raakt. Het is dus een kwestie van interpretatie. In dat geval stelt het VAR-protocol dat de scheidsrechter de beelden zelf moet beoordelen. Het was alleszins een correcte beslissing, want de aanvaller had wel degelijk invloed."

Pech voor Westerlo

Ook de doelpunten van Roman Kvet (Dender) en Joël Ito (La Louvière) tegen respectievelijk KV Mechelen en OHL werden terecht afgekeurd. Tot slot komt de penaltyclaim van Westerlo, waar Isamme Charaï niet te spreken was over Simon Bourdeaud'hui, tegen AA Gent nog aan bod. Isa Sakamoto werd omver gelopen door Siebe Van der Heyden.

"Mijn gevoel is wel dat er contact is, want zijn been verandert van richting, en dus had ik liever een penalty gezien. De positie van de ref is echter niet optimaal. Het probleem van de VAR is dat ook de beelden geen duidelijk bewijs leveren of zekerheid bieden, wat wel nodig is om in te grijpen en de ref én toeschouwers te overtuigen", besluit Lardot.

Bent u het vaak eens met Lardot?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

105
105
Ait El Hadj doet verrassende uitspraak over bekerfinale

Union heeft na de nederlaag op STVV geen nieuwe steek laten vallen. Het slaagde er zondag wel in om ...

45
45
Zure nasmaak voor Westerlo: "Er zat meer in"

Voor Westerlo lijkt het een moeilijke zaak te gaan worden om de Europe Play-Off nog te gaan winnen. ...

17
17
Champagne knalt: Barça verzekert zich in Clasico van titel

De Spaanse titelstrijd heeft zondagavond zijn ontknoping gekend. FC Barcelona trok immers aan het ...

45
45
Bidden voor Karetsas en Heymans: Hayen brengt nieuws

Voor Genk is het een tegenvallend seizoen geweest, maar dat kunnen ze wel nog altijd afsluiten met ...

110
110
'Princiepsakkoord bereikt: Union verliest smaakmaker'

Voor Union staat of valt het seizoen met de komende week. Donderdag strijden ze met Anderlecht om de ...

82
82
Rentree in mineur: Hairemans verklaart penaltymisser

Antwerp lijkt zondag definitief afgehaakt te zijn in de strijd om de Europe Play-Off te winnen. Door ...

28
28
'Genk waagt nieuwe poging en kent prijskaartje'

Bij KRC Genk staan ze wellicht voor een drukke transferzomer. Na een tegenvallend seizoen lijkt vers ...

80
80
Hubert komt met eerste update over Rodriguez

Union stond zondag onder grote druk doordat Club Brugge zaterdag al gewonnen had. De Brusselaars ...

139
139
Genk wint ruim, maar blijft met kopzorgen achter

KRC Genk heeft zondag gedaan wat het moest doen om in de running te blijven voor het laatste ...

102
102
Lichtpunt bij Anderlecht: "Of ik start in de bekerfinale?"

Bij RSC Anderlecht mocht Adriano Bertaccini zoals verwacht starten voor Thorgan Hazard, die rust ...

140
140
Union SG klaart de klus, grote zorgen omtrent sterkhouder

Union SG moest winnen tegen KV Mechelen, nadat Club Brugge vlot won van STVV. De Brusselaars konden ...

214
214
'Relatiebreuk voor Trossard? Vrouw verwijdert alle foto’s'

Sportief kent Leandro Trossard geweldige tijden. Hij was vandaag alweer bepalend voor Arsenal, maar ...

211
211
Club Brugge slaat toe met miljoenenbod voor topschutter

Club Brugge bereidt zich voor op een mogelijk vertrek van Nicolo Tresoldi, en dat gaat sneller dan ...

740
740
Roef misnoegd: "Hiervoor speel ik geen voetbal"

AA Gent mocht ruim een helft met een man meer spelen tegen RSC Anderlecht. Verder dan een ...

163
163
Trossard grote redder bij Arsenal na sensationeel slot

In de Premier League is de titelstrijd bijzonder spannend. Manchester City won, waardoor Arsenal ook ...

91
91
Taravel ziet groot lichtpunt na draw bij AA Gent

RSC Anderlecht speelde 1-1 op het veld van AA Gent. De Brusselaars speelden ruim een helft met een ...

141
141
Hommeles Antwerp: Oosting opvallend streng na penaltymoment

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een erg dure thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi geleden. In de ...

181
181
Vlak voor Clasico: Flick getroffen door persoonlijk drama

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Spaanse titelstrijd. Uitgerekend in de clash tegen ...

59
59
Flirtend met de grens: Coosemans doet Gent-publiek koken

AA Gent en RSC Anderlecht hebben zondagmiddag de punten gedeeld in de Champions' Play-Offs: 1-1. De ...

331
331
Charleroi telt Antwerp uit: lat fnuikt gedroomde rentree Hairemans

Antwerp FC lijkt uitgeteld voor de eindzege in de Europe Play-Offs. Een week na de pandoering tegen ...

49
49
Cvetkovic geschorst in bekerfinale? Anderlecht krijgt uitsluitsel

De competitiewedstrijd van zondagmiddag op AA Gent was voor RSC Anderlecht tevens de generale ...

449
449
Nog geen Champions League: Burnley voorkomt droomweek Villa

In Engeland blijft de strijd om de landstitel bijzonder spannend. Het gevecht om de Champions ...

23
23
Rood Cvetkovic: aanstoker Van der Heyden klapt uit biecht

RSC Anderlecht is er niet in geslaagd zijn laatste competitiewedstrijd voor de bekerfinale al ...

337
337
De Mil in volle wedstrijd naar binnen: oorzaak bekend

AA Gent is er zondagmiddag wederom niet in geslaagd om zijn eerste zege in de Champions' Play-Offs ...

230
230
Poppen aan het dansen: Gent-Anderlecht escaleert na affluiten

In de Champions' Play-Offs hebben AA Gent en RSC Anderlecht zondagmiddag de punten gedeeld: 1-1. Een ...

588
588

Meer sportnieuws