"Hasi buiten": Anderlecht hakt knoop door over ontslag

2851 stemmen

Na de pijnlijke nederlaag op het veld van Charleroi wordt de crisis alweer afgekondigd bij RSC Anderlecht. Nu zondebok Wouter Vandenhaute er via de achteruitgang verdween richt de immer kritische achterban haar pijlen alvast steeds feller op Besnik Hasi. Dreigt de coach binnenkort het gelag te betalen voor zijn rode cijfers?

"Hasi buiten", scandeerden de fans niet voor het eerst in Mambourg. In de tribunes blijkt het krediet van de trainer dus opgebruikt, maar in welke mate hij intern nog steun geniet is eveneens nog maar de vraag. Tenslotte laat het rapport van Hasi, die in de competitie sinds zijn aanstelling nog geen 44 procent van de punten sprokkelde, toch flink te wensen over. Bovendien ging het meteen mis in Europa, en blijft het spelpeil nu ook al maanden pover.

LEES OOK: 'Anderlecht schakelt door: ervaren hoofdtrainer in aantocht'

Hasi onder vuur

"Da's een balans die coaches doet wankelen. Er zijn al trainers voor minder ontslagen in het Lotto Park. De druk neemt toe en dreigt onhoudbaar te worden", stelt Het Nieuwsblad zich de vraag of er op korte termijn wel beterschap kan worden geboekt met Hasi aan het roer. Niet alleen zou zijn harde en strenge aanpak niet bij iedereen in de brede selectie aanslaan, ook in de bestuurskamer wordt zijn toekomst wellicht serieus onder de loep genomen.

Al is het nog maar de vraag wie de kat de bel moet aanbinden na de zoveelste paleisrevolutie in Neerpede. Marc Coucke houdt alleszins afstand van het dagelijks beleid, tenzij het hem te veel wordt. Voor kersvers voorzitter Michael Verschueren en CEO Kenneth Bornauw lijkt het dan weer nog te vroeg om al zulke ingrijpende beslissingen te nemen. In principe ligt de bal in het kamp van CEO Sports Tim Borguet en sportief directeur Olivier Renard.

Renard aan zet?

"Maar zullen zij nu grote knopen doorhakken nu de nieuwe patrons nog niet gestart zijn?", vervolgt de krant. "Bovendien waren het Borguet en Renard die vorige zomer beslisten dat doorgaan met Hasi de beste keuze was. Zij gaven de T1 een nieuw contract. Zeker Renard vormt een twee-eenheid met de trainer. Oké, het kan opeens snel gaan in het voetbal, maar zij zullen hun keuze/hun coach niet zomaar in twijfel trekken. Toch?", klinkt het nog.

Te meer omdat Renard als Vandenhaute-adept zelf niet meer zo sterk in zijn schoenen lijkt te staan. Tel daarbij nog het gebrek aan creativiteit en kwaliteit in de kern, en ondanks de onzekere tijden hoeft Hasi voorlopig nog niet te vrezen voor zijn C4. "We verwachten dit weekend nog geen zware ingrepen, maar één ding is zeker: het moet dringend beter om de rust te laten weerkeren. Een uitschuiver, zeker in de Croky Cup, wordt niet getolereerd."

RSCA moet Hasi ontslaan

Meest recent

Genk zwaar benadeeld: "Geen respect van Pro League"

KRC Genk strijdt aanstaande zondag tegen AA Gent voor het laatste Europese ticket. Maar de ...

23
23
Champions League: Club moet monsterlijke loting vrezen

Club Brugge kroonde zich voor de 20ste keer tot Belgisch landskampioen. Hierdoor mag het komend ...

70
70
'Barça zet mercato in de fik: Kompany perplex na 80M-deal'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen en dus barst de transferperiode stilaan ...

44
44
De Cat-hype kop ingedrukt: "Potverdekke maar 20 matchen"

Nathan De Cat was één van opvallendste figuren van het voorbije seizoen in de Jupiler ...

279
279
Belgische clubs alert: 'Pocognoli op straat bij Monaco'

Nu het seizoen in het clubvoetbal er nagenoeg opzit, kan de trainerscarrousel op toerental beginnen ...

136
136
Hete zomer Antwerp: Overmars krijgt cruciale transfertip

Antwerp FC heeft afgelopen weekend een punt gezet achter een tegenvallend seizoen. Het woord is nu ...

296
296
Pakkende woorden: Gündogan lucht hart over coach Kompany

Vincent Kompany heeft een uitstekend tweede seizoen als hoofdcoach van Bayern München achter de ...

129
129
‘Miljoenendeal in de maak: Club praat met oude bekende’

Club Brugge grijpt terug naar een transferdossier dat al langer op tafel ligt in Westkapelle. In ...

577
577
'D-Day voor Club Brugge: Stankovic krijgt duidelijkheid'

Club Brugge staat voor een bijzonder drukke zomer. Het zal wellicht weer heel wat smaakmakers ...

394
394
Hasi doet boekje open over ontslag bij Anderlecht

Bij Anderlecht is het een zeer woelig seizoen geweest, dat ook op een valse noot eindigde. Het greep ...

218
218
'Miljoenentransfer Antwerp: opvolger staat al klaar'

Antwerp beleefde een moeilijk seizoen. Met Stef Wils en Joseph Oosting werden alweer twee trainers ...

319
319
Charleroi jubelt: Speler van het Jaar blijft aan boord

Voor Charleroi was het een tegenvallend seizoen met twee trainerswissels en een lange zwakke reeks, ...

20
20
'Uittocht Club: volgende deal komt op gang'

Club Brugge heeft dit seizoen opnieuw de landstitel veroverd en een sterke campagne afgewerkt in de ...

424
424
'Toptransfer voor De Busser na afscheid bekende naam'

De voorbije seizoenen speelde Jari De Busser zich in de kijker bij Go Ahead Eagles. De doelman was ...

85
85
Club Brugge verrast en gaat shoppen bij AA Gent

Club Brugge zal deze zomer zijn werk hebben op de transfermarkt. Het lijkt erop dat er voor heel wat ...

228
228
'Verrassende oude bekende trainerskandidaat bij Anderlecht'

Het eerste werk van Antoine Sibierski als sportief directeur van Anderlecht lijkt het vinden van een ...

447
447
Wat een farce: proces rond verkoop RSCA weer uitgesteld

Normaal gezien zou donderdag eindelijk het proces rond mogelijke fraude bij de verkoop van ...

135
135
Rode Duivel solliciteert: "Ben klaar voor Club Brugge"

Club Brugge gaat een heel drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel veel spelers de club verlaten. ...

608
608
Zetterberg over drie RSCA-spelers: "Hen zeker houden"

Bij RSC Anderlecht gaat er het een en ander gebeuren deze zomer. Antoine Sibierski gaat samen met de ...

376
376
Exit De Bruyne? Napoli schrikt van opvallende evolutie

Kevin De Bruyne heeft zijn eerste seizoen bij Napoli achter de rug. Een groot succes werd dat niet. ...

259
259
Deschacht weet wie dé ideale coach is voor Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hopen ze binnen dit en een paar weken de nieuwe coach voor te stellen. Olivier ...

411
411
De Mil speelt open kaart over zijn toekomst bij AA Gent

Rik De Mil hoopt AA Gent alsnog naar een Europees ticket te kunnen loodsen. Echt overtuigend was het ...

675
675
Lommel SK geniet en geeft JPL-ambities meteen prijs

Lommel SK is na 23 jaar weer in de Jupiler Pro League. Het wist FCV Dender af te houden en uiteraard ...

136
136
'Verschaeren verrast met opvallende transferpiste'

Na zestien jaar verlaat Yari Verschaeren deze zomer Anderlecht. Het aflopende contract van de ...

470
470
Volgende trainersontslag: OHL dumpt Mazzu

Het lijkt erop dat heel wat eersteklassers volgend seizoen met een andere trainer zullen gaan ...

178
178

Meer sportnieuws