Zware kritiek op Anderlecht en Neerpede: Proto reageert

door
Zware kritiek op Anderlecht en Neerpede: Proto reageert

Anderlecht stelde vorig weekend alweer teleur en kwam niet verder dan een 0-0 tegen Antwerp. Het lijkt dit seizoen aan klasse te ontbreken om voor de prijzen mee te strijden. Naast de spelers komt echter ook het bestuur alsmaar meer onder vuur te liggen.

Voorzitter Wouter Vandenhaute is al vertrokken, maar ook het werk van onder meer sportief directeur Olivier Renard ligt alsmaar meer onder een vergrootglas. Eén van de zaken die hem aangewreven wordt, is dat hij veel jonge buitenlanders haalt die de eigen jeugd blokkeren.

LEES OOK: Twijfels rond Coosemans: analist haalt uit vlak voor neus Proto

Minder doorstroming vanuit Neerpede?

Met Sardella, Kana, Stroeykens en De Cat stonden er zondag wel nog vier jeugdproducten in de basis. Enkel die laatste werd echter recent gelanceerd, het debuut van de andere drie dateert al van de periode onder Vincent Kompany.

Sinds diens vertrek lijkt de doorstroming minder vlot te lopen en dat levert een hevige discussie op in de podcast Dans Le Vestiaire. Daar stelt journalist Marc Delire vast dat de jeugdproducten van Anderlecht dezer dagen vooral elders schitteren.

Anderlecht geeft te weinig vertrouwen aan eigen jeugd

"Je kan bijna een volledig elftal opstellen met de goede spelers die Anderlecht heeft laten vertrekken", stelt hij. Onder meer Lucas Stassin en Anouar Ait El Hadj worden genoemd als voorbeelden. "Er zijn zoveel spelers die Anderlecht verlaten hebben omdat ze geen vertrouwen kregen. Je moet hen ook de tijd geven om zich te ontwikkelen."

Met die kritiek is Silvio Proto het echter niet eens. "Het is de pers die kritiek geeft en die jongens geen tijd geeft", oppert hij. "Er zijn ook spelers die blijven en spelen. Dat is een keuze die je op een gegeven moment moet maken. Sommige jongens willen meteen een basisplaats die Anderlecht hen niet kan bieden."

Moet Anderlecht zijn eigen jeugdspelers meer vertrouwen geven?

Meest recent

'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

42
42
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

110
110
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

22
22
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

250
250
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

654
654
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

449
449
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

387
387
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

838
838
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

93
93
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

194
194
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

127
127
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

14
14
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

220
220
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

573
573
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

404
404
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

38
38
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

794
794
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

1236
1236
'Chelsea zoekt trainer: topkandidaat al gekend'

Sinds de overname door BlueCo blijft Chelsea een chaotische club. Niet alleen blijven ze maar ...

68
68
Waanzin op Africa Cup: volledige nationale ploeg opgeschort

Op de Africa Cup vallen er altijd wel straffe verhalen te rapen. Voor het toernooi was er ...

199
199
Hein los over Duivels: "Als je met hem naar het WK moet..."

Voor de Rode Duivels wordt 2026 een zeer belangrijk jaar, want volgende zomer moeten ze op het WK ...

298
298
'STVV ziet smaakmaker naar LaLiga vertrekken'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

515
515
Straf: jeugdwerking Club krijgt navolging in buitenland

Bij Club Brugge hebben ze de voorbije jaren al stevig gecasht. Dat gebeurt ook alsmaar meer op eigen ...

255
255
'Vlot scorende IJslandse international naar JPL'

De Belgische eersteklassers zetten hun zoektocht naar versterking voor deze winter volop in. Een ...

274
274
'Nieuwjaarsdag brengt trainersbom bij Chelsea'

Een winterbreak nemen ze in de Premier League niet. Op Nieuwjaarsdag staan er meteen enkele ...

67
67

Meer sportnieuws