Club Brugge maakt indruk: Spaanse pers ziet twee uitblinkers

door
Club Brugge maakt indruk: Spaanse pers ziet twee uitblinkers

Club Brugge heeft héél veel indruk gemaakt tegen FC Barcelona. De Catalanen zagen af in het Jan Breydelstadion. Wat schreef de Spaanse pers over deze héérlijke pot voetbal?

LEES OOK: Engelse pers mild voor Club: één speler krijgt lof

Vanaken en Forbs

Bij Marca zagen ze dat FC Barcelona nog maar eens kwetsbaar was op defensief vlak. "Barcelona is terug bij af en heeft de oude vorm nog niet te pakken. De zware nederlagen tegen PSG en vooral Real Madrid leken achter de rug na een goede prestatie tegen Elche, maar in Brugge kwamen de kostbare fouten weer bovendrijven. Tegenstanders kruipen gemakkelijk achter hun verdediging en creëren talloze kansen. De uitstekende prestatie van Lamine Yamal, cruciaal voor de eindstand, was het enige lichtpuntje." In hun beoordeling kregen Hans Vanaken en Carlos Forbs drie sterretjes achter hun naam, net als Lamine Yamal.

AS zag dat Club het Barça heel moeilijk maakte. "Club Brugge hanteerde een zeer agressieve aanpak, die deed denken aan Sevilla in het Sánchez-Pizjuánstadion, tegen een Barça-verdediging die erg zwak was." Zij zagen een Club Brugge dat vooral zeer goed gebruik maakte van de zwakheden van de defensie van Barça. "Playmobil-waardig", noemen ze de defensie van de Catalanen.

Goede aanpak van Hayen

Mundo Deportivo zag dat Barça vooral last had met één Bruggeling. "De Belgen maakten herhaaldelijk gebruik van de ruimte achter de Barça-verdediging, waarbij Forbs een gesel voor de Catalaanse defensie bleek te zijn." In de tweede helft zagen ze een héérlijk duel. "De wedstrijd ontvouwde zich in een heen-en-weer-gevecht zonder duidelijke uitkomst."

Sport kwam met enkele leuke verhalen. "FC Barcelona, ​​​​en met name de communicatieafdeling, heeft een traditie: het uitwisselen van drie shirts met de tegenstander tijdens Champions League-wedstrijden. Vóór de reis vragen ze of er een spelersnaam op de shirts mag. De persafdeling van Club Brugge vroeg om een ​​shirt van Lewandowski, een van Pedri en natuurlijk een van Lamine Yamal. Zodra de drie shirts in Barcelona aankomen, volgen ze dit patroon: één shirt blijft in de memorabilia-afdeling en de andere twee worden verloot tijdens de kerstlunch van de club." Ze wisten ook te melden dat Carlos Puigdemont een VIP-plaats kreeg van Club Brugge.

Ze zagen een sterk Club. "Defensief is Barça belabberd. Ze geven in elke wedstrijd veel kansen weg aan hun tegenstanders. De wedstrijd tegen Club Brugge was daarop geen uitzondering, waar de magie van Lamine Yamal niet voldoende was om de overwinning veilig te stellen. De Belgen scoorden drie doelpunten en hadden er gemakkelijk meer kunnen maken. Nicky Hayen had Barça goed bestudeerd en zijn team begreep het."

Verdiende Club Brugge meer?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Club verliest smaakmaker, knaltransfer Sadiki'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

26
26
“Pure diefstal!” - Messi veroorzaakt ongeziene chaos

Lionel Messi is een globale superster en dat werd nog maar eens duidelijk in India. Samen met Luis ...

9
9
Na Annelien Coorevits: Olivier Deschacht met liefdesbom

Olivier Deschacht was jarenlang een vaste waarde en een icoon bij RSC Anderlecht. Vandaag kennen ...

24
24
Grote WK-verrassing? De Cat doet boekje open over Duivels

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Stilaan wordt er al ...

42
42
De Mil doet vreemde uitspraken: meteen zwaar onder druk

KAA Gent zag Ivan Leko naar Club Brugge trekken na het ontslag van Nicky Hayen en de Buffalo’s ...

74
74
Knaltransfer voor Duranville? ‘Plannen Kompany bekend'

Julien Duranville maakte op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, ...

72
72
Onthuld: dit riep woedende Henry naar Standard-fan

Standard Luik ging pijnlijn onderuit tegen Oud-Heverlee Leuven en na de wedstrijd was het hommeles. ...

71
71
Karim Benzema flirt met spectaculaire comeback

Karim Benzema maakte furore bij Olympique Lyon en Real Madrid, maar de inmiddels 37-jarige aanvaller ...

31
31
Beste JPL-speler? "Beter dan Vanaken en kan zo naar AC Milan"

Het niveau in de Jupiler Pro League is dit jaar voor het eerst in jaren echt wel gezakt, dat blijkt ...

139
139
‘Hallucinante Benteke-blunder: Club Brugge-fans razend’

Op Jan Breydel is het gemor niet meer te negeren. Terwijl Christian Benteke zich transfervrij ...

468
468
Bart Verhaeghe krijgt volle laag: "Een schande!"

Bart Verhaeghe heeft zich niet bepaald populair gemaakt bij de eigen aanhang en binnen het Belgische ...

386
386
Euvrard op de sukkel met Standard; "Daardoor was het zwak"

Standard is en blijft een club op de dool. De Rouches staan nog héél ver van een ...

84
84
Hazard naar exit? 'Anderlecht hakt belangrijke knoop door'

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond tegen STVV herpakken na de blamage van vorige week in ...

308
308
Nieuwe elementen Club Brugge-bom: "Híj́ had probleem met Hayen"

Club Brugge heeft deze week voor een serieuze bom gezorgd. Maandag besloot Blauw-Zwart namelijk om ...

1167
1167
Alarmbellen gaan af rond Courtois: Spanje in absolute paniek

Je zag het aan zijn blik na affluiten: dit deed pijn, veel meer dan een gewone fout. Thibaut ...

162
162
Extra boost op Bosuil: "Wil graag bij Antwerp blijven"

Na de trainerswissel en enkele knappe resultaten, is de rust bij Antwerp FC weer helemaal ...

253
253
'Leko grijpt in: eerste slachtoffer in Brugse basiself'

De nederlaag tegen Arsenal FC was nog ietwat ingecalculeerd, dit weekend heeft Club Brugge echter ...

721
721
Anderlecht dropt bommetje in JPL: spraakmakend plan op tafel

Aanstaande woensdag staat een belangrijke afspraak in het Belgische voetbal gepland. Dat vindt de ...

380
380
Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

88
88
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

152
152
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

102
102
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

77
77
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

106
106
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

243
243
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

109
109

Meer sportnieuws