'Hasi baalt: Anderlecht geeft stevige transferboodschap'

door
'Hasi baalt: Anderlecht geeft stevige transferboodschap'

RSC Anderlecht heeft een heel ruime kern, maar er is een groot onevenwicht in de selectie. Vooral op aanvallend vlak. Trainer Besnik Hasi kreeg volgens La Dernière Heure al een zeer duidelijk signaal voor de wintermercato.

Tim Borguet en Olivier Renard kenden geen geslaagde mercato. Zo wisten ze geen ervaren centrale verdediger, geen creatieve en snelle rechterwinger en geen vervanger voor Kasper Dolberg te halen. Gelukkig brak Marco Kana verrassend terug door, maar aanvallend zijn er veel problemen. 

LEES OOK: 'Verschueren verrast: pikant transferoffensief bij Anderlecht'

Aanvallende versterking nodig

RSCA heeft een manifest gebrek aan scorend vermogen en hoopt dat Adriano Bertaccini, de enige echte goalgetter in de kern, snel weer fit is. Mihajlo Cvetkovic scoorde dan wel, maar ondanks alle overdreven reacties is het duidelijk dat de jonge Serviër nog niet klaar is voor de basis.

Luis Vazquez weegt te licht, maar de Argentijn is nodig bij RSCA. Ook op stilstaande fases, want Anderlecht heeft geen ‘grote’ ploeg. Dat bleek tegen Standard, waar ze afzagen bij stilstaande fases. Hasi zou in januari maar al te graag versterking willen. 

Eerst spelers verkopen

Een centrumspits is daarbij dé prioriteit, maar volgens de Waalse krant is dat niet aan de orde. Financieel is daar momenteel geen ruimte voor. Dat komt omdat Borguet en Renard de financiële doelen niet hebben gehaald. Er werd aangehaald dat RSCA 15 miljoen euro plus een Europese groepsfase moest halen. Dat zou in totaal minstens 25 miljoen euro in het laatje hebben gebracht. De teller staat nu op ongeveer 21 miljoen euro, de overige 15 miljoen euro van Jan-Carlo Simic komt pas volgende zomer binnen.

Hasi moet dus hopen dat Renard en Borguet in januari wat spelers kunnen verkopen om zo misschien alsnog ruimte vrij te maken. Het is duidelijk dat dit RSCA aanvallend versterking nodig heeft als het top drie wil halen na 40 speeldagen.

Moet RSCA een spits halen in januari?

Meest recent

'Club Brugge houdt hart vast: Tzolis beslist over vertrek'

Club Brugge zag tijdens de huidige interland-periode al verschillende van hun internationals ...

19
19
Hommeles bij Duivels: pijnlijke details Garcia-situatie lekken uit

Behoudens een extreem uitzonderlijk scenario, verzekeren de Rode Duivels zich dinsdagavond van hun ...

89
89
'Deze grootmacht wil De Cat voor Bayern wegkapen'

Op het WK U17 heeft Nathan De Cat zich deze week niet in de kijker kunnen spelen, want na zijn ...

189
189
Droom komt uit voor twee goudhaantjes van Club

Bij Club Brugge zullen ze met veel trots kijken naar hun goudhaantjes tijdens deze interlandperiode. ...

126
126
Noren geven WK-ticket extra glans, Congolese droom leeft nog

Zaterdagavond heeft ook Noorwegen zich voor het WK geplaatst. Met een klinkende zege in Italië ...

98
98
'Sof in Kazachstan: volgende Duivel ter discussie'

Met wedstrijden tegen Kazachstan en Liechtenstein leken de Rode Duivels deze maand overtuigend en ...

159
159
'Missie WK: Stassin moet opvolger Rode Duivel worden'

Het gelijkspel in Kazachstan maakte nog maar eens pijnlijk duidelijk dat de Rode Duivels voor ...

64
64
'Duivelse bom barst: sterkhouders keren zich tegen Garcia'

Dinsdag werken de Rode Duivels tegen Liechtenstein hun laatste interland van het kalenderjaar 2025 ...

1271
1271
'Raskin voor toptransfer: ook Premier League lonkt'

Bij de Rode Duivels is Nicolas Raskin de voorbije maanden stilaan uitgegroeid tot een vaste waarde ...

48
48
Vandenbempt benoemt hét pijnpunt van de Rode Duivels

Het pijnlijke puntenverlies van de Rode Duivels in Kazachstan zindert nog altijd stevig na. Een ...

95
95
Zorgen om Duivels: "Van hem zal het niet komen op het WK..."

Romelu Lukaku en Jérémy Doku zijn de enige Rode Duivels die als (flank)aanvallers ...

190
190
Koeman weg bij Oranje? Bondscoach doorbreekt de stilte

In België krijgt Rudi Garcia de volle laag, in Nederland was er ook al veel kritiek op Ronald ...

42
42
Garcia zwaar onder vuur: "Haal hém als bondscoach"

België zal zich dinsdag gaan kwalificeren voor het WK van komende zomer. De Rode Duivels hebben ...

587
587
Frankrijk en Engeland klaren de klus, feest in Oekraïne

Engeland en Frankrijk kwamen vanavond aan de bak, maar voor de twee landen stond er niets meer op ...

90
90
'Anderlecht wil zware slag slaan: spits op de radar'

RSC Anderlecht heeft in januari heel wat werk. De zomermercato was geen succes en in de winter ...

305
305
'Faes topprioriteit: absolute toptransfer lonkt'

Na de teleurstellende 1-1 tegen Kazachstan zijn de Rode Duivels nog altijd niet zeker van het WK, ...

114
114
Doemscenario voor Duivels? "Dan is het tijd om te stoppen"

De Rode Duivels zijn er zaterdag niet in geslaagd hun ticket voor de WK-eindronde te verzilveren. ...

110
110
Straffe woorden: dit denkt Sir Alex Ferguson over Lammens

Om de geblesseerde Thibaut Courtois te vervangen, koos bondscoach Rudi Garcia zaterdag tegen ...

61
61
Mignolet dropt onthulling over 'aanvoerder' Vanaken

De Rode Duivels maakten zaterdagnamiddag allerminst een goede beurt tijdens hun ...

669
669
Garcia keihard neergehaald: "Niet beter dan Tedesco"

Dat de Rode Duivels zich dinsdag tegen dwergstaat Liechtenstein zullen plaatsen voor het WK, lijkt ...

310
310
'Club op miljoenenkoers: Engels gevecht om sterkhouder'

Nu het clubvoetbal even heeft plaats gemaakt voor de nationale ploegen en de winterse ...

244
244
Anderlecht helemaal terug? Boskamp trekt conclusie

Bij RSC Anderlecht kijkt men met de nodige verwachtingen naar de hervatting van het seizoen. Voor de ...

372
372
Portugal met monsterzege naar WK, Ierse waanzin in Hongarije

Ook het Portugal van bondscoach Roberto Martinez zal komende zomer te bewonderen zijn op het WK. In ...

213
213
2 op 10 - Waalse pers draait één Duivel door gehaktmolen

Wat een glorieuze middag had moeten worden voor de Rode Duivels, is uitgedraaid op een aanzienlijke ...

617
617
België-Liechtenstein: Garcia haalt verse kracht bij selectie

Na de slipper van zaterdag in Kazachstan (1-1), zullen de Rode Duivels tot de laatste snik moeten ...

589
589

Meer sportnieuws