Coucke krijgt bizarre tip: "Haal hem als sportief directeur"

door
Coucke krijgt bizarre tip:

Bij RSC Anderlecht gaat er dit seizoen nog het een en ander gebeuren. Marc Coucke heeft de eerste stappen gezet met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw. De volgende stap is de juiste mensen neerzetten op zéér cruciale posities.

Jean Kindermans terughalen zou een goede zet zijn. Wouter Vandenhaute maakte er op Neerpede onbegrijpelijk een boeltje van en daar was het een komen en gaan van mensen. Sportief wanbeleid van de bovenste plank. Kindermans terughalen, in combinatie met een jonge rechterhand als Tim Borguet en later eventueel Romelu Lukaku, zou voor véél stabiliteit kunnen zorgen.

LEES OOK: 'Anderlecht gaat transferstrijd aan met Standard'

Wat met Renard?

Maar dan is er nog een knoop die moet worden doorgehakt: de positie van Olivier Renard. Die maakte in januari en afgelopen zomer weinig indruk met zijn transfers. Paars-Wit heeft géén betere ploeg dan in de zomer van 2024. Jonger en misschien zijn er een aantal spelers die op termijn verkocht zullen worden, maar de kern werd héél onevenwichtig samengesteld. Er werd te weinig gekeken naar direct rendement, wat de club al 10 miljoen euro aan Europese inkomsten kostte.

Zijn positie staat onder druk. Renard kwam er via Wouter Vandenhaute en het is geen geheim dat Michael Verschueren in het verleden geen voorstander was van diens komst naar Anderlecht. Het is ook opvallend dat Renard sinds de mercato niét meer heeft gepraat met de Belgische media. Dat is bijzonder vreemd voor een sportief directeur van Anderlecht. 

D'Onofrio naar Anderlecht

Marc Delire vindt dat Verschueren en Bornauw terughalen de club niet vooruit gaat helpen. Delire roept wel vaker héél luid zonder echt kennis van zaken. Scoren met harde quotes voor de sociale media. Bornauw bewees zijn enorme waarde al, Verschueren kende wat meer problemen maar in die rol als voorzitter lijkt hij de geknipte man te zijn.

Delire geeft Coucke bizarre raad. "Bornauw en Verschueren zijn geen grote voetbalexperts. Voor mij verandert het helemaal niets. Wie ze moeten halen? Iemand die nu niets doet: Luciano D'Onofrio. Geef hem de leiding over Sporting Anderlecht, dan zul je het zien!"

Al zou dat een compleet verkeerde keuze zijn. D'Onofrio is nog meer Standard-man dan Renard, is ondertussen al 70 jaar en geen onbesproken figuur. Neen, D'Onofrio halen zou een ronduit bizarre zet zijn. We zien het ook niet snel gebeuren.

Moet RSCA voor D'Onofrio gaan?

Meest recent

'Club Brugge gaat all-in voor droomopvolger Mignolet'

Wie er zaterdag tegen STVV postvat onder de lat is voorlopig een vraagteken bij Club Brugge, dat ...

0
0
'Genk kan cashen: PSV drukt door voor sterkhouder'

De lichtpunten vielen het afgelopen seizoen op één hand te tellen bij KRC Genk, dat ...

72
72
'Bom bij Club Brugge: Rigaux richting Feyenoord?'

Momenteel eist de titelrace uiteraard nog alle aandacht op bij Club Brugge, maar nadien zijn de ogen ...

132
132
Vanhaezebrouck verrast: "Union moet Boterberg bedanken"

Dankzij de 2-1 nederlaag tegen STVV gaf Union afgelopen weekend de koppositie uit handen. Achteraf ...

75
75
Pro League in paniek: vlammend statement AA Gent

Dinsdag stond tijdens de Algemene Vergadering van de Pro League opnieuw de discussie omtrent het ...

214
214
'Zorgenkind bij Anderlecht: zware gevolgen voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

142
142
"Competitievervalsing" - Club drastisch bevoordeeld in titelstrijd?

Met nog vier speeldagen te gaan is het momentum in de titelstrijd volledig gekanteld in het voordeel ...

561
561
'Superaanwinst Kompany: Bayern presenteert vijfjarig contract'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

85
85
Paniek bij Union SG: “Nonchalance en onderschatting”

De titelstrijd heeft een wending gekregen afgelopen speeldag. Union SG ging onderuit tegen STVV en ...

133
133
Goots geeft Antwerp gouden transferraad: “Hem halen”

Royal Antwerp FC leek weer volop mee te doen voor winst in de Europe Play-Offs, maar afgelopen ...

203
203
Zeno Debast gaat viraal met ongeziene own-goal

Zeno Debast stond de afgelopen weken weer in de basis bij Sporting CP. Ook tegen Vitoria Guimaraes ...

80
80
Makelaar Lukaku dropt grote hint over toekomst

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kampt dit seizoen met veel blessureleed en ook ...

149
149
‘Wéér jackpot Union SG: smaakmaker flirt met knaller’

Union SG heeft de leiding afgelopen speeldag afgegeven aan Club Brugge. De Brusselse club mist al ...

86
86
Nozawa slaat ferm op tafel bij Antwerp: “Mag nooit!”

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. Op de Bosuil werd ...

159
159
Doku briest ondanks glansrol: Rode Duivel in zak en as

Manchester City kreeg een uppercut in de Premier League. The Cityzens speelden 3-3 gelijk tegen ...

60
60
Noa Lang baart opzien met Lil Kleine: grote verrassing

Noa Lang heeft een verleden bij Club Brugge, maar nu maakt de aanvaller het mooie weer bij ...

39
39
KV Mechelen schiet recht in de roos: toptransfer

KV Mechelen boekte afgelopen speeldag een eerste overwinning in de Champions Play-Offs. Malinwa mag ...

280
280
Rudi Garcia opgelet: Real komt met Courtois-statement

Thibaut Courtois ligt in de lappenmand bij Real Madrid, maar de doelman lijkt op de weg terug. Ook ...

99
99
Klacht tegen DAZN: misleidende advertentie voor fans

DAZN is al een tijdje gespreksonderwerp nummer 1 in België. De streamingdienst kwam afgelopen ...

378
378
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht strijdt met rivaal, Club incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

362
362
Ronny Deila in vieze papieren: seksuele intimidatie

Ronny Deila zit in vieze papieren. De voormalige trainer van Standard Luik en Club Brugge nam in ...

104
104
Oosting krimpt ineen bij Antwerp: fans zijn het beu

Royal Antwerp FC kreeg afgelopen speeldag een pak slaag van jewelste tegen rechtstreekse concurrent ...

206
206
‘Club Brugge gaat vol voor knaltransfer van 15 miljoen euro’

De zomertransfer komt dichterbij en de clubs zijn al op zoek naar opportuniteiten op de ...

400
400
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met Standard'

RSC Anderlecht gaat wellicht een linksachter aantrekken. De Brusselaars worden steeds vaker in ...

188
188
'Bommetje bij Antwerp: vertrekken twee sterke mannen?'

Royal Antwerp FC is een club op drift. Eigenaar Paul Gheysens zal dringend knopen moeten doorhakken ...

407
407

Meer sportnieuws