'AA Gent wrijft zich in handen: miljoenentransfer op komst'

797 stemmen
'AA Gent wrijft zich in handen: miljoenentransfer op komst'

AA Gent zal in 2026 nog heel wat werk voor de boeg hebben om zich te plaatsen voor de Champions' Play-Off. Na twee derde van de reguliere competitie staan ze pas achtste. De achterstand op de zesde plaats bedraagt amper één punt, maar met onder meer Genk en Antwerp is de concurrentie enorm.

De Buffalo's zullen dus na Nieuwjaar beter moeten doen. Wellicht zullen ze tijdens de wintermercato zich proberen te versterken. Makkelijk is dat nooit, zeker ook omdat ze in Gent op hun centen moeten blijven letten.

Maar er lijkt op dat vlak wel een mooie opsteker in de maak. Het heeft er immers alle schijn van dat Gent in de nabije toekomst een uitgaande miljoenentransfer kan gaan realiseren. Op de Africa Cup is Samuel Kotto zich in de kijker aan het spelen.

LEES OOK: JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Kotto blijft indruk maken op Africa Cup

De 22-jarige verdediger was voor het toernooi nog nooit international, maar is nu gewoon basisspeler bij Kameroen. In de openingsmatch tegen Gabon maakte hij zelfs zo'n indruk dat de scouts van FC Barcelona zijn naam genoteerd zouden hebben.

Ook zondag in het 1-1-gelijkspel tegen titelhouder Ivoorkust deed Kotto het weer goed en dat maakt dat zijn prestaties nu internationaal nog wat meer opgepikt worden. Ook het vermaarde medium The Athletic zet hem nu in het zonnetje.

Snelle toptransfer voorspeld

Ze noemen Kotto een 'klasseverdediger'. "Als hij zo verder doet, dan zal hij zeker snel een transfer naar één van Europa's vijf grootste competities versieren", voorspellen ze. Daar zal Gent wel bij varen.

Zij telden in januari nog 850.000 euro neer om Kotto weg te plukken bij Malmö. Omdat hij zich in Gent nog niet helemaal kon doorzetten, wordt zijn waarde door Transfermarkt momenteel nog maar op 1 miljoen geschat. Maar gezien zijn prestaties op de Africa Cup zal dat bedrag ongetwijfeld snel stevig oplopen.

🚀

Zal Gent miljoenen voor hem kunnen vangen?

Meest recent

Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

70
70
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

89
89
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

26
26
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

89
89
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

164
164
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

628
628
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

89
89
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

220
220
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

140
140
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

499
499
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

456
456
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

17
17
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

147
147
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

310
310
Will Still verbaast iedereen met nieuwe uitdaging

Will Still was in België onder meer trainer van Beerschot en T2 bij Standard Luik, maar de ...

44
44
‘KV Mechelen hakt knoop door over Fred Vanderbiest’

KV Mechelen kende een sterk seizoen in de Jupiler Pro League. Onder Fred Vanderbiest haalde Malinwa ...

201
201
‘Van den Heuvel verlaat Club Brugge: akkoord met JPL-club'

Dani van den Heuvel maakte afgelopen seizoen indruk bij Club Brugge. Telkens de jonge Nederlander in ...

480
480
Megaverrassing: 'Belgische topclub gaat vol voor Burgess'

Christian Burgess is een boegbeeld van Union SG, maar de centrale verdediger neemt afscheid van de ...

635
635
La Louvière kondigt in één ruk vijf vertrekkers aan

La Louvière was afgelopen seizoen de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. ...

60
60
Niemand praat over hem: “Hij is stille joker van Rode Duivels”

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor maandag, wanneer ze tegen Egypte aan hun WK beginnen. ...

143
143
'Jackpottransfer Trossard? Netto maandloon onthuld'

Leandro Trossard begint straks wellicht als titularis aan het WK bij de Rode Duivels, nadat hij een ...

385
385
Zwaait Courtois te vroeg af? Opmerking doet twijfelen

De kans lijkt groot dat dit WK het laatste kunstje van Thibaut Courtois als Rode Duivel zal worden. ...

58
58
Liverpool stuurt nu ook Belg de laan uit

Van Liverpool werd dit seizoen enorm veel verwacht, nadat het een jaar geleden kampioen werd en maar ...

55
55
'Club drukt door: verrassende miljoenenaanwinst op komst'

Club Brugge is er doorgaans vroeg bij om zijn transferhuiswerk af te ronden, maar voorlopig bleef ...

429
429
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Duranville, Club druk in de weer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

207
207

Meer sportnieuws