België loopt volgend talent mis: "Kies voor Nederland"

door
België loopt volgend talent mis:

Anno 2025 hebben spelers vaak verschillende opties inzake nationale ploegen. Zo heeft België naast een talent gegrepen. Hij heeft zijn keuze gemaakt en hij maakte zijn debuut voor Jong Oranje.

Sam De Grand debuteerde met Jong Oranje. De 21-jarige linkerflankspeler is een sterkhouder bij Lommel SK, waar hij ondertussen al twee jaar speelt. De jongeling kende al een opvallend parcours.

LEES OOK: Michael Van Gerwen zorgt voor grote shock: "Het is gedaan"

Degrand kiest voor Oranje

Hij speelde in België ook voor Oud-Heverlee Leuven, RSC Anderlecht en KRC Genk. Hij heeft de Nederlandse nationaliteit, maar woonde slechts een maand van zijn leven in Nederland. Nadien verhuisden zijn ouders naar België.

De Grand had indien gewenst ook voor België kunnen uitkomen, al zou hij dan een Belgisch paspoort moeten aanvragen.  "Ik heb geen dubbel paspoort, dus dat wordt lastig. Ze hebben het wel een paar keer gevraagd, maar dat is niet mijn wens. Ik wil graag voor Nederland spelen”, zei hij aan ESPN.

Actief bij Lommel SK

Hij maakte ondertussen dus zijn debuut voor Jong Oranje. “Het ging best lekker, dus dat is leuk. Er was weinig spanning, ik wilde het gewoon laten zien. Ik denk dat dat best aardig is gelukt”, verklaarde hij.

"Ik heb nog nooit met die jongens samengespeeld dus het was wel even wennen. Ik denk dat het best behoorlijk ging. De jongens naast me kende ik wel, dus dat ging goed. Ik hoop er volgende keer weer bij te zijn en verder zie ik het wel”, klinkt het.

Een verlies voor België?

Meest recent

'UEFA plant nu ook revolutie in WK- en EK-voorrondes'

De UEFA heeft de voorbije jaren niet stilgezeten en het Europese voetballandschap stevig hertekend. ...

24
24
België mag dromen: "Zo straf als Gouden Generatie"

De Belgische beloften kenden een zeer correcte interlandperiode. Ze wonnen met 0-7 van Wales en met ...

78
78
'Saga duurt voort: Mannaert woedend op Anderlecht'

Bij de KBVB willen ze een winnaarsmentaliteit invoeren. Vanaf de U17 draait het om winnen en niet ...

374
374
Gattuso zet druk: "Dan verhuis ik ver weg van Italië"

Italië gaat wellicht tweede eindigen in zijn groep. Ze zullen de barrages moeten spelen, want ...

30
30
Komt droom RSCA-fans uit en keert nog een icoon terug?

De kans is groot dat RSC Anderlecht de terugkeer van Kenneth Bornauw (CEO) en Michael Verschueren ...

340
340
Pocognoli reageert op kritiek: "Union niet zomaar verlaten”

Sebastien Pocognoli verliet Union SG voor AS Monaco. Dat is een grote sportieve gok, want weinig ...

42
42
België loopt volgend talent mis: "Kies voor Nederland"

Anno 2025 hebben spelers vaak verschillende opties inzake nationale ploegen. Zo heeft België ...

113
113
Zoon Gert Verheyen openhartig: “Na de scheiding zei mama…”

Van hockeyer tegen wil en dank tot goalgetter in tweede provinciale: Victor Verheyen, zoon van ...

114
114
Grote zorgen bij Standard vlak voor cruciale topper

Nu het interlandvoetbal voorbij is, schiet de Jupiler Pro League weer uit zijn startblokken. Vrijdag ...

108
108
'Wending bij KV Mechelen: pion keert nog terug'

KV Mechelen doet het dit seizoen zeer aardig en prijkt na tien speeldagen op een knappe zesde plaats ...

85
85
Pocognoli komt meteen met straffe verhalen bij Monaco

Sébastien Pocognoli maakte vorige week een verrassende transfer. De trainer vertrok uit het ...

39
39
Straffe wending rond Frenkie de Jong is compleet

De voorbije jaren draaide in zowat elke mercato de geruchtenmolen op volle toeren omtrent Frenkie de ...

76
76
'Volgende Afrikaanse parel op weg naar JPL'

Er zijn nog enkele maanden te gaan tot de transfermarkt opnieuw zijn deuren opent, maar toch is bij ...

100
100
Beerschot stuurde ervaren oude bekende wandelen

Beerschot hoopt om dit seizoen meteen een terugkeer naar de Jupiler Pro League af te kunnen dwingen. ...

112
112
Blunder Anderlecht? "Topclubs moeten hem snel ophalen"

Anderlecht moest het de voorbije weken stellen zonder Ali Maamar en Anas Tajaouart. De twee talenten ...

281
281
Verrassing bij Duivels: "Hij zal vaker spelen dan je denkt"

De Rode Duivels hebben maandagavond in Wales hun opdracht volbracht en zetten zo een grote stap ...

119
119
The Guardian plaatst 2 Belgen in lijst met grootste talenten

De gouden generatie van de Rode Duivels mag dan wel stilaan tot het verleden behoren, er zit echter ...

143
143
Michael Van Gerwen zorgt voor grote shock: "Het is gedaan"

Michael van Gerwen, drievoudig wereldkampioen darts én bekend PSV-fan heeft uitgepakt met een ...

148
148
TRANSFERUURTJE: 'Monstertransfers Club, wending bij Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

266
266
Ongelooflijk: Ronaldo én Messi blijven records breken

Cristiano Ronaldo en Lionel Messi gaan de geschiedenisboeken in als legendes van het voetbal. ...

71
71
Doku verrast vlak na Wales met groot nieuws

De Rode Duivels staan met één been op het WK 2026 na het gelijkspel tegen ...

83
83
‘Opvallend Anderlecht-plan met Verschueren onthuld’

RSC Anderlecht staat op het punt om een nieuwe structuur voor te stellen na het vertrek van Wouter ...

343
343
Pocognoli geeft meteen plannen met Pogba prijs

Sebastien Pocognoli werd officieel voorgesteld bij AS Monaco. De Belgische coach moet de ploeg weer ...

95
95
PSV dacht aan stunt met zomertransfer Gouden Schoen

PSV kende een heel drukke zomermercato. Er vertrokken heel wat basisspelers en er kwamen een resem ...

127
127
'Dennis (ex-Club Brugge) baalt: ex-club stuurt hem wandelen'

De carrière van Emmanuel Dennis zit de afgelopen jaren toch wel in een flinke neerwaartse ...

140
140

Meer sportnieuws