FC Barcelona is de laatste week goed op dreef. Na de 6-0 van vorige week tegen Valencia en de overwinning op Newcastle in de Champions League heeft het zondagavond opnieuw overtuigend de drie punten gepakt. Deze keer ging Getafe met ruime cijfers voor de bijl.
Door de problemen met Camp Nou moest de wedstrijd opnieuw gespeeld worden in het piepkleine Estadi Johan Cruijff. Daar kon Hansi Flick nog steeds niet rekenen op de geblesseerde Lamine Yamal, die in de lappenmand ook het gezelschap kreeg van Pau Cubarsi.
LEES OOK: Vanaken jaagt op De Bruyne en Mertens, beloning UEFA
Vervanger Rashford doet hetMarcus Rashford werd door Flick dan weer naar de bank verwezen. De Engelsman was tegen Newcastle nog de held met twee goals, maar kwam zondag te laat voor de activatietraining en werd prompt gestraft.
Ferran Torres mocht hem vervangen in de basiself en bedankte voor het vertrouwen. Na iets meer dan een halfuur had hij Barça immers al helemaal op rozen gezet met twee doelpunten, goed voor een dubbele voorsprong.
Barça blijft in spoor Real
Daardoor kon de titelverdediger het rustiger aan doen. Kort na het uur diepten ze de score wel nog wat verder uit. De ingevallen Rashford schotelde Olmo nog de 3-0 voor, meteen goed voor de eindstand.
Door die overwinning blijft Barça in het spoor van aartsrivaal Real Madrid, dat nog altijd foutloos blijft en aan de leiding prijkt in La Liga. De Catalanen volgen als tweede op twee punten. Getafe staat achtste met negen op vijftien.