Royal Antwerp FC zag afgelopen zomer Senne Lammens naar Manchester United trekken. The Great Old anticipeerde al vroeg op de knaltransfer van de Rode Duivel met de komst van Taishi Nozawa. De 22-jarige Japanner komt echter nu pas boven water.
Nozawa kwam over van Japan en had een aanpassingsperiode nodig op de Bosuil. Coach Stef Wils gaf de voorkeur aan Yannick Thoelen, maar nu lijkt Nozawa zich volledig te hebben ontbolsterd als de absolute nummer 1 onder de lat.
LEES OOK: Gheysens op puntje van zijn stoel: hoeveel krediet nog?
Nieuwe kracht staat opNozawa had naar eigen zeggen geen problemen met de concurrentiestrijd. “Ik was en ben op mijn persoonlijke ontwikkeling gefocust. Dat de coach tijdelijk voor iemand anders koos, in functie van het team, kon ik best begrijpen. Er waren dan ook duidelijke afspraken gemaakt, met mij en met Yannick.”
Hij had ook een tijdlang problemen zich aan te passen in België. “De grootste verandering was voor mij de taal”, citeerde Het Nieuwsblad. “Een doelman moet leiderschap uitstralen tijdens een wedstrijd. De box domineren, wanneer we verdedigen. Spreken met mijn ploegmaats is dan uitermate belangrijk. Daar werk ik aan.”
Klaar voor Club Brugge
Nozawa warmde tijdens de eerste vier speeldagen van de Jupiler Pro League telkens mee op, maar hij kwam niet in actie. “Ik was en ben op mijn persoonlijke ontwikkeling gefocust. Dat de coach tijdelijk voor iemand anders koos, in functie van het team, kon ik best begrijpen. Er waren dan ook duidelijke afspraken gemaakt, met mij en met Yannick.”
En nu heeft Wils er een nieuw wapen bij. Nozawa moet echter nog de nul zien te houden. In Japan hield hij één derde van de wedstrijden de nul, maar in België lijkt dat andere koek. Antwerp zit dit seizoen ook in de hoek waar de klappen vallen.
Club Brugge wacht nu op Antwerp. “Ik weet dat het zondag een topgame is, maar is elke match tegen Brugge dát? Ik kijk er alleszins naar uit. De frustratie door de recente resultaten (2 op 18, red.) is groot. We zijn hongerig om dat goed te maken.”
Stephan Calander