Hasi krijgt twee énorme meevallers bij Anderlecht

890 stemmen
Hasi krijgt twee énorme meevallers bij Anderlecht

RSC Anderlecht knokte zich met tien spelers naar een verdiend gelijkspel tegen KRC Genk. De Brusselaars toonden vooral veel wilskracht. Besnik Hasi zal zeer tevreden zijn geweest met de ‘terugkeer’ van twee spelers. Zij moeten RSCA de komende weken sterker maken.

LEES OOK: Is Anderlecht klaar voor Hammarby? Bornauw oordeelt

Killian Sardella

Killian Sardella keerde weer terug in de basis en dat viel meteen te merken. Hij was met twee aanvallende acties betrokken bij de twee grote kansen voor Luis Vazquez. De tweede keer was het wel raak en zo leverde hij meteen een assist af. Sardella is een speler die veel risico legt in zijn voorzetten, waardoor het daar nog te vaak misgaat. Het Neerpede-product brengt echter veel meer bij. Voetballend vermogen, defensieve stabiliteit en branie.

Sardella heeft al heel wat watertjes doorzwommen en is op zijn 23ste met 143 matchen op de teller een ervaren speler geworden. Iemand die achteraan een enorme kwaliteitsinjectie brengt. Ali Maamar verving hem en nadien kreeg RSCA het een stuk moeilijker via die flank. Sardella was zes maanden out, maar het niveau dat hij meteen haalde zal Hasi zeer gelukkig hebben gestemd. Anderlecht heeft hem enorm gemist. 

Mario Stroeykens

Een frisse Mario Stroeykens ook. Daarmee bedoelen we iemand die vrij is in zijn hoofd. ‘Super Mario’ is voor ondergetekende een ‘8’, al kan hij ook op de ‘10’ en als ‘valse negen’ uit de voeten. Stroeykens versierde geen transfer, al zou hij bij een betere ploeg waar hij niet de kar moet dragen wellicht nog sneller beter worden. Dat hij maanden weinig speelde, heeft zijn transferwens geen goed gedaan. Een slimme keuze om geen Al-Hilal of Braga te weigeren, want dat zouden paniektransfers geweest zijn. PSV zou een ideale bestemming zijn geweest voor hem, misschien volgt dat nog.

Stroeykens weet dat hij de komende maanden moet schitteren om zich in de kijker te spelen. Misschien is het daarom handig om zijn contract bij RSCA open te breken en een vaste som af te spreken. Het zou veel onzekerheid weghalen en dan kan hij zich echt focussen op zijn prestaties. Hij viel gisteren sterk in voor Nathan De Cat, die het moeilijker had. Op die positie toonde Stroeykens zijn voetballend vermogen, enkele leuke pasjes samen met Thorgan Hazard en daarnaast was hij ook bijzonder gretig.

Hij heeft duidelijk de knop omgedraaid, al viel er op zijn inzet voordien al niks op aan te merken. Zijn niveau aan de bal was wel te laag, zeker voor de kwaliteiten die hij heeft. Stroeykens was ook in defensief opzicht sterk. Als Anderlecht eens de bal had, deed Stroeykens er vaak iets goed mee. Een Stroeykens, met 142 matchen ook al een ervaren speler van amper 20 jaar, in topvorm hoort altijd in de ploeg en is een speler waar een coach op kan bouwen. Iemand die zich nooit wegsteekt en een dragende speler kan zijn. De Cat kent nu een logisch dipje, maar zal zeker nog vaak spelen.

Sardella en Stroeykens horen indien topfit en in goede vorm altijd in de basis van Anderlecht. Persoonlijkheid, technisch vermogen, jongens met een goede mentaliteit… Spelers waarmee het publiek van Anderlecht zich kan identificeren. Hasi zal zeer blij zijn dat hij tot minstens januari op hen kan rekenen.

Moet een Stroeykens in vorm altijd een basispion zijn?

Meest recent

'Plan B voor Van Bommel: shortlist Rode Duivels lekt uit'

De officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat Mark van Bommel ...

115
115
'Klopjacht op Karetsas: De Condé rolt spierballen'

KRC Genk staat niet alleen op het punt om zijn inkomend record te verpulveren, ook op uitgaand vlak ...

65
65
'Bruno schudt elftal door mekaar: frisse wind bij RSCA'

Donderdag staat Vitor Bruno voor zijn vuurdoop als coach van RSC Anderlecht. In de tweede voorronde ...

170
170
'Makelaar bevestigt: Club op zucht van knaltransfer'

Club Brugge vertrok woensdag op zomerstage naar Rennes. Voorlopig stapten er met Yann Sommer, ...

342
342
Peter Vandenbempt laat tranen rollen: "Het laatste woord..."

Na een maand vol voetbal, duizenden kilometers en 104 wedstrijden is ook voor Peter Vandenbempt het ...

333
333
De Mil onthult één dilemma: "Moeten creatief zijn"

AA Gent moet meteen vol aan de bak in zijn eerste officiële opdracht van het nieuwe seizoen. ...

37
37
Eerst pak slaag, dan transferdeal voor Genk?

KRC Genk is dezer dagen zeer druk in de weer. Niet alleen met de voorbereiding op het nieuwe ...

543
543
Vitor Bruno zet Anderlecht op scherp voor debuut

Donderdagavond begint het seizoen van Anderlecht officieel. In de tweede voorronde van de Europa ...

338
338
Westerlo pakt uit met eenmalige Rode Duivel

Bij Westerlo zagen ze deze zomer al een pak sterkhouders vertrekken. 't Kuipje liep vrijwel helemaal ...

52
52
'Straffe transfer op komst voor De Keersmaecker'

In eigen land kon Brian De Keersmaecker niet doorbreken, maar in het buitenland is de middenvelder ...

51
51
Unieke kans voor Antwerp: oude bekende plots vrij

Voor Antwerp blijft het een zeer moeizame transferzomer. De club werd wekenlang gegijzeld door de ...

471
471
Napoli draait volledig: De Bruyne krijgt pijnlijke klap

Napoli leek Kevin De Bruyne nog te willen behouden. Vier dagen later wordt zijn naam plots op de ...

434
434
Van Bommel de juiste keuze? Dit vindt Van der Elst

Met een kwartfinale deden de Rode Duivels op het WK wat er van hen verwacht werd. Desondanks ...

295
295
De Mil keihard: kwartet én aanwinst niet op Europese lijst

Voor twee Belgische clubs begint het nieuwe seizoen deze week al. Naast Anderlecht moet ook AA Gent ...

148
148
Romano meldt mogelijke twist in transferdossier Club

Club Brugge heeft deze zomer al toegeslagen met drie Zwitserse aanwinsten, maar de verwachte ...

370
370
Transfer Casemiro krijgt staartje: onderzoek geopend

Deze zomer gingen enkele grote namen op zoek naar een nieuwe club. Een dossier dat al maandenlang ...

41
41
Cercle pakt uit met verrassende transfer bij Kortrijk

Nu de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League dichterbij komt, schakelen alle teams ...

141
141
'Kogel door de kerk: Genk heeft recorddeal beet'

Het zijn zeer drukke dagen voor KRC Genk. De Limburgers zetten de voorbije weken enkele mogelijke ...

367
367
Belgische voetbalwereld in rouw: ex-Gouden Schoen overleden

De Belgische voetbalwereld krijgt zeer triest nieuws te verwerken. Een ex-Rode Duivel en gewezen ...

0
0
Transferdomper Anderlecht: "Meer dan 5 miljoen"

Anderlecht staat donderdag al voor zijn eerste opdracht op het Europese toneel. In de tweede ...

511
511
'Barça heeft bijzonder plan met Belgisch toptalent'

Slechts twee Belgen mochten tot dusver ooit het shirt van FC Barcelona dragen. Fernand Goyvaerts was ...

403
403
Is Anderlecht klaar voor Hammarby? Bornauw oordeelt

RSC Anderlecht moet donderdag flink aan de bak tegen Hammarby. De Brusselaars moeten deze voorronde ...

382
382
Hammarby-coach velt oordeel over Anderlecht

Henrik Rydström maakt zich met Hammarby op voor het treffen met RSC Anderlecht in de voorrondes ...

320
320
Zoon Van Bommel verklapt: "Komt wel rond met Duivels"

Mark van Bommel wordt de nieuwe bondscoach van België. De Nederlander tekent weldra zijn ...

112
112
'Anderlecht kent maximprijs die het aan De Cat kan verdienen'

Nathan De Cat verliet RSC Anderlecht voor 20 miljoen euro. Een goed bedrag, maar meer ook niet. De ...

255
255

Meer sportnieuws