'Garcia puzzelt: JPL-duo opgeroepen bij Rode Duivels?'

door
'Garcia puzzelt: JPL-duo opgeroepen bij Rode Duivels?'

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het tweeluik tegen Kazachstan en Liechtenstein, waarin één zege volstaat voor de Rode Duivels om hun WK-ticket definitief over de streep te trekken. Louter een formaliteit dus, al wordt het gezien de vele afwezigen wel puzzelen geblazen voor de bondscoach.

Tenslotte moet hij het over anderhalve week al zeker zonder Kevin De Bruyne, Romelu Lukaki, Malick Fofana en Zeno Debast stellen, die stuk voor stuk in de lappenmand liggen. Hoewel het ook zonder hen geen enkel probleem mag vormen om de klus te klaren wordt het dus toch uitkijken naar eventuele nieuwkomers in de selectie.

LEES OOK: Openda roept meteen straffe taal na eerste goal

Smets vervanger Debast?

Garcia houdt weliswaar van stabiliteit, en dus verwacht Le Soir weinig grote verrassingen. Toch is het aannemelijk dat de Fransman enkele kandidaat-internationals die de finale schifting doorgaans niet overleven dit keer wél eens een kans zal gunnen. Centraal achterin bijvoorbeeld lijkt Nathan Ngoy in de bovenste schuif te liggen.

Al komen er volgens La Dernière Heure ook andere gegadigden in aanmerking om Debast zijn plek in te nemen. Denk maar aan Ameen Al-Dakhil, die bij Stuttgart dit seizoen wel nog maar amper in actie kwam. Matte Smets is dan weer een sterkhouder bij KRC Genk, maar kan ter beschikking worden gesteld van de Jonge Duivels.

Batshuayi out, Vermant in

Daarom sluit de krant zelfs niet uit dat Wout Faes nog eens wordt opgevist. Op het middenveld volstaat de terugkeer van Youri Tielemans wellicht om De Bruyne vervangen, maar nu Fofana ontbreekt komt er voorin wel een vacature vrij. Johan Bakayoko lijkt de meest voor de hand liggende kandidaat, al is de concurrentie niet gering.

Onder meer Mika Godts, Sambuel Mbangula en vooral Mathias Fernandez-Pardo, die dan toch niet voor Spanje lijkt te kiezen, kunnen hem het vuur aan de schenen leggen. Tot slot suggereert LDH nog dat Club Brugge-spits Romeo Vermant diep in de punt wel eens de voorkeur zou kunnen krijgen op oudgediende Michy Batshuayi.

Wie verdient het meest een selectie?

Meest recent

Hasi luidt alarmbel en doet oproep aan Renard

Besnik Hasi heeft een héél moeilijk jaar als coach van RSC Anderlecht afgesloten met ...

84
84
Sardella legt vinger op de wonde bij Anderlecht

RSC Anderlecht leverde een heel zwakke prestatie tegen Sporting Charleroi. Het verloor zeer terecht ...

77
77
STVV spreekt het uit: "We gaan er volop voor"

STVV is momenteel de beste ploeg in België. Goed voetbal en sterke prestaties. Ze wonnen nu ook ...

76
76
Manchester United sluit moeilijk 2025 af met knappe zege

In de Premier League stond er om 21u een zeer interessante affiche op het programma. Manchester ...

38
38
Dramatisch Anderlecht eindigt 2025 met enorme domper

 RSC Anderlecht begon om 20u45 aan zijn match tegen Sporting Charleroi. Konden de Brusselaars ...

122
122
Goto héél duidelijk over winterse terugkeer naar Anderlecht

Keisuke Goto is samen met Promise David topschutter in de Jupiler Pro League met acht doelpunten. ...

227
227
Anderlecht in de problemen: "Geen nieuw contract"

RSC Anderlecht en Sporting Charleroi begonnen om 20u45 aan hun laatste partij van 2025. De eerste 45 ...

226
226
Van der Bruggen verklaart 'wederopstanding' van Cercle Brugge

Bij Cercle Brugge leek trainer Onur Cinel op weg naar een ontslag. De resultaten bleven vele maanden ...

94
94
Union SG snakt naar adem: Hubert ziet pijnpunt

Union SG speelde een draak van een partij op het veld van Cercle Brugge. Alweer. Het voetbal is al ...

36
36
Goto bezorgt Standard enorm stevige eindejaarskater

Om 18u30 stond in Luik de zeer interessante partij tussen Standard en STVV op het programma. Voor de ...

102
102
Hayen zet spelers al op scherp: "Dit moet er écht uit"

Nicky Hayen incasseerde meteen nederlaag bij zijn debuut met KRC Genk. De Limburgers verloren met ...

212
212
‘Superspits voor Anderlecht: Renard opent de geldkraan’

Anderlecht-fans dromen van een nieuwe superspits, maar voelen tegelijk de angst dat het weer eens ...

235
235
Anderlecht - Charleroi: Hasi voert één wissel door

RSC Anderlecht sluit zijn jaar af met een thuismatch tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars kunnen ...

84
84
Stankovic looft Hayen, Vetlesen ziet verandering onder Leko

Club Brugge won gevleid met 3-5 op het veld van KRC Genk. Een gelijkspel was een juiste uitslag ...

516
516
Heynen geeft hét probleem van KRC Genk prijs

KRC Genk verloor met 3-5 van Club Brugge en Operatie PO I wordt na Nieuwjaar nog héél ...

348
348
'Mignolet out: Club richt pijlen op ervaren doelman'

Dankzij een 3-5 zege in Genk kan Club Brugge met opgeheven hoofd het jaar afsluiten. Om de ambities ...

426
426
De Mil slikt bittere pil: rampscenario voor AA Gent

AA Gent sluit een op z'n zachtst gezegd wisselvallig jaar zaterdag in eigen huis af tegen Westerlo. ...

134
134
Leider Union op tandvlees: winterstop komt geen dag te vroeg

De winterstop lijkt op het juiste moment te komen voor Union, al blijft het leider. Op bezoek bij ...

75
75
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert uppercut

Met een draw tegen Anderlecht eindigde vorige week de zegereeks van Antwerp, waar Joseph Oosting in ...

599
599
Leko klopt op tafel in Brugge: "Op die positie niet top"

Ivan Leko trok vrijdag aan het langste eind in de ontmoeting met zijn voorganger Nicky Hayen, want ...

613
613
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

413
413
Genk-fans in alle staten: "Verhaeghe betaalt Visser!"

KRC Genk en Club Brugge hebben hun jaar op spectaculaire wijze afgesloten. Al kopen de Limburgers ...

430
430
Brugs onderonsje: Vanaken onthult favoriet Gouden Schoen

Het einde van 2025 nadert, en dus wordt er stilaan gespeculeerd over wie er in aanspraak komt voor ...

292
292
Analisten vellen verdict: Genk bestolen tegen Club?

KRC Genk en Club Brugge openden het kerstvoetbal op spectaculaire wijze, want in een zinderende ...

2202
2202
De Mil in de problemen: grote vrees voor Westerlo

KAA Gent hoopt met Rik De Mil de juiste T1 te hebben binnengehaald. De oefenmeester moet de machine ...

149
149

Meer sportnieuws