Het is nog maar eens crisis in Amsterdam. Ajax ontsloeg John Heitinga en technisch directeur Alex Kroes zal er op korte termijn ook de brui aan geven. De Nederlandse topclub zoekt nu eerst een vervanger voor Kroes. Twee namen doen alvast de ronde.
LEES OOK: 'Ajax schokt Antwerp: plan rond Overmars lekt uit'
Maxwell in beeldKroes maakte geen indruk. Hij investeerde nochtans heel veel geld in nieuwe spelers, maar Ajax draait voor geen meter. Ze zijn het zwakke broertje in de Champions League en staan amper vierde in Nederland. Er moet dus een andere TD komen, nadat die zijn lot had verbonden aan de ontslagen Heitinga.
Volgens de populaire podcast Kickoff is Maxwell een naam die valt in Amsterdam. Hij was in het verleden nog speler van Ajax en speelde nadien nog voor Inter, FC Barcelona en PSG. Een topspeler. Hij was jarenlang assistent-technisch directeur bij PSG.
Jordi Cruijff wordt ook genoemd
Die job oefende hij twee jaar uit en nu is hij Directeur Voetbalontwikkeling bij UEFA. Maxwell heeft ondertussen een stevig netwerk opgebouwd en heeft kunnen meekijken bij PSG. Gaat hij weldra voor het eerst écht de baas zijn bij Ajax?
Een andere naam die de ronde doet volgens Ajax-watcher Mike Verweij, is die van Jordi Cruijff. Dat gebeurt wel vaker als Ajax een sportieve baas zoekt. Hij is uiteraard de zoon van legende Johan Cruijff. Hij deed al veel ervaring op. Hij was sportief directeur bij AEK Larnaca, Maccabi Tel Aviv en zelfs FC Barcelona. Nu is hij technisch adviseur bij Indonesië.
Claudio Reulens