Union SG groeide op een rustige en meer betrouwbare wijze richting Belgische top. Ze sloegen geen stappen over. Royal Antwerp FC kreeg financieel héél veel middelen, maar sloeg daarbij veel stappen over en moet nu zwaar terugschakelen. Dat bleek op de transfermarkt.
Paul Gheysens pompte volop geld in Antwerp, waardoor de Great Old zwaar boven zijn stand leefde. Hoge transfersommen, peperdure lonen... Het leverde weliswaar prijzen op, maar anno 2025 is Antwerp op het veld een subtopper geworden.
LEES OOK: Burgess spreekt duidelijke taal over Club Brugge
Zorgane en FloruczAfgelopen zomer probeerde Marc Overmars Adem Zorgane en Raul Florucz naar de Bosuil te halen. Financieel bleek echter dat ze geen kans maakten tegenover Union SG. De Belgische landskampioen betaalde net geen 10 miljoen euro om de twee spelers aan te trekken.
Antwerp bleef zo verweesd achter en is financieel een Belgische middenmoter geworden. De club wil binnen drie jaar meedoen voor de titel, maar dan gaat het toch heel wat beter voor de dag moeten komen. De ingaande transfers waren het afgelopen jaar niet altijd een groot succes.
Nood aan Europees voetbal
Wie van de huidige kern gaat snel veel geld opleveren? Antwerp heeft nood aan bonusgeld en als dat niet via uitgaande transfers gaat komen de komende mercato's, dan zal dat via Europees voetbal moeten komen.
Antwerp verkocht goed de afgelopen jaren, maar veel verkoopbare spelers lopen er nu niet rond. Heel de club hoopt dat Stef Wils de ploeg boven zichzelf kan laten uitstijgen de komende maanden. Het is nodig.