Heel Anderlecht hunkert naar de terugkeer van Adriano Bertaccini. Die zal wellicht weer kunnen opdraven na de interlandbreak. RSCA heeft hem héél erg nodig. Maar Besnik Hasi gaat wel plaats moeten maken in zijn ploeg.
LEES OOK: Hasi jubelt: enorm struikelblok Anderlecht van de baan?
Bertaccini weldra in de basis?Bertaccini is een goalgetter en zo heeft RSCA er veel te weinig in de ploeg. Paars-Wit moet meer gaan scoren en net daarom zal Bertaccini met zijn opportunisme en neus voor goals snel in de basis staan. Wellicht voor Luis Vazquez.
Alleen is Bertaccini geen kapstok, een speler die de bal gaat bijhouden, de ploeg laat opschuiven of iemand die op de korte ruimte combinaties met andere spelers zal gaan uitvoeren. Met zijn snelheid en diepgang heeft hij andere kwaliteiten.
In Knack liet hij ook verstaan wat zijn allerbeste positie is. Onder Felice Mazzu gebeurde dat bij STVV. “Hij liet mij op mijn beste positie spelen, immers als hangende spits achter de nummer negen”, verklaart de aanvaller.
RSCA heeft nood aan goals
Alleen speelt daar Thorgan Hazard al én goed. Wij hadden eerder aangehaald dat Bertaccini, toen Kasper Dolberg er nog was, als hangende rechtsbuiten zou kunnen spelen. Omdat RSCA daar geen winger heeft die daar het best tot zijn recht komt. Bertaccini zal nu echter snel als centrumspits gaan moeten opdraven.
Bij de Brusselaars moeten jongens als César Huerta en Luis Vazquez ook meer gaan brengen inzake goals en assists. Enkel Thorgan Hazard voldoet daar aan de norm, ook Nilson Angulo doet het voorlopig nog aardig. Bertaccini is echter meer dan nodig.