Mario Stroeykens werd afgelopen zomer in verband gebracht met een transfer. Vooral het Portugese Braga trok nadrukkelijk aan zijn mouw. Uiteindelijk bleef de Belgische jeugdinternational toch in het Lotto Park. Coach Besnik Hasi besprak op een persconferentie zijn situatie.
Stroeykens maakte een snelle opmars mee bij Anderlecht, maar blessureleed hield zijn ontwikkeling een beetje tegen. Toch was er interesse voor de Jonge Duivel afgelopen zomertransferperiode. Uiteindelijk viel een transfer naar Portugal in het water.
LEES OOK: Anderlecht verrast plots met straffe contractverlenging
Ferme waarschuwingStroeykens heeft nog maar één jaar op zijn contract staan dus Anderlecht stond niet weigerachtig tegenover een vertrek. Toch kwam het niet zo ver. “Ik ben blij dat hij niet naar Portugal vertrokken is. Met alle respect voor Braga, maar Mario mag hoger mikken. Het zou het beste zijn moest hij zich bij ons verder kunnen ontwikkelen”, citeerde Het Nieuwsblad Hasi.
Nu zou Anderlecht zelfs proberen zijn contract te verlengen. “Ik heb met Mario gesproken en hem gewaarschuwd voor een situatie die ik vroeger met Aruna Dindane meegemaakt heb. Ook hij miste door bepaalde omstandigheden een transfer en slaagde er niet in om de knop om te draaien. Resultaat: alleen maar verliezers, zowel de club als de speler zelf.”
Weer focussen
Volgens Hasi zal Stroeykens echter de knop snel kunnen omdraaien. De focus moet volledig weer naar Anderlecht gaan. “Goed, Mario is jong (20 jaar, red.), maar ook heel volwassen. Ik zie alvast een speler die opnieuw gefocust is op training.” Stroeykens heeft overigens een marktwaarde van 12 miljoen euro. Dit seizoen speelde hij tien wedstrijden voor Paars-Wit.