Weelde bij Anderlecht: zomeraanwinst plots in de penarie

door
Weelde bij Anderlecht: zomeraanwinst plots in de penarie

RSC Anderlecht won met 1-0 van AA Gent. Een verdiende zege. Paars-Wit was vooral baas op het middenveld. Daar lijkt Besnik Hasi een zeer belangrijke knoop te hebben doorgehakt en dat heeft gevolgen voor één toptransfer.

Anderlecht haalde (te) veel centrale middenvelders afgelopen zomer. Enric Llansana maakte al snel indruk: afbrekend goed en simpel voetballend. Maar de laatste weken zit de Nederlander in een dipje. Dat hij tegen AA Gent naar de bank verhuisde, was een logische beslissing van Hasi.

LEES OOK: Anderlecht staat op in toppers: dit zorgt voor ommekeer

De Cat uitmuntend in plaats van Llansana

Nathan De Cat speelde op de zes. Hein Vanhaezebrouck vond dat hij te vaak breed speelde, maar dat vonden wij dan weer een vreemde uitspraak tijdens de match. De Cat zorgde voor rust in een ploeg die naar onze mening toch nog te vaak de lange bal hanteerde, vooral Moussa N’Diaye en Lucas Hey deden dit. Samen met Marco Kana zorgde Nathan De Cat voor wat voetballend vermogen van achteruit.

Daarnaast was de 17-jarige middenvelder ook de motor van de ploeg. Hij bepaalde. Straf. De Cat is een zeer groot talent. Wat hij toonde op de zes, dat zagen we Llansana niet doen. Afbrekend én voetballend. De Cat kan op de ‘6’ en ‘8’ spelen, maar voorlopig lijkt hij de nieuwe nummer een als defensieve middenvelder. 

Saliba: progressie, maar te schuchter

Tegen AA Gent zagen we Mario Stroeykens wat dieper terugzakken. Daarin is hij beter. ‘Super Mario’ is een speler die altijd de bal vraagt. Hij steekt zich nooit weg, bovendien ziet hij de ruimtes, alleen moet een Hey nog vaker durven die bal tussen de linies te spelen. Stroeykens ergerde zich daar terecht een aantal keren aan. Stroeykens haalde nog niet zijn topniveau, maar in deze rol voelt hij zich beter in zijn sas.

Nathan Saliba kreeg vandaag ook lof van bepaalde media maar hij was toch de minste middenvelder van de drie. De Canadees moet zich nog meer laten gelden. Van alle middenvelders had hij de minste balcontacten: 53. De Cat had er 61, Stroeykens 68. Zijn passing kan bijvoorbeeld veel beter, amper 69% gelukte passes. Dat cijfer moet omhoog voor een middenvelder van Anderlecht. De Cat zat aan 80%, Stroeykens aan 90%. Soms zag Saliba de duidelijke opening ook niet. Hij is op dit moment vooral een draver (dienende pion) dan een speler die het inzicht heeft om opening te forceren. Toch was deze match een lichtpunt voor Saliba. Eentje waar hij zich aan kan optrekken.

Het is duidelijk dat Hasi weelde heeft op het middenveld. Wat ons betreft zijn Nathan De Cat, Mario Stroeykens en Thorgan Hazard de drie jongens die momenteel de voorkeur genieten voor het middenveld. Met Enric Llansana, Yari Verschaeren (die goed inviel in de plaats van César Huerta) en Nathan Saliba heeft Hasi echter goede vervangers. Verschillende profielen. Het middenveld van Anderlecht is de enige sector waar Hasi zich weinig tot geen zorgen over moet maken. Wie speelt vrijdag tegen OHL?

Is De Cat-Stroeykens-Hazard het best mogelijke RSCA-middenveld op dit moment?

Meest recent

Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

33
33
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

97
97
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

97
97
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

123
123
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

242
242
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

59
59
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

553
553
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

280
280
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

131
131
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

292
292
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

205
205
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

366
366
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

348
348
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

126
126
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

472
472
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

210
210
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

101
101
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

410
410
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

378
378
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

148
148
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

289
289
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

222
222
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

296
296
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

166
166

Meer sportnieuws