Daags voor cruciale match: nieuwe storm rond Brys

door
Daags voor cruciale match: nieuwe storm rond Brys

Zowat anderhalf jaar is Marc Brys intussen aan de slag als bondscoach van Kameroen, maar in die periode was het zelden rustig rond onze landgenoot. Hij lag vrijwel constant in conflict met de voetbalbond, waar voorzitter Samuel Eto'o het niet kon verkroppen dat Brys boven zijn hoofd aangesteld werd.

Dat leidde tot schrijnende taferelen, van valse aankondigingen van een ontslag tot de voetbalbond die voor een training alle materiaal afnam. Desondanks wist Brys in die periode meer dan degelijke resultaten voor te leggen. Hij kan deze maand de kroon op het werk zetten.

Kameroen staat immers op twee wedstrijden van een ticket voor het WK. Ze moeten dat zien te pakken in een razend spannende play-off. Ze moeten daarin donderdag eerst voorbij Congo zien te raken. Lukt dat, dan wacht zondag nog een finale tegen Nigeria of Gabon.

Brys alweer onder vuur in Kameroen

Maar ook in de aanloop naar die cruciale wedstrijd(en) wordt Brys weer het leven zuur gemaakt. Dat gebeurt deze keer door enkele uitspraken van oud-international Serge Branco, die al vaker kritisch was voor onze landgenoot.

"We hebben binnen enkele dagen de play-offs, maar onze bondscoach laat ons verstaan dat we al uitgeschakeld zijn. Zijn contract loopt tot december en hij is nu al bezig met zijn eigen carrière. Hij weigerde om naar Kameroen te komen om zijn selectie aan te kondigen", opperde Branco.

Zware beschuldigingen

"Brys zei dat hij in Saudi-Arabië zat om privéredenen. Dat doet ons begrijpen dat hij al een contract aan het onderhandelen is met een Saudische club, dat vanaf januari moet ingaan", uitte hij een zware beschuldiging.

Brys werd de voorbije maanden al een paar keer gelinkt aan Saudische clubs, maar concrete bewijzen dat hij effectief bezig zou zijn met een vertrek zijn er niet. Maar zo wordt zijn voorbereiding op een levensbelangrijke wedstrijd dus wel weer verstoord...

Zal Brys nog Kameroen naar het WK kunnen loodsen?

Meest recent

Anderlecht leert zijn les: nieuwe aanpak dringt zich op

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren heel veel spelers. Vanuit RSCA Futures zagen ze een ...

51
51
Mazzu haalt keihard uit na afstraffing

OH Leuven had ongetwijeld gehoopt om te kunnen stunten op Anderlecht en zo op zijn minst voorlopig ...

74
74
Kranten zien nieuwe ontdekking bij Anderlecht

Anderlecht lijkt zaterdagavond zijn plaats in de top zes verzekerd te hebben. Het breidde de kloof ...

201
201
RWDM sluit nog opmerkelijke transferdeal met topclub

De wintermercato is in België intussen al bijna een maand gesloten, maar toch valt er nog ...

28
28
Oosting draagt zege op aan 2 spelers en looft matchwinnaar

Antwerp heeft na enkele moeilijke weken zaterdag nog eens de drie punten weten te pakken. Het boekte ...

71
71
Na OHL-knal slaat Anderlecht genadeloos terug in Lotto Park

Na een dreun van jewelste in de openingsfase had het er even alle schijn van dat het opnieuw een ...

132
132
Conte spreekt grote hoop uit voor Lukaku én De Bruyne

Romelu Lukaku zal hopen dat hij zaterdagavond zijn comeback eindelijk helemaal ingezet heeft. De ...

39
39
Antwerp droomt weer van PO1: "Als we drie keer winnen..."

Antwerp was sinds de winterstop weer op de sukkel en moest na een drie op achttien weer angstvallig ...

99
99
Futures halen Club NXT door gehaktmolen, Lierse recht rug

In de Challenger Pro League hebben de Futures van Anderlecht de mini-topper eenvoudig naar hun hand ...

128
128
Vrancken ziet pijnpunt STVV: "Eerste keer dat ik dat zie"

STVV was de voorbije weken amper af te stoppen, maar zaterdag zijn de Kanaries toch nog eens ...

93
93
'Club Brugge laat oog vallen op Senegalese parel'

Club Brugge bleef tijdens de wintermercato verrassend stil, maar komende zomer mogen we weer de ...

142
142
Lukaku kan tranen niet bedwingen: "Ik was dood"

Romelu Lukaku is zaterdag eindelijk nog eens beslissend kunnen zijn voor Napoli. De titelverdediger ...

91
91
Bayern wint bewogen kraker, zuinige zege Man City

Vincent Kompany lijkt met Bayern München stilaan helemaal af te stevenen op een tweede titel op ...

39
39
Antwerp maakt einde aan zegereeks van STVV

De straffe zegereeks van STVV is zaterdagavond geëindigd. De Kanaries hadden de koppositie ...

93
93
Hij is terug! Lukaku schenkt Napoli op valreep de zege

Na zijn maandenlange afwezigheid had Romelu Lukaku het de laatste weken lastig om weer zijn stempel ...

54
54
‘Nieuwe TD schokt Anderlecht: meteen grote opschudding’

Anderlecht zoekt een nieuwe sportieve baas, maar de piste die nu op tafel ligt, zorgt meteen voor ...

191
191
Opstellingen Anderlecht-OHL, hoog bezoek in Lotto Park

RSC Anderlecht werkt zaterdagavond een belangrijke thuiswedstrijd tegen OH Leuven af. Voor de ...

35
35
'Miljoenentransfer Sabbe: Club Brugge hakt knoop door'

Met de goede campagne in de Champions League wisten verschillende spelers van Club Brugge zich in de ...

504
504
Beveren draaft door: parel Brüls brengt titel stap dichter

Het promotieticket mag dan al binnen zijn, de honger bij SK Beveren is nog lang niet gestild. De ...

70
70
Titelstatement Barça na hattrick Yamal, Liverpool haalt uit

In de Spaanse titelstrijd heeft FC Barcelona zaterdag een statement gemaakt. De La Liga-koploper won ...

41
41
Euvrard eerlijk: Standard uitgeteld voor Play-Off I?

De 27ste speeldag van de reguliere competitie is op gang getrapt, de strijd om de drie laatste ...

133
133
Achter de Kazerne ontploft! Raman grote held in 95ste minuut

In de strijd om de tickets voor de Champions' Play-Offs heeft KV Mechelen zaterdagnamiddag een ...

155
155
Schorsingen in JPL: wie staat er allemaal op scherp?

Met nog maar vier speeldagen te gaan is de laatste rechte lijn richting de play-offs ingezet. Nu het ...

111
111
Antwerp-STVV: Oosting en Vrancken hakken knopen door

Antwerp krijgt straks STVV over de vloer op de Bosuil. Het stamnummer één heeft ...

78
78
Mysterie rond Coucke groeit na opvallend moment in Monaco

Marc Coucke doorstond de laatste weken een nieuwe Paars-Witte storm in het Lotto Park. De ...

360
360

Meer sportnieuws