Breuk met DAZN: Pro League kiest tussen regen en de drop

door
Breuk met DAZN: Pro League kiest tussen regen en de drop

DAZN dropte dinsdag een bom van formaat door het contract met de Pro League op te zeggen. Zowel op de korte als de langere termijn valt het af te wachten hoe het nu verder moet. Blijven de Belgische voetballiefhebbers in de kou staan, en hoe snel kan er eventueel met andere partners in zee worden gegaan? Een antwoord op de meest prangende vragen.

Al is dat misschien veel gezegd, want momenteel is het vooral onduidelijkheid troef. De voornaamste vraag is momenteel of de komende speeldag nog te zien zal zijn op de app van DAZN, dat zelf alvast voorstelt om de rest van het seizoen gewoon te blijven uitzenden. Aan goedkopere voorwaarden weliswaar, een aanbod dat momenteel in beraad wordt genomen. De tijd dringt wel, want vrijdag staat al KV Mechelen-Standard op het programma.

LEES OOK: Pro League reageert: Parys zet tegenaanval in op DAZN

Eigen kanaal Pro League

"Wordt er vóór dit weekend geen akkoord bereikt, is de kans groot dat er geen voetbal in de huiskamers te zien zal zijn", klinkt het onheilspellend bij Sporza. "DAZN legt de bal in het kamp van de Pro League", aldus Het Nieuwsblad, dat in twijfel trekt of de Pro League zal zwichten. Tenslotte zouden zij niet langer de verwachte inkomsten in ruil krijgen voor hun content. Anderzijds is het nog maar de vraag of clubs bereid zijn om hun fans te duperen.

Indien ze niet instemmen verwacht DAZN nog volgens de krant trouwens dat de Pro League zelf met een alternatief op de proppen komt. "Heeft het een noodscenario klaar voor komend weekend?", luidt het. Om te anticiperen op het huidige rampscenario werden er wel reeds stappen gezet richting de oprichting van een eigen mediakanaal, met pakweg Woestijnvis dan als productiehuis en de klassieke telecomoperatoren als distributiepartners.

Financieel rampscenario

Zelf staan Telenet en Proximus daar ook voor open, al klinkt het daar volgens HNB dat het praktisch niet haalbaar is om alles nu snel uit te rollen. Bovendien is het volgens Het Laatste Nieuws nog maar de vraag hoeveel die zender zou opbrengen nu zij veel minder willen investeren. Ook bij de enige andere piste, met name de exclusieve tv-rechten via een nieuwe tenderprocedure terug vermarkten, moeten de verwachtingen worden bijgesteld.

Dat er elders jaarlijks ruim 84 miljoen kan worden opgehaald lijkt namelijk een utopie, zo luidt de algemene consensus, zeker nu de play-offs allicht verdwijnen. "Achteraf bekeken was de deal met DAZN bijzonder hoog. Dat gunstige prijskaartje evenaren wordt niet realistisch geacht", dreigt de Pro League ook door het gebrek aan concurrentie en interesse op de wet van vraag en aanbod te botsen. En dus quasi zeker financieel in te moeten leveren.

Welke optie draagt uw voorkeur weg?

Meest recent

Geen onderschatting: Sporting-coach onder de indruk van Club

Club Brugge pakte in zijn eerste vier wedstrijden in de league phase van de Champions League vier op ...

22
22
Definitieve basisplaats? Bounida en Ajax-coach oordelen

Grote verrassing in de basiself bij Ajax voor de Champions League-wedstrijd tegen Benfica ...

7
7
Hubert onthult straffe boodschap die hij David gaf

Union heeft dinsdag alweer voor een straf resultaat gezorgd in de Champions League. Het ging immers ...

22
22
Pijnlijke avond voor Barça en City, Openda van goudwaarde

Dinsdagavond hebben FC Barcelona en Manchester City een pijnlijke avond beleefd in de Champions ...

22
22
Bounida krijgt lof ondanks nieuwe zeperd Ajax

Voor Ajax blijft de Champions League een calvarietocht. Ook in hun vijfde wedstrijd liepen de ...

33
33
Vloek eindelijk gebroken: Openda maakt zijn eerste voor Juve

Er was de voorbije maanden heel wat te doen omtrent de vorm van Loïs Openda. De spits versierde ...

32
32
Union stunt opnieuw: "Hopen op knock out-fase"

Na drie nederlagen op rij heeft Union dinsdagavond nog eens voor een stunt gezorgd in de Champions ...

45
45
Zorgt DAZN ook voor VAR-ramp? Dit zegt KBVB

Er viel dinsdag een bom op het Belgische voetbal, want DAZN zegde met onmiddellijke ingang het ...

121
121
Reis lijkt wel vervloekt: nieuwe tegenvaller voor Club

Union wist dinsdagavond al te stunten in de Champions League met een zege op Galatasaray, woensdag ...

218
218
Union SG flikt het weer en stunt opnieuw in Champions League

Union SG begon om 18u45 aan zijn partij op het veld van Galatasaray. De Brusselaars hoopte na een 0 ...

123
123
Pro League reageert: Parys zet tegenaanval in op DAZN

DAZN zette het Belgisch voetbal dinsdag op zijn kop door plots aan te kondigen dat het mediacontract ...

187
187
DAZN-bom eist slachtoffer: Parys out bij Pro League?

Clubs die vrezen voor hun recurrente inkomsten, fans die mogelijk in de kou blijven staan: de ...

309
309
Verhuurde JPL-spelers: talent toont zijn enorme potentieel

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

40
40
Union SG bestolen in Galatasaray? "Waarom niet?!"

Union SG heeft zijn eerste 45 minuten op het veld van Galatasaray achter de rug. De Brusselaars ...

99
99
Annelien bekent aan Deschacht: "Moet echt kokhalzen"

Annelien Coorevits en Olivier Deschacht waren jarenlang een van de meest besproken showbizzkoppels ...

66
66
Beerschot doorgelicht: eigenaars geven nieuwe ambities prijs

Er is weer rust en positiviteit rondom Beerschot. De Kielse Ratten spelen voluit mee voor promotie ...

158
158
Via Union naar Galatasaray met Hagi: "Droom die uitkwam"

Union SG staat voor een zware verplaatsing in de Champions League. Ze nemen het vanavond in ...

41
41
'Manchester ontploft: onverwachte keeperbom rond Lammens'

Bij Manchester United lijkt eindelijk alles goed te zitten met Senne Lammens in doel: clean sheets, ...

299
299
Breuk met DAZN: Pro League kiest tussen regen en de drop

DAZN dropte dinsdag een bom van formaat door het contract met de Pro League op te zeggen. Zowel op ...

411
411
De 11 namen: Hubert hakt opvallende knopen door bij Union

Terwijl de heisa rond DAZN de nationale krantenkoppen domineert zouden we haast vergeten dat er ook ...

26
26
Storm rond Brusselmans: BV gaat los na knetterende rel

Herman Brusselmans staat opnieuw in de schijnwerpers. In zijn recente column nam de ...

137
137
DAZN voert druk op: Belgisch voetbal van de buis?

Na een ellenlange soap is de kogel door kerk. DAZN liet dinsdag weten het contract met de Pro League ...

204
204
Koude oorlog met DAZN: Pro League onderneemt actie

Halfweg de reguliere competitie is de bom gebarsten. Na een maandenlange impasse liet DAZN zopas ...

444
444
Wout van Aert zorgt voor grote shock: Fan van deze club

Wout van Aert mocht dan wel zijn eerste aflevering van De Slimste Mens ter Wereld niet overleven, ...

219
219
Hayen duidelijk over beschikbaarheid Tzolis én Mignolet

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Sporting CP. Blauw-Zwart maakte de selectie ...

205
205

Meer sportnieuws