Sinds een tiental dagen is de zomermercato definitief gesloten voor Belgische clubs en dus kunnen we stilaan de eerste conclusies trekken. Bij een aantal teams is de selectie grondig veranderd ten opzichte van de eerste competitiewedstrijd.
Dat is bijvoorbeeld het geval bij AA Gent, dat pas laat onder stoom kwam tijdens de transferperiode. Bij de start van de competitie was Wilfried Kanga nog de enige zomeraankoop, maar daarna streek er nog heel wat vers bloed neer bij de Buffalo's.
LEES OOK: 'Keeperscircus Club: nieuw element werpt ander licht'
AA Gent leeft weer opDat levert stilaan ook betere resultaten op. Gent blikt terug op een knappe vier op zes tegen Club Brugge en Antwerp, al staat het daarmee nog altijd pas op de elfde plaats. Toch heerst er een pak meer optimisme rond de Oost-Vlamingen.
Dat is ook het geval bij analist Wim De Coninck. Hij ziet in Gent nu wél een kandidaat voor de top zes. "Een maand geleden had ik dat niet gezegd, maar de progressie is duidelijk", oordeelt hij in Het Nieuwsblad. "Zo bewezen de Buffalo’s ook al tegen Club Brugge over heel wat veerkracht te beschikken en dat is wel hoopgevend."
Verdienste van Leko
Ook de aanpak van Ivan Leko lijkt alsmaar meer aan te slaan. De Kroaat zette vorig seizoen met beperkte middelen al straffe prestaties neer bij Standard en lijkt dat kunstje bij Gent nu te kunnen herhalen.
"Je moet de juiste aanpak vinden om zo’n groep op sleeptouw te nemen en blijkbaar vond Leko de juiste toon", ziet ook De Coninck. "Vorig seizoen leken de spelers te verkrampen bij thuiswedstrijden maar nu lijkt de wisselwerking met de eigen achterban weer helemaal top. De perceptie is helemaal gekeerd."