Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

door
Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Ook tijdens de feestdagen blijft voetbal een klein beetje oorlog. Een boodschap die Timothé Nkada iets te letterlijk nam, want de spits van Standard werd tegen STVV van het veld gestuurd na een slag aan het adres van Robert-Jan Vanwesemael. Hij dreigt nu een tijdje op de blaren te moeten zitten, net zoals Zulte Waregem-coach Sven Vandenbroeck.

Op tweede kerstdag ging tijdens een opstootje halfweg de eerste helft het licht uit bij Nkada, die Vanwesemael een bloodneus bezorgde. Jasper Vergoote twijfelde niet en schoof meteen een rode kaart onder zijn neus. In zijn verslag spreekt de scheidsrechter van "een krachtige slag met de vlakke hand in het gezicht". Het bondsparket besloot dan ook om kordaat in te grijpen.

LEES OOK: Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Standard verdedigt Nkada

Tenslotte vordert het maar liefst vijf wedstrijden schorsing, waarvan drie effectief, plus 4.000 euro boete. Hoewel het bondsparket waarschuwt dat het ook een zwaardere straf kan eisen op basis van de indicatieve tabel, die voor fysiek wangedrag een sanctie van twee tot acht wedstrijden voorschrijft, wordt dat voorstel tot minnelijke schikking niet aanvaard door de Luikenaars.

Zij zullen hun zaak bepleiten voor het Disciplinair Comité, dat dus ook een strenger verdict kan vellen. Ondanks verzwarende omstandigheden zoals het feit dat zijn tegenstander ernstig gewond geraakte en de opzettelijke aard van de overtreding zijn de Rouches, die erop wijzen dat Nkada zijn fout erkende en zijn verontschuldigen aanbood, bereid om dat risico toch te nemen.

Waarschuwing voor Essevee

Het bondsparket boog zich maandag ook over de recente sneer van Vandenbroeck aan het adres van de arbitrage, die volgens de trainer van Zulte Waregem stelselmatig Union bevoordeelt. "Met zijn uitspraken brengt hij de wedstrijdleiding in diskrediet", legt de bondsprocureur uit waarom hij voor die inbreuk om een voorwaardelijke schorsing van twee wedstrijden vraagt.

Volgens hem gaat het om "een schoolvoorbeeld van hoe het niet moet en hoe de media bespeeld wordt om het eigen falen af te wentelen op een scheidsrechter die zich niet kan en mag verdedigen". Het bondsparket vindt verder dat Vandenbroeck, die niet voor het eerst op de vingers wordt getikt voor zijn houding tegenover de refs, zich terughoudender had mogen opstellen.

Vindt u dat Vandenbroeck zijn uitspraken moeten kunnen?

Meest recent

Simeone en co zwaar onder indruk: straffe woorden voor Club

Club Brugge staat dinsdagavond opnieuw voor een afspraak met de voetbalgeschiedenis. Op het veld van ...

56
56
‘Anderlecht pakt door: nieuwe coachnaam ligt al klaar’

Anderlecht duwt door voor een nieuwe coach, maar het dossier-Schreuder zit muurvast. Al-Diriyah FC ...

607
607
Hayen moet puzzelen: Genk deelt uppercut uit ziekenboeg

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Niet alleen gingen de troepen van Nicky ...

67
67
'Leko kiest aanval: verrassende vervanger Onyedika?'

Club Brugge vertoeft momenteel in Madrid, waar het de gunstige uitgangpositie uit de heenwedstrijd ...

194
194
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

100
100
'Anderlecht zoekt T1: plottwist omtrent Schreuder'

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen Zulte Waregem en zette zo een serieuze stap ...

176
176
'Club Brugge vindt opvolger Ordonez: toptarget gespot'

Club Brugge gaat dinsdag tegen Atlético Madrid op zoek naar een ticket voor de achtste finale ...

211
211
Politie grijpt hard in: Club De Busser met pikant statement

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

28
28
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

204
204
Anderlecht is gewaarschuwd: "Geen tovenaar"

RSC Anderlecht staat vierde en met vijf punten meer dan de nummer zeven KRC Genk, zouden ze in ...

277
277
Vrancken mikt nog hoger: "Dat is de ambitie"

Wat een seizoen voor STVV. Ze werden ooit tweede in de Jupiler Pro League, maar dat is al tientallen ...

96
96
Club Brugge slaat toe met volgende contractverlenging

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van de jonge talenten ...

168
168
Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

135
135
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

308
308
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

73
73
KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

172
172
Leoni weg bij Anderlecht: zo gebeurde het

Bij RSC Anderlecht nam men afgelopen zomer afscheid van Théo Leoni. De middenvelder werd voor ...

201
201
Goots vreest: Antwerp straks in Relegation Play-Off?

Antwerp is er zaterdag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen. Op het veld van landskampioen ...

220
220
Strijd om top zes: Westerlo-spelers maken verrassende keuze

De strijd om de top zes kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending, want de vele kandidaten blijven ...

93
93
Selectie Club: Leko krijgt flinke opstekers

Club Brugge haalde in twee van de drie vorige edities van de Champions League de achtste finale en ...

253
253
STVV in schok: buitenlands avontuur voor Vrancken?

STVV blijft verbazen in de Jupiler Pro League. Het was al zeker van zijn plaats in de top zes en ...

331
331
Jupiler Middenmoot League: waanzinnige statistiek

Er staan nog vier speeldagen op het programma in de Jupiler Pro League en die beloven nog razend ...

178
178
KV Mechelen zeker van PO1? Vanderbiest reageert

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend lieten AA Gent en KRC Genk ...

245
245
Club Brugge pakt uit met fraai initiatief in Madrid

Club Brugge hoopt dinsdag opnieuw te kunnen stunten in de Champions League. Om 18u45 opent het de ...

197
197
Dick Advocaat verrast: ex-trainer Anderlecht naar WK

Komende zomer wordt in de Verenigde Staten, Canada en Mexico voor de eerste keer het WK met 48 ...

36
36

Meer sportnieuws