'Renard flatert: peperduur duo op zijspoor in Anderlecht'

door
'Renard flatert: peperduur duo op zijspoor in Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een erg drukke zomermercato achter de rug, maar van de vele aanwinsten heeft momenteel enkel Enric Llansana een vaste basisplaats te pakken. Adriano Bertaccini en Ilay Camara liggen net zoals Zoumana Keita weliswaar nog in de lappenmand. Voor enkele andere nieuwkomers wenkt nu echter al het etiket van miscast.

Met uitzondering van Llansana wist tot dusver alleszins niemand de verwachtingen in te lossen. Zo kon aanvaller Mihajlo Cvetkovic, die tegen Antwerp zijn debuut vierde voor het eerste elftal, zijn toch vrij pittig prijskaartje vooralsnog niet meteen rechvaardigen. Net zomin als Nathan Saliba, afgelopen zondag eveneens wel nog invaller op het middenveld.

LEES OOK: Anderlecht verklaart: dit zijn de plannen met Hatenboer & co

Hatenboer out

Cedric Hatenboer daarentegen blijkt volledig uit beeld verdwenen. Niet alleen bij de A-ploeg, maar intussen ook bij de RSCA Futures. Nadat er in het slot van de mercato sprake was van een eventuele uitleenbeurt maakte de 20-jarige Nederlander tegen Club Luik voor de derde match op rij ook daar zowaar zelfs geen deel meer uit van de wedstrijdkern.

Naar de reden waarom is het voorlopig gissen. Naar verluidt zou Hatenboer, voor wie Olivier Renard in januari al 2,5 miljoen op tafel legde, alvast niet opgezet zijn met de manier waarop Besnik Hasi en co. hem behandelen. Ondanks zijn contract tot medio 2029 zou zijn verblijf in het Lotto Park dan ook wel eens van bijzonder korte duur kunnen worden.

Özcan bij Futures

Opvallend: hoewel de plekjes centraal achterin een pak minder duur zijn draafde Yasin Özcan zaterdag wél op bij de B-ploeg, waar trouwens ook Elyess Dao intussen quasi vast vertoeft. Nochtans betalen de Brusselaars naar verluidt ongeveer anderhalf miljoen om de Turkse verdediger, die tot hiertoe tweemaal mocht invallen, te huren van Aston Villa.

Renard pleit voor meer geduld met zijn jonge aankopen, maar Özcan moest in principe wel direct inzetbaar zijn. In plaats daarvan is de linkspoot in de pikorde al voorbijgestoken door niet alleen Marco Kana maar ook Moussa N'Diaye én Mihajlo Ilic, die nog veel later neerstreek in Neerpede. Een gebrek aan ritme lijkt dus slechts deel van de verklaring.

Renard heeft gefaald als sportief directeur

Meest recent

Leko gaat los op Anderlecht: "Dát is pas luxe"

In de Jupiler Pro League gaat de bal ook dinsdagavond weer aan het rollen. Dan wordt immers het ...

21
21
Ballon d'Or: winnaar al bekend na last-minute wending?

Dinsdagavond wordt in Parijs de Ballon d'Or uitgereikt aan de beste voetballer van het voorbije ...

206
206
De Bilde laat zich volledig gaan op Vanaken: "Dit is níét normaal"

Club Brugge heeft een fantastische week achter de rug. Het hield zondag de drie punten thuis ...

321
321
Nu al beslissing? "Voor de titel gaat het enkel tussen hun"

Deze week worden de inhaalmatchen Anderlecht-AA Gent en Club Brugge-Westerlo afgewerkt. Zodra die ...

361
361
Anderlecht alarmfase rood: topdeal wordt tikkende tijdbom

De contractverlenging tot 2029 moest het vuur aansteken, maar tegen Antwerp FC bleef Nilson Angulo ...

135
135
Anderlecht verklaart: dit zijn de plannen met Hatenboer & co

RSC Anderlecht kende een moeilijke zomermercato. Voorlopig is er maar één speler die ...

347
347
Herman Brusselmans ontploft: Vriendschap met BV's verwoest

Herman Brusselmans neemt doorgaans geen blad voor de mond. De schrijver/columnist staat echter al ...

118
118
STVV reageert op transfersaga: "Liever RSCA of Club Brugge"

STVV kende een drukke zomemercato. De Kanaries wisten Adriano Bertaccini en Louis Patris voor ...

117
117
Leko maakt grote ambities prijs: mag AA Gent dromen?

AA Gent kende een wisselvallige start van het seizoen. Ze boekten een 11 op 21, maar de laatste twee ...

129
129
'Belgische topclubs azen op 'vergeten' parel van KRC Genk'

Bij KRC Genk voerden ze onlangs een opvallend beslissing door. Een van de parels van de club werd ...

413
413
Hasi stilaan zwaar onder druk: Anderlecht-bestuur reageert

RSC Anderlecht lijkt alwéér op weg naar een moeilijk seizoen. Europa werd een flop en ...

410
410
STVV over sensationale terugkeer: "Sprak met zijn makelaar"

Bij STVV kenden ze een zeer geslaagde mercato. Sportief lijkt de ploeg versterkt te zijn en ...

53
53
'Renard flatert: peperduur duo op zijspoor in Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een erg drukke zomermercato achter de rug, maar van de vele aanwinsten heeft ...

454
454
'AA Gent hakt knopen door: Leko serveert 4 miscasts af'

Na een zwakke start van het seizoen heeft AA Gent met een acht op 12 de rug stilaan gerecht. Zoals ...

493
493
"Het is gedaan"-Ruben Van Gucht deelt verbijsterend nieuws

Ruben Van Gucht schudde de mediawereld gisterenavond wakker met een verbijsterende aankondiging. ...

288
288
Club Brugge pakt uit: volgende sterkhouder tekent bij

Club Brugge liet deze zomer heel wat smaakmakers vertrekken, maar de goudhaantjes vallen nog altijd ...

246
246
'Coucke glundert: Anderlecht overtuigt goudhaantje'

RSC Anderlecht bleef zondag steken op een gelijkspel tegen Antwerp. Mede door het uitvallen van ...

533
533
Mechele grijpt fans naar de keel met hartverscheurend moment

Het werd een quasi perfecte avond voor Club Brugge gisteren. Blauw-Zwart morste deze keer niet met ...

354
354
Bom barst bij KRC Genk: "Fink is kleedkamer kwijt"

KRC Genk wist zich dan wel te kwalificeren voor de Europa League, in eigen land hebben de Limburgers ...

655
655
Hasi houdt adem in: ziekenboeg Anderlecht loopt vol

Met een magere twee op negen loert de crisis alweer om de hoek bij RSC Anderlecht. Tot overmaat van ...

342
342
'Lange afwezigheid dreigt: Anderlecht beslist deze week'

Anderlecht moet dinsdag alweer aan de bak, want dan werkt het zijn inhaalwedstrijd van de vijfde ...

341
341
Proto in de bres voor verguisde Standard-man

Standard wist vorig weekend eindelijk nog eens met de zege aan te knopen. Het ging met 0-2 winnen in ...

123
123
Weer matig Antwerp: Goots legt vinger op de wonde

Op de achtste speeldag van de Jupiler Pro League stonden op papier enkele toppers op het programma, ...

169
169
Eindelijk nog eens een opsteker voor Roméo Lavia

Meer dan 60 miljoen euro betaalde Chelsea in de zomer van 2023 voor de komst van Roméo Lavia, ...

86
86
'Sportief rampscenario in de maak voor Anderlecht'

De rust is bij Anderlecht nog lang niet teruggekeerd na een woelige zomer met heel wat transfers, ...

388
388

Meer sportnieuws