Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de aanwezigheid van Marco Kana en Ludwig Augustinsson, die altijd bij de beteren behoorden in de verdediging. Beiden zijn out tot na Nieuwjaar. Besnik Hasi zet één vervanger alvast op scherp.
LEES OOK: Ziet Anderlecht ‘droomdeal’ van 10 miljoen in rook opgaan?
N'Diaye matig bezig"Er was lange tijd een soort van rotatie tussen Augustinsson en Ndiaye, dat hield hen scherp, maar Augustinsson won die strijd. Ndiaye zakte wat weg. Dat zag je ook op Westerlo. We moeten Moussa weer op het niveau krijgen van voorheen. Hij moet reageren de komende matchen", zei Hasi op zijn persbabbel.
We maakten deze week nog een analyse over de ex-speler van FC Barcelona. Bij RSCA geloven ze heel erg in het potentieel van N'Diaye, maar dat komt er te weinig uit. Hij wordt 24 jaar en het is dan ook dringend tijd om écht te gaan doorbreken in het Lotto Park.
Door de blessure van Augustinsson zal N'Diaye de komende matchen tegen STVV, Royal Antwerp FC en Sporting Charleroi wellicht moeten opdraven. Of geeft Hasi Ali Maamar een basisplaats?
Straffe progressie van Kana
De coach sprak ook over de andere verdedigers. "De progressie van Marco Kana is niet evident, maar heeft hij het wél gedaan. Lucas Hey speelde goed tegen KRC Genk, tegen Westerlo was het een stuk minder. Maar het is een jonge speler. Wij willen hem op niveau zoals tegen Club Brugge, zijn beste match voor Anderlecht. Killian Sardella maakte wat fouten tegen Westerlo, maar was nog oké."
Tegen STVV zullen Sardella en Hey in de basis staan. Het is duidelijk dat Olivier Renard na miscasts met Yasin Özcan en Mihajlo Ilic op zoek moet naar een nieuwe verdediger in januari. Zoumana Keita is nog niet klaar voor het eerste elftal.
Claudio Reulens