Aad de Mos is iemand die al altijd graag scoort met spraakmakende quotes. Hij had een groot interview met De Telegraaf, waar hij onder meer over Ajax sprak. Daar haalde hij Kasper Dolberg al meteen onderuit.
Ajax is niet langer de nummer één in Nederland en het is duidelijk dat er op bepaalde posities kwaliteit ontbreekt. Al zal dit Ajax altijd in de top drie in Nederland eindigen. De voormalige coach was snoeihard voor een aantal spelers.
LEES OOK: Man Utd heeft eindelijk wereldtopper beet: "Beste niveau"
Ajax krijgt volle laag"Het elftal vertoont van achterin tot voorin overal mankementen. Dat begint met de keepers. De backs Wijndal (ex-Antwerp) en Gaaei zijn onvoldoende voor de Eredivisie. Sutelo struikelt elke wedstrijd zes keer over de bal. Ook geen typische Ajax-speler", zei hij. Wijndal en Gaaei zijn misschien niet goed genoeg voor een Ajax dat top is, maar onvoldoende voor de Eredivisie. Zwaar overdreven, natuurlijk. Vintage De Mos.
En hij ging verder. "Gloukh is een heel goede speler. Moro heeft misschien wat tijd nodig, maar ik zie het er nog niet in. Taylor is een heel goede speler. Godts heeft natuurlijk ook de mogelijkheden", was hij toch een beetje positief.
Kritiek op Dolberg
"Dolberg had ik nooit teruggehaald. Hij mist het gif. En de spelers die de leiding moeten pakken, Berghuis en Klaassen, hebben het al moeilijk met zichzelf op basis van leeftijd en fysieke problemen. Tel uit je winst. Hoe ga je dat oplossen?", klinkt het.
Dolberg speelde nog maar twee duels voor Ajax en viel nadien geblesseerd uit. Bij Anderlecht bewees de Deen dat hij voor de Belgische of Nederlandse eerste klase een absolute smaakmaker kan zijn. Alleen wegen ze in Nederland Ajax nog altijd af met de Europese top, wat uiteraard absurd is.