De Rode Duivels namen in 2025 een frisse start met Rudi Garcia als bondscoach en Vincent Mannaert als technisch directeur. Eén van de grootste uitdagingen van die laatste is om de vele jonge talenten met een dubbele nationaliteit te overtuigen om toch voor België te kiezen.
Dat lukte de laatste jaren lang niet altijd. Kos Karetsas verkoos bijvoorbeeld voor Griekenland uit te komen, maar de grootste boeman voor ons land was toch Marokko. Het Noord-Afrikaanse land maakt Belgische talenten al op zeer jonge leeftijd het hof.
LEES OOK: Na Stroeykens volgende RSCA-smaakmaker weldra bij Congo?
Congo gaat massaal Belgische toer opIn 2022 haalden ze nog de halve finale van het WK met vier 'Belgen' in de kern: Anass Zaroury, Ilias Chair, Selim Amallah en Bilal El Khannouss. Vooral die laatste hadden de Rode Duivels nog kunnen gebruiken. Sindsdien kozen ook andere potentiële Duivels als Zakaria El Ouahdi en Chemsdine Talbi voor het land.
Maar mogelijk moet Mannaert meer nog dan Marokko straks Congo gaan vrezen. Dat land verbaasde deze maand door met Matthieu Epolo en Mario Stroeykens twee vaste waarden uit de kern van de Jonge Duivels weg te kapen. Hun selectie telt deze maand maar liefst acht spelers die een verleden hebben als Belgisch (jeugd)international.
Rode Duivels moeten niet al te veel vrezen
Daar zitten ook enkele jonge talenten bij die zeker op termijn in aanmerking hadden kunnen komen voor de Rode Duivels, zoals bijvoorbeeld Noah Sadiki en Ngal'ayel Mukau. Maar toch moet ons land zich volgens Bienvenu Boyata niet te veel zorgen maken.
"We zijn fier dat Congo weer een goed imago heeft. Maar doorgaans kiezen spelers voor Congo wanneer ze geen zicht hebben op een vaste plek bij België", oppert de vader van ex-Rode Duivel Dedryck in Het Nieuwsblad. "Omdat ze dan toch international worden en Congo hen in de etalage zet. Kompany, Benteke, Lukaku, Tielemans, mijn zoon: ik denk niet dat zij nu voor Congo zouden kiezen. Omdat de nationale ploeg van België qua status, organisatie, professionalisme en imago nog steeds meer waarde heeft."
Jannick Lanckriet