Club Brugge kruist vingers: sterkhouder sneller fit?

door
Club Brugge kruist vingers: sterkhouder sneller fit?

De topwedstrijden volgen mekaar in een razend tempo op voor Club Brugge, dat zondag alweer Union over de vloer krijgt. Nicky Hayen kan dan uiteraard geen beroep doen op Simon Mignolet en Raphael Onyedika, die allebei nog een tijdje in de lappenmand liggen. Al zou een van hen wel eens vlugger opgelapt kunnen geraken dan initieel gedacht.

Door de recente foutjes van Nordin Jackers zou een snellere terugkeer van Mignolet tussen de palen erg welgekomen zijn, maar helaas voor Blauw-Zwart lijkt dat voorlopig ijdele hoop. Onyedika zijn herstel daarentegen verloopt momenteel blijkbaar bijzonder voorspoedig. Aanvankelijk klonk het dat de Nigeriaan minstens zes weken buiten strijd zou zijn.

LEES OOK: Winters vertrek Ordonez? Leko doet boekje open

Onyedika op terugweg

"Onyedika is op de terugweg, maar de match tegen Union komt nog te vroeg", klinkt het amper anderhalve week later echter al bij Het Laatste Nieuws. Hoewel er sprake zou zijn van een scheurtje in de hamstrings valt het wie weet dus niet uit te sluiten dat de controlerende middenvelder na de interlandbreak alweer klaar is om opnieuw in actie te komen.

Dat zou een opsteker van jewelste zijn in Jan Breydel, waar ondanks de vele alternatieven op zijn positie Onyedika een onmisbare pion is. Cisse Sandra, Lynnt Audoor, Ludovit Reis en Hugo Vetlesen slagen er om diverse redenen allen niet in om zijn schoenen te vullen. Bovendien dreigt Club hem door de Africa Cup later dit seizoen nog eens te missen.

Hayen kruist vingers

In de competitie valt het programma de eerstkomende weken weliswaar mee, al is nog meer steken laten vallen stilaan uit den boze. In de Champions League staan evenwel de krakers tegen Bayern München en FC Barcelona op het programma, gevolgd door de klassieker tegen Anderlecht op 9 november. Reden genoeg om toch een risico te nemen?

Volgens de oorspronkelijke voorspellingen mocht Onyedika die toppers op zijn buik schuiven, maar nu hoopt Hayen hem misschien toch tijdig te recupereren. In dat geval zal de coach allicht roteren met Onyedika, die dan vermoedelijk vooral zou opdraven op het kampioenenbal. Daar hoopt hij zichzelf in de kijker te spelen met het oog op een transfer.

Wie is belangrijker voor Club?

Meest recent

Hasi maakt gehak van Anderlecht-flop: "Een kutspeler"

Nu het inkomend huiswerk afgerond lijkt ligt de focus bij RSC Anderlecht in de rest van de ...

7
7
Leko op hete kolen: CL-selectie Club Brugge bekend

Hoogspanning in Jan Breydel, waar Club Brugge woensdag tegen Olympique Marseille een ticket voor de ...

55
55
'Anderlecht vindt akkoord: Renard rondt huiswerk af'

Plots gaat het snel bij RSC Anderlecht, dat met Moussa Diarra zopas al een derde winteraanwinst ...

191
191
D-Day in Brugge: Leko zaait mist over Tzolis en Mignolet

Woensdag is het money time voor Club Brugge, dat in eigen huis wellicht nood heeft aan zege tegen ...

119
119
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

257
257
The Last Dance: Nainggolan naar Jupiler Pro League?

Radja Nainggolan blijft vriend en vijand verbazen. De middenvelder maakte de overstap van Lokeren ...

155
155
‘Cercle Brugge pakt plots uit met miljoenentransfer’

Cercle Brugge is van plan om ferm uit te pakken op de wintermercato. Groen-Zwart vecht ook dit ...

138
138
Karetsas krijgt volle laag: KRC Genk de grote schuldige?

KRC Genk krijgt de trein ook onder Nicky Hayen niet op stoom. Toptalent Konstantinos Karetsas (18) ...

247
247
Meunier geeft Club gouden raad: “Dat moet Leko uitbuiten”

Club Brugge staat voor een belangrijke Europese clash tegen Marseille. In het Jan Breydelstadion ...

216
216
Het gaat snel: Anderlecht stelt nieuwe aanwinst voor

RSC Anderlecht werd eerder op de dag nog genoemd voor een nieuwe wintertransfer en op de ...

391
391
Winters vertrek Ordonez? Leko doet boekje open

Club Brugge focust zich volledig op de Europese clash tegen Olympique Marseille, maar achter de ...

177
177
‘Monstertransfer: entourage Haaland onthult grote droom’

Erling Haaland is één van de grote sterren van het huidige topvoetbal. De Noor staat ...

152
152
Club Brugge krijgt gigantisch nieuws over stadiondossier

Club Brugge en het stadiondossier is een ongeziene soap in het Belgische voetbal. Blauw-Zwart wil al ...

556
556
‘KV Mechelen rondt toptransfer af: akkoord gevonden’

KV Mechelen staat op een zucht van een uitgaande toptransfer. Journalist Nicolo Schira laat weten ...

194
194
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

129
129
‘Anderlecht heeft beet: Renard pakt uit met verrassing’

RSC Anderlecht wil nog toeslaan op de wintermercato en volgens Het Laatste Nieuws staat Paars-Wit op ...

652
652
‘Grote Tielemans-vrees: Garcia huivert, Villa grijpt in’

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder bij de Rode Duivels. Dit seizoen is de ...

195
195
TRANSFERUURTJE: Club Brugge vreest, Hasi dumpt, jackpot Genk

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

457
457
Leko krijgt gigantische opsteker vlak voor Club-Marseille

Club Brugge kijkt woensdag Olympique Marseille recht in de ogen namens de Champions League. ...

357
357
Middenvelder Anderlecht kiest voor straffe Belgische transfer

Bij RSC Anderlecht gaan er ook dit jaar een aantal talenten vertrekken. Vanuit RSCA Futures is er ...

270
270
Vanhaezebrouck snoeihard: “Beschamend voor een topclub”

Naar goede gewoonte neemt Hein Vanhaezebrouck de Belgische clubs onder de loep. Deze keer keek de ...

259
259
‘Club Brugge geeft niet op: nieuw bod op toptarget’

Club Brugge wil deze mercato nog flink uitpakken. Blauw-Zwart kent dit seizoen wisselende resultaten ...

594
594
‘KAA Gent zit niet stil en lonkt naar verdediger'

KAA Gent is niet van plan om af te remmen op de wintermercato. De Buffalo’s willen op het slot ...

337
337
Frank Boeckx beleeft natte droom bij vrouwelijke collega

Frank Boeckx werd na zijn actieve carrière een meer dan gewaardeerd analist en ...

159
159
‘Olivier Deman verbaast en heeft knappe transfer beet’

Olivier Deman is op zoek naar een vaste basisstek. De Rode Duivel is volgens Het Nieuwsblad op weg ...

95
95

Meer sportnieuws