Breekt voormalige 'Kompany-revelatie' eindelijk door in JPL?

door
Breekt voormalige 'Kompany-revelatie' eindelijk door in JPL?

Vanavond nemen Sporting Charleroi en KRC Genk het tegen elkaar op. De kans is bestaande dat de Zebra's met een Belg in de spits gaan spelen. Het wordt anno 2025 tijd dat hij écht gaat doorbreken in de Jupiler Pro League. En zeggen dat het zoveel jaren geleden ooit zo goed begon onder Vincent Kompany bij RSC Anderlecht...

Toen Kompany bij Anderlecht aan de slag was, kregen de Neerpede-talenten heel veel speelkansen. Eén van de jongens die onder Kompany mocht opdraven, was Antoine Colassin. Hij was een aanvallend ingestelde middenvelder, maar mocht in de spits opdraven bij de eerste ploeg. Colassin scoorde een aantal keren en deed het verrassend goed.

Een volgend goudhaantje leek geboren. Colassin kreeg meteen een dik contract, maar viel nadien uit met een stevige blessure. Hij zakte in de rangorde en Anderlecht verhuurde hem aan Zulte Waregem en sc Heerenveen. Dat werd echter geen groot succes.

LEES OOK: KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

Colassin kende woelige periode

Nadien keerde hij terug naar RSCA, maar de Denen lieten al snel weten dat het game over was. Colassin mocht wel minuten maken bij RSCA Futures om zich in de kijker te spelen, maar sukkelde ook daar met wat blessures. Er was vaak interesse in hem en uiteindelijk trok hij via Mogi Bayat naar Beerschot.

Daar deed hij het best goed met 6 goals en 7 assists in 28 matchen. Er was in die periode ook interesse van NAC Breda, maar uiteindelijk loodste Bayat hem naar zijn 'vriendenclub' Sporting Charleroi. Een club waar Colassin al in de jeugd speelde. 

Bevrijd na vertrek van De Mil?

Hij tekende er voor drie jaar, maar onder Rik De Mil liep het niet echt dit seizoen. Hij kwam amper aan de bak, maar toen trok De Mil plots naar AA Gent. Een zegen voor Colassin, want interim-trainer Hans Cornelis dropte hem meteen in de spits tegen Union SG. Onder De Mil moest hij vooral als middenvelder aantreden, als hij al kansen kreeg. Colassin bedankte Cornelis meteen met een goal én een punt.

De aimabele Colassin hoopt dat hij nu meer minuten kan maken en zijn seizoen écht kan laten starten. Colassin is ondertussen bijna 25 jaar en hoopt zich eindelijk écht volledig te lanceren in de Jupiler Pro League. Tot op heden speelde hij er 52 matchen met daarin 6 goals en 5 assists. 

Is Colassin vertrokken?

Meest recent

Beerschot in diepe rouw: clubicoon Ludo Driesen overleden

Beerschot is in diepe rouw gedompeld. De club kwam op de officiële kanalen met het nieuws dat ...

0
0
Vandenbempt haalt hard uit naar hervorming

De competitiehervorming is een gespreksonderwerp dat nog even de voorpagina’s zal halen. De ...

42
42
Rode Duivel afgemaakt: ‘Genadeloos vertrek dreigt'

Koni De Winter werd de afgelopen interlandperiodes telkens geselecteerd door bondscoach Rudi Garcia ...

46
46
Ronald Koeman deelt nieuws dat door merg en been gaat

Ronald Koeman heeft donderdagavond in het televisieprogramma Eva openhartig verteld over een ...

55
55
Breekt voormalige 'Kompany-revelatie' eindelijk door in JPL?

Vanavond nemen Sporting Charleroi en KRC Genk het tegen elkaar op. De kans is bestaande dat de ...

36
36
AA Gent verrast met terugkeer van oude bekende

AA Gent stelde Rik De Mil aan als nieuwe trainer. De Buffalo's hebben vandaag nog meer nieuws ...

91
91
Garcia ziet één 'voordeel' aan blessures Lukaku en De Bruyne

België maakt zich stilaan al klaar voor het WK van komende zomer. Met Egypte, Iran en ...

26
26
Vanderhaeghe verrast bij comeback: 'Club of Anderlecht?'

Veel langer dan hem lief is, zat Yves Vanderhaeghe de laatste maanden aan de bank gekluisterd. De ...

279
279
Van Dijk onthult hoe hij echt over Salah denkt

Heeft Mohammed Salah zijn laatste match gespeeld voor Liverpool? De kans is zeker bestaande, want de ...

37
37
Heymans baalt, maar ziet ook nieuwe kans na vertrek Fink

Bij KRC Genk nemen ze het vanavond op tegen Sporting Charleroi. Het is de eerste match na het ...

117
117
'Dé aankoop van 100 miljoen die Real Madrid nodig heeft'

Real Madrid is nu al uiteraard bezig met transfers voor komende zomer. De Koninklijke zou volgens ...

49
49
Kindermans 'helpt' Anderlecht handje in transferdossier

Bij RSC Anderlecht gaan ze in 2026 voor een aantal spelers zeer grof geld kunnen verdienen. Twee ...

282
282
‘KRC Genk beeft: deal met Simons staat op ontploffen’

In Genk hangt er weer spanning in de lucht: iedereen wil vooruit, maar het bestuur wil zich niet ...

554
554
Garcia looft twee bekritiseerde Duivels: WK lijkt zekerheid

Bij de Rode Duivels blijven de fans een beetje op hun honger zitten over twee spelers. Onder meer ...

110
110
Kindermans speelt open kaart over terugkeer naar Anderlecht

RSC Anderlecht lijkt alles weer stilaan in orde te hebben. Er is rust in de club, de juiste mensen ...

596
596
Garcia zaait twijfel rond WK-toekomst Witsel

Bij de Rode Duivels gaat Rudi Garcia de komende maanden knopen moeten doorhakken. Hij kan wellicht ...

38
38
Losada heeft na lang zoeken eindelijk club beet

Iets meer dan een jaar geleden speelde zich in Deinze een tragedie af. De tweedeklasser ging ...

21
21
KRC Genk speurt rond: De Condé zoekt witte merel

KRC Genk heeft middelen, maar het kan zeker geen gekke dingen doen in januari. De Limburgers zullen ...

187
187
'Liverpool pakt malaise aan: transferdeal met Club Brugge'

Club Brugge heeft de intentie om zijn sterkhouders tijdens de komende wintermercato aan boord te ...

331
331
'Transferfiasco Anderlecht, januari-exit in de maak'

RSC Anderlecht is van plan om zich tijdens de zomermercato te versterken met enkele gerichte ...

225
225
'Genk hakt knoop door: nieuwe hoofdcoach in aantocht'

De zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink nadert zijn ontknoping bij KRC Genk. Zo zou Racing ...

894
894
UECL: Verrassingen op slotspeeldag, ontdek eindstand League Phase

Donderdagavond werd de laatste speeldag van de League Phase in de Conference League afgewerkt. Die ...

144
144
Oosting drukt stempel bij Antwerp: Kerk doet boekje open

Enkele weken geleden leek Antwerp FC nog op sterven na dood, maar momenteel is de Great Old weer ...

221
221
Heftige beelden in CPL: Patro-Eupen mondt uit in knokpartij

Donderdag stonden de twee laatste duels van de 18de speeldag in de Challenger Pro League op het ...

522
522
Napoli wipt Milan, uitblinkers met klasse-gebaar bij Lukaku

SSC Napoli heeft zich donderdag als eerste ploeg geplaatst voor de finale van de Italiaanse ...

83
83

Meer sportnieuws