STVV kende een drukke zomemercato. De Kanaries wisten Adriano Bertaccini en Louis Patris voor stevige bedragen te verkopen. Toch vinden bepaalde media en fans dat STVV meer geld had kunnen vangen. Sportief directeur André Pinto reageerde op die kritiek.
LEES OOK: Hasi houdt adem in: ziekenboeg Anderlecht loopt vol
Veel winst op Bertaccini en PatrisBertaccini kwam voor 500.000 euro naar STVV en werd anderhalf jaar later voor 5,5 miljoen euro verkocht aan Anderlecht. Patris werd deze zomer voor 1,75 miljoen euro weggehaald bij Anderlecht en enkele weken later voor 4 miljoen euro verkocht aan Union SG. De Kanaries maakten zo maar liefst 7,25 miljoen euro winst. Sterk.
Toch is er kritiek: had STVV meer moeten vangen voor Bertaccini? "Kijk, bij een transfer zijn meerdere partijen betrokken. Soms kan het zijn dat je misschien twee of drie keer meer kan vangen voor een speler door aanbiedingen uit de Verenigde Staten of het Midden-Oosten, maar als de speler daar niet naartoe wil, dan gaat het niet door. Sommige jongens willen liever naar ploegen als pakweg Club Brugge of Anderlecht", aldus Pinto.
Geen vervanger voor Patris
STVV denkt echter mee met de spelers. "STVV wil ook geen club zijn die spelers tegenwerkt om toch maar de zin van de club te krijgen. Dat kan nefast zijn voor de toekomst, want spelers stellen dan ook vast dat het moeilijk is om STVV te verlaten. Een speler als Bertaccini brak hier door en versierde nadien een mooie transfer."
Nog een punt van kritiek: STVV haalde geen vervanger voor Patris. "In het geval van Patris hadden we al spelers die polyvalent zijn en hem kunnen vervangen. We spraken daarover met Wouter Vrancken, en met Rein Van Helden, Wolke Janssens en Robert-Jan Vanwesemael heb je daar jongens die er kunnen spelen. Het zijn ook spelers van onze opleiding en je wil hen ook niet blokkeren. We gaan dat gat niet opvullen door pakweg een speler uit Brazilië daar neer te zetten", liet Pinto weten in de clubpodcast.