Hij heeft het hart van een voetbalfan, het gezicht van een avonturier en de wilskracht van een topsporter: Tom Waes is terug. De bekende Antwerp-supporter lag eind vorig jaar wekenlang in het ziekenhuis na een zwaar ongeval met zijn Porsche op de Antwerpse ring. Nu verraste hij iedereen met een waanzinnige stap.
LEES OOK: “Het is moeilijk”: Metejoor en Celine verrassen iedereen
Barsten in onwrikbaar imagoTom Waes is in Vlaanderen uiteraard een heel bekend gezicht. De acteur/tv-maker werd door zowat heel Vlaanderen (en Nederland) in de armen gesloten na meerdere kaskrakers zoals Reizen Waes en Tomtesterom.
Sinds eind vorig jaar kleeft er echter ook een donkere rand aan Waes. Toen volgde immers, onder invloed, een zware crash met zijn Porsche op de Antwerpse ring. Zijn imago vertoonde sterke barsten, al lijkt de lijm ondertussen heel wat wonden te helen.
De acteur is ook al jaren een fervent supporter van Royal Antwerp FC, en zijn enthousiasme werkt aanstekelijk. “Of het nu op de Bosuil is of op een set in Nederland, ik ben altijd een Antwerp-man,” liet hij eens vallen.
Symbolische comeback
Vandaag staat Waes er weer, met een herwonnen glimlach én een gloednieuw project: de fictiereeks “Badgast”. Voor de acteur en presentator is het een symbolische comeback. Terwijl Antwerp op het veld vocht om punten, moest Waes vechten om te herstellen.
Van Undercover tot Badgast
Badgast wordt het eerste grote fictieproject van Waes sinds zijn succes in Undercover. Daarin speelde hij de keiharde undercoveragent Bob Lemmens, maar in zijn nieuwe rol toont hij een zachtere kant. Hij vertolkt Vince, een gescheiden vader die met zijn tienerdochter Zoë op vakantie trekt naar het Waddeneiland Terschelling. Wat een rustgevende trip moet worden, verandert al snel in een emotionele rollercoaster vol geheimen, botsingen en (zoals Tom het zelf zegt) “een vleugje chaos”.
De opnames lagen maanden stil na zijn ongeval, maar konden dit voorjaar worden afgerond. De serie is in december te zien in Nederland (NPO) en vanaf begin 2026 op VRT1, zo berichten diverse media. Iets om naar uit te kijken!
Maarten Coenen