Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

door
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet zijn comeback slechts van korte duur, want na de rust bleef de 37-jarige doelman in de kleedkamer. De vraag is uiteraard hoe het nu precies met hem gesteld is.

De keepers lijken haast vervloekt in Jan Breydel, want nadat Mignolet ruim twee maanden buiten strijd was met een blessure aan de adductoren belandde woensdag in Lissabon ook Nordin Jackers voor een tijdje in de lappenmand. Nood breekt wet, en dus vierde de 35-voudige ex-Rode Duivel vroeger dan voorzien zijn rentree onder de lat. Halfweg hield Mignolet, die tot dan amper werk op te knappen had, het evenwel alweer voor bekeken.

LEES OOK: 'Gouden tip De Condé: Mignolet van Club naar Genk?'

Mignolet out ...

Volgens diverse media werd het ervaren sluitstuk "uit voorzorg" naar de kant gehaald, en was het nog te vroeg om een hele partij te spelen. Al lag zijn vervanging niet vooraf vast. "Het was een berekend risico om met hem te starten. We wisten dat hij zo goed als fit was, maar aan de rust gaf hij aan zich niet 100 procent te voelen. Dan hebben we besloten om hem te wisselen", wist Nicky Hayen na afloop tijdens zijn persbabbel al te vertellen.

"Of de schade bij Mignolet meevalt of hij opnieuw een tijdje aan de kant staat, zal nog moeten blijken", oppert Het Laatste Nieuws toch dat er misschien wel meer aan de hand is. Het Nieuwsblad weet dan weer dat Mignolet zelf angst heeft om te hervallen en nog geen vertrouwen heeft in zijn eigen lichaam, dat hij uiteraard beter kent dan wie ook. Vooral spurten en lange ballen trappen, wat hij zondag vermeed, blijkt nog altijd een probleem.

Van den Heuvel in?

Vermits voorzichtigheid het codewoord blijft, en hij zelf dus geen enkel risico wil nemen, acht de krant de kans dan ook groot dat donderdag Dani van den Heuvel in Leuven mag postvatten tussen de palen. In de vorige ronde van de Croky Cup tegen Eendracht Aalst Lede vierde de 22-jarige Nederlander reeds zijn debuut bij de A-kern. Nu greep hij dan weer met beide handen zijn kans door de strafschop van Farouck Adekami te stoppen.

Wellicht mag Van den Heuvel na héél wat tribuneplaatsen en geduld zijn bekeravontuur dus nog eventjes voortzetten. Wie weet volgt nadien in Sint-Truiden zelfs meteen ook een eerste basisplaats in de competitie, want volgende week woensdag komt Arsenal al over de vloer. "Dus is het bidden dat Mignolet snel weer écht helemaal fit is", besluit HNB, dat weliswaar niet uitsluit dat de nummer drie in de pikorde ook dan nog aan de bak moet. 

Club moet Mignolet sparen tot Arsenal

Meest recent

België vs VS op tv: waar kijk je live naar de Rode Duivels?

De Rode Duivels trappen zaterdagavond hun oefencampagne richting het WK af. In Atlanta kruisen de ...

154
154
Alderweireld ontroert met stap die niemand verwacht

Toby Alderweireld was deze week nog te zien in het Play-programma Komen Eten, waar hij een zeer ...

17
17
VS en België sluiten deal: opvallende details oefenduel

De Rode Duivels werken zaterdagavond een oefenwedstrijd af tegen de Verenigde Staten. Die partij zal ...

73
73
Vertrekkansen stijgen: Tresoldi imponeert in Duitsland

Nicolo Tresoldi heeft zich de voorbije weken serieus in de kijker gespeeld bij Club Brugge. Het zal ...

117
117
Godts al gedumpt? Garcia kiest andere Duivel

Mika Godts is eindelijk Rode Duivel, maar dat voelt voorlopig meer als een test dan als een echte ...

108
108
'Afscheid na 89 duels: Kompany stuurt international door'

Ook bij Bayern München wordt van de interland-break gebruik gemaakt om de krijtijnen voor ...

34
34
'Atlético, Dortmund, ...: Club is eerste smaakmaker kwijt'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende sterkhouders zal verliezen, staat inmiddels ...

204
204
Verenigde Staten-België: Garcia kiest onuitgegeven basiself

De Rode Duivels beginnen zaterdagavond aan hun oefenvierluik in aanloop naar het ...

365
365
'Milan en PSG doen Barça gruwen: knaltransfer in gevaar'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

66
66
Duivels-fans worden gek: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Kevin De Bruyne moet komende zomer één van dé Belgische speerpunten op het WK ...

128
128
Interlands: Oranje herpakt zich, Wirtz wervelt, Spaans statement

Vrijdagavond werden heel wat interessante oefenwedstrijden met oog op het WK afgewerkt. Zo wist ...

144
144
Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

RSC Anderlecht heeft niet zijn beste jaren achter de rug, maar blijft beschikken over een puike ...

442
442
Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

344
344
Gouden zege Jonge Duivels: Vermeeren behoedt Vermant van rotavond

De Belgische beloften hebben vrijdagavond een cruciale overwinning geboekt in hun ...

234
234
Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

251
251
'Liverpool lanceert heuse transferraket na vertrek Salah'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

216
216
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

146
146
Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

162
162
Europese barrages: dé favorieten voor laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

68
68
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

202
202
"Doet pijn hen zo te zien" - grote zorgen rond RSCA-tweetal

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

469
469
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

448
448
'Anderlecht likt wonden: miljoenenaankoop buitenspel'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

319
319
'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

155
155
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

480
480

Meer sportnieuws