Royal Antwerp FC zette Stef Wils zoals verwacht op straat. De trainer betaalde het gelag voor de 14 op 45. Franck Boeckx sprak in de HLN Voetbalpodcast, die je hier kan beluisteren, over dat ontslag én de mogelijke opvolging. Dit had de analist daarover te zeggen.
LEES OOK: Renard bijt terug: "Als Bart Verhaeghe dat doet ..."
Toch eens polsen bij Vanhaezebrouck?Boeckx is van mening dat Antwerp Wils bij de club had moeten houden. "Wils heeft zijn trainersparcours volledig afgelegd bij één club, Antwerp. Hij wordt dan ontslagen, maar waarom ga je niet om de tafel met hem om te bekijken of er een andere rol voor hem is? Om binnen de club tot rust te komen en dan over een half jaar te bekijken: ‘Wat gaan we doen?’"
Boeckx ziet ook een ideale opvolger. "Ik zou Hein Vanhaezebrouck bellen. Ik vind dat een goeie trainer en ik denk dat hij er iets kan neerzetten. Al zal Hein het ook niet doen als hij niet de nodige garanties krijgt", klinkt het.
Wils bij de club houden?
De coach heeft al aangegeven dat Antwerp hem altijd mag bellen, maar dat de kans héél klein is dat hij zal ingaan op een voorstel. Al kunnen Marc Overmars, Sven Jacques en Paul Gheysens misschien toch eens een poging wagen. Het is het proberen waard.
Bij de fans van Antwerp is Vanhaezebrouck ook een topkandidaat. Van de tien kandidaten die we op een lijstje hebben gezet, is hij veruit de nummer één. Ondertussen doen ook al de namen van Peter Maes en Joseph Oosting de ronde.
Antwerp staat in de degradatiezone. Zelfs met de blessures en het gebrek aan kwaliteit voor de top zes, is dat toch te min voor Antwerp. Het ontslag van Wils kwam dan ook niet als een grote verrassing.
Claudio Reulens