STVV kende een goede mercato. Sportief en financieel leverde sportief directeur André Pinto zeer goed werk. Toch zijn sommigen van mening dat de Kanaries nog meer hadden moeten investeren, maar klopt dat wel?
LEES OOK: Vrancken trekt belangrijke les uit afstraffing
STVV investeerde wél stevigSTVV investeerde voor meer dan 6 miljoen euro in nieuwe spelers. Enkel Anderlecht, Club Brugge, KRC Genk, Union SG, AA Gent, KRC Genk en Standard gaven meer uit aan nieuwe spelers. Zeggen dat STVV dus ‘te veel op veilig speelde’, vinden we nogal vreemde kritiek. De Kanaries verkochten ook voor ruim 14 miljoen euro. Zoals wel vaker hebben ze bij STVV een zeer goede balans gevonden tussen het sportieve en het financiële.
De Limburgers zijn een gezonde club, die al jaren zeer goed werk levert. Uiteraard is STVV geen club die zomaar 4 miljoen euro op tafel kan leggen voor een vervanger van pakweg Adriano Bertaccini. De club blijft verder gaan op de manier waarbij ze de afgelopen jaren best al indruk maakten.
Ging een speciaal bezoekje brengen aan #STVV tegen #Westerlo. Check it out🎥 https://t.co/qoImmYwR5x
— Claudio Reulens 💻⚽ (@CReulens) September 16, 2025
Vrancken wil talenten beter maken
Wouter Vrancken weet ook dat hij bij STVV geen absolute toptransfers kan verwachten. "De financiële realiteit is er nu eenmaal, STVV zijnde kunnen wij niet enkel spelers halen die een wedstrijd in een vingerknip beslissen. Wij focussen ons vooral op jongens die veel drive aan kwaliteit koppelen en op die manier het verschil kunnen maken”, zegt hij aan Het Belang van Limburg.
STVV haalde de afgelopen jaren wel vaker jonge spelers met groeimarge, zoals Louis Patris, Adriano Bertaccini en vele anderen. Zo hebben ze er ook deze keer gehaald en Vrancken wil die jongens helpen om verder te groeien op Stayen.
"Niemand kan zeggen dat de gasten het tot nu toe niet goed hebben gedaan. Ook de invallers tonen trouwens hun meerwaarde. Kaito Matsuzawa is heel vinnig, maar kan nog geen 90 minuten aan. En Ryan Merlen is een erg goede voetballer, dat bewijst hij vanaf dag één”, vertelde hij nog.