Chelsea stuurt boodschap naar Lavia na 8 (!) blessures

door
Chelsea stuurt boodschap naar Lavia na 8 (!) blessures

Romeo Lavia wordt gezien als één van de grootste Belgische talenten van het moment. Chelsea legde dan ook een bom geld op tafel om de middenvelder binnen te halen, maar in Londen kwam hij op twee jaar tijd amper in actie door blessureleed. Na 8 (!) blessures en 80 gemiste wedstrijden kwam er groot nieuws over het jeugdproduct van Anderlecht naar buiten.

Lavia speelde in de jeugd naar Anderlecht, maar ging al vroeg naar Manchester City. Vervolgens maakte hij de overstap naar Southampton en op 18-jarige leeftijd brak hij volledig door in de Premier League. Zijn transfer naar Chelsea was nog geen succes, maar in Londen geloven ze nog steeds in hem.

LEES OOK: ‘Knaltransfers Penders en Moreira na aardverschuiving’

Generatietalent

Afgelopen speeldag kwam Lavia elf minuten in actie tegen Brighton. Al een enorme stap voor de Rode Duivel met één cap achter zijn naam. Hij zag overigens hoe Maxim De Cuyper (ex-Club Brugge) de winning-goal maakte tegen Chelsea.

Coach Enzo Maresca legde het plan met Lavia uit. "In twee seizoenen startte op geen enkel moment (32 minuten over het hele seizoen, red.). Vorig jaar speelde hij een paar wedstrijden (22 optredens, red.), en dit seizoen is het doel om hem meer te geven.”

Te veel belasting

Volgens Felice Mazzu komt het vaker door bij spelers die op jonge leeftijd doorbreken. "Dit zijn spelers die op hoog niveau voor de leeuwen zijn gegooid toen ze 16 of 17 jaar oud waren. De spieren zijn niet klaar op deze leeftijd, terwijl ze volwassen inspanningen leveren. We moeten ze meer tijd geven. Helaas zijn er winstgevendheidslogica's die ook meespelen, vooral bij spelers die zoveel hebben gekost.”

Alex Teklak denkt dat er ook mentaal wat speelt bij Lavia. “En dan is er een psychologisch proces dat genezing vergezelt: je kunt bang zijn om jezelf weer te blesseren, je hebt een gebrek aan zelfvertrouwen Het is een vicieuze cirkel. Het belangrijkste is dat je echt de aard van je probleem vindt en dat je het voor eens en altijd oplost. Dan moet je geduld hebben", citeerde La Dernière Heure de analist.

Nieuws van Chelsea

Lavia kreeg ook groot nieuws van Chelsea te horen. "Ik hoop dat hij nog lang in vorm kan zijn en meer minuten en wedstrijden kan spelen, want hij is een speler die we echt vertrouwen", aldus Maresca met een duidelijke boodschap. Het ziet er dus naar uit dat de Engelse grootmacht nog steeds in de kwaliteiten van Lavia gelooft. Zien we hem binnenkort ook terug bij de Rode Duivels?

Denk jij dat Lavia nog veel met blessureleed zal kampen?

Meest recent

Witte rook bij AA Gent: Gandelman laat kassa rinkelen

Eerder geraakte reeds bekend dat AA Gent op het punt stond om afscheid te nemen van Omri Gandelman, ...

5
5
'Transferbom bij Club Brugge: tiener levert jackpot op'

Club Brugge dacht om in januari iedereen aan boord te houden, maar één goudhaantje ...

174
174
‘KAA Gent, Standard en STVV strijden om knaltransfer’

De wintermercato is officieel geopend en soms kijken de Belgische elkaar recht in de ogen. Dat is ...

181
181
‘Weer naar de top? Europese grootmacht wil Carrasco’

Yannick Carrasco was jarenlang actief op het allerhoogste niveau in Europa bij clubs zoals ...

58
58
Saintfiet haalt stevig uit naar Belgische clubs

Tom Saintfiet is momenteel actief als bondscoach van Mali op de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer ...

60
60
‘Standard draait kar volledig in transferdossier’

Standard Luik wil de selectie voor de tweede seizoenshelft versterken. De Rouches zijn ambitieus, ...

83
83
‘KV Mechelen wil wéér shoppen in eigen land’

De Belgische clubs zijn volop de wintermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Ook KV ...

88
88
Genk verliest spektakelstuk, KAA Gent wint zakelijk

De Belgische clubs zijn op winterstage ter voorbereiding van de tweede seizoenshelft na de break. ...

146
146
'Club Brugge trekt streep door transferdeal'

Bij Club Brugge maakten ze er de voorbije weken geen geheim van dat ze zich tijdens deze ...

330
330
KV Mechelen wrijft zich in handen met extra offensieve troef

KV Mechelen was één van de revelaties van de eerste seizoenshelft in de Jupiler Pro ...

153
153
'Club wil Union en co aftroeven voor JPL-goudhaantje'

Club Brugge zoekt dezer dagen in de zoektocht naar versterking doorgaans zijn heil in het ...

339
339
'Rode Duivels krijgen grote opsteker voor WK'

Voor de Rode Duivels is het al aftellen naar juni, wanneer ze hun beste beentje kunnen voorzetten op ...

162
162
Defour geeft grote hint over terugkeer als trainer

Verschillende ex-Rode Duivels stapten de voorbije jaren al in het trainersvak, al bleven ze daar ...

97
97
'Westerlo op weg naar tweede uitgaande transfer'

De Belgische ploegen moeten spelers verkopen door de DAZN-saga, dat lieten we jullie al eerder ...

77
77
'Club Brugge in shock: winters vertrek Stankovic dreigt'

Club Brugge heeft zich in de eerste dagen van de mercato nog koest gehouden, maar ongetwijfeld mogen ...

545
545
TRANSFERUURTJE: 'Extra miljoenen voor Club, Bayern pakt uit'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

210
210
Saintfiet doet schrijnende onthulling: “Doodsbedreigingen”

Er is nog maar één Belgische coach actief op de Afrika Cup. Tom Saintfiet staat met ...

74
74
Enorme Gouden Schoen-surprise met Kevin De Bruyne

Het is al Gouden Schoen wat de klok slaat. Het gala staat zondagavond op het programma en de details ...

126
126
Hubert vreest: Union-spelers schieten elkaar in de voet

De Gouden Schoen staat voor de deur en de grote favorieten worden naar voren geschoven. ...

129
129
Slecht nieuws voor Doku: City slaat toe

Manchester City heeft op de wintermercato meteen ferm uitgepakt. The Cityzens werden al tijdje ...

157
157
Ontslag? Pocognoli slaat snoeihard terug na kritiek

Sebastien Pocognoli liet Union SG achter zich en koos voor een uitdaging bij AS Monaco. De Franse ...

200
200
Akelige beelden: Casteels afgevoerd, Ronaldo schrikt

Koen Casteels staat onder de lat bij het Saudische Al-Qadisiya, maar tegen het Al Nassr van ...

99
99
Nu ook officieel: Genk zwaait sterkhouder uit

Bij KRC Genk lijkt het nog een onverwacht bewogen wintermercato te gaan worden. Grote plannen hadden ...

101
101
'Nieuwe Erenbjerg naar JPL, talent komt niet'

De zoektocht naar versterking is voor de Belgische profclubs volop aan de gang. Een land waarin een ...

79
79
Gouden Schoen: Tzolis noemt zijn topfavoriet

Zondag wordt de Gouden Schoen uitgereikt. De topfavoriet voor de prijs is dit jaar zonder twijfel ...

184
184

Meer sportnieuws