Garcia geeft zijn WK-wens prijs: "Dat hoop ik héél hard"

door
Garcia geeft zijn WK-wens prijs:

Rudi Garcia heeft de Belgen naar het WK geloodst. Dat is een goede prestatie, maar zeker niet uitzonderlijk. De bondscoach is nu tien matchen aan de slag bij de Rode Duivels. Hij maakte zijn balans alvast op bij Het Nieuwsblad.

LEES OOK: Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

Doelen bereikt

"We hadden sowieso niet veel te winnen tijdens deze kwalificatierondes. Nochtans, in tegenstelling tot wat iedereen zei, hadden we wel een groep die moeilijk was. Ik had twee doelen. België, dat op de drempel stond van poule B van de Nations League, in poule A houden. Dat hebben we gedaan. De tweede was kwalificatie voor het WK. De doelen zijn bereikt", stelde hij vast.

Uiteraard zijn er ook werkpunten. "We kunnen veel verbeteren. Maar we komen van ver. Ik heb een Belgisch team overgenomen dat op zijn tandvlees zat. Ik hou nu van het voetbal dat we spelen. Ik hou van de mentaliteit van het team. Nu gaan we kijken hoe we ons kunnen voorbereiden op dat WK", vertelde hij.

Lukaku, De Bruyne en Courtois

Op het WK hoopt hij over de Grote Drie te kunnen beschikken: Thibaut Courtois, Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku. "Ik herinner u er even aan dat we minstens 50 procent van de wedstrijden zonder Thibaut Courtois hebben gespeeld, misschien 75% van de wedstrijden zonder Romelu Lukaku, en de laatste twee waren helaas zonder Kevin De Bruyne", vertelde hij nog.

"We zullen die spelers van wereldklasse nodig hebben op het WK. Ik hoop dat ik al mijn spelers paraat zullen zijn, blessurevrij. Dat is het belangrijkste. Ik heb liever Romelu en Thibaut op een WK dan tijdens de kwalificaties. Dus als ik één wens heb, is het dat: simpelweg met al mijn beste spelers daarnaartoe kunnen gaan", besloot Garcia.

Gaat België een goed WK spelen?

Meest recent

'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

52
52
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

35
35
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

88
88
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

217
217
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

92
92
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

254
254
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

93
93
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

155
155
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

133
133
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

230
230
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

543
543
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

135
135
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

248
248
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

61
61
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

202
202
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

96
96
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

151
151
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

320
320
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

287
287
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

147
147
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

331
331
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

248
248
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

254
254
Club Brugge laat concurrentie beven: "Bayern van België"

Op voorzet van de pers liet Bart Verhaeghe zich ooit ontvallen dat hij van Club Brugge maar al te ...

939
939
Vandenhaute haalt gram: "Mooie erfenis bij Anderlecht"

RSC Anderlecht heeft alweer een turbulente campagne achter de rug, waarin onder andere trainer ...

297
297

Meer sportnieuws