Stijn Stijnen komt vaak negatief in het nieuws, maar wie puur naar het sportieve kijkt, moet constateren dat de Limburger het werkelijk fantastisch doet. Waarom komt hij nergens in beeld? En hoe komt het dat Stijnen wéér gelijk krijgt?
Stijn Stijnen liet Patro Eisden de afgelopen jaren met direct en intensief voetbal brokken maken in de Challenger Pro League. Er is geld aanwezig bij Patro, maar dat is zeker ook het geval bij de concurrenten. Nog meer zelfs. Het is bijzonder straf wat Stijnen weet bij elkaar te spelen in Maasmechelen.
Vorig jaar stonden ze op twee matchen van promotie naar de Jupiler Pro League. Dit seizoen ging Stijnen met de grove borstel door de selectie. Een nieuwe start voor Patro 2.0. Met andere spelers wil men op relatief korte termijn de stap naar de Jupiler Pro League zetten.
LEES OOK: Zwart weekend Belgische fans: ook rellen met Eupen en Patro
Straffe prestaties bij Patro EisdenMet een 13 op 21 zijn ze weer niet onaardig begonnen en staan ze weer in de bovenste regionen. Zeer knap werk. Alweer. Bovendien bewijst Stijnen zijn kennersoog voor jong talent. Geen data, wel het oog. Stijnen haalde de afgelopen jaren Anis Hadj Moussa, Kiki Vanrefelghem en Adnane Abid naar Maasmechelen. Zij versierden transfers naar Feyenoord, KV Mechelen en Standard. Het vulde de kassa met 5,8 miljoen euro op.
Stijnen ging afgelopen zomer weer shoppen en vond wéér jong talent. Léandro Rousseau werd gratis weggehaald bij Olympic Charleroi, Milan Robberechts ook bij Fortuna Sittard. Japhet Muanza kostte hen 50.000 euro om bij Sporting Hasselt weg te halen. Rousseau heeft 6 goals en 1 assist in 8 matchen achter zijn naam staan, Muanza is achteraan een sterkhouder en Robberechts wist met 1 goal en 1 assist in 7 duels voorlopig nog niet echt te schitteren.
"Rousseau heeft natuurlijke klasse. Een parel. Onbegrijpelijk dat die niet eerder werd weggehaald. Mabanza is een uniek profiel, bijna twee meter en sterk als een beer. Als hij brengt wat hij in de voorbereiding deed, wordt hij gegeerd op het allerhoogste niveau. Robberechts is beter dan wat hier ooit liep. Ik begrijp niet dat ze er bij Anderlecht weinig mee gedaan hebben. Robberechts is een diamant die hoge toppen gaat scheren en 1A perfect aankan”, besloot Stijnen.
Weldra in de Jupiler Pro League?
Ondanks zijn oog voor talent en goede resultaten valt de naam van Stijnen nooit bij een andere club. Hij komt vaak negatief in de media omwille van discussies met personen naast de lijn. De ex-Rode Duivel is iemand die zijn gedacht zegt, wat bij veel clubs niet wordt geapprecieerd. Daarnaast vragen we ons ook af of Stijnen niet het in ‘juiste makelaarsnetwerk’ zit, want ook dat is anno 2025 héél belangrijk. Het netwerk waar je in zit om onderdak te vinden bij bepaalde clubs.
Puur op basis van zijn prestaties verdient Stijnen zijn kans als trainer bij een Belgische eersteklasser. Toch hapt niemand. Bizar. Dan maar met Patro eerste klasse bestormen? We zouden het graag zien gebeuren.