Hasi krijgt twee énorme meevallers bij Anderlecht

door
Hasi krijgt twee énorme meevallers bij Anderlecht

RSC Anderlecht knokte zich met tien spelers naar een verdiend gelijkspel tegen KRC Genk. De Brusselaars toonden vooral veel wilskracht. Besnik Hasi zal zeer tevreden zijn geweest met de ‘terugkeer’ van twee spelers. Zij moeten RSCA de komende weken sterker maken.

LEES OOK: Extra troef voor Anderlecht: Hasi dumpt vaste titularis

Killian Sardella

Killian Sardella keerde weer terug in de basis en dat viel meteen te merken. Hij was met twee aanvallende acties betrokken bij de twee grote kansen voor Luis Vazquez. De tweede keer was het wel raak en zo leverde hij meteen een assist af. Sardella is een speler die veel risico legt in zijn voorzetten, waardoor het daar nog te vaak misgaat. Het Neerpede-product brengt echter veel meer bij. Voetballend vermogen, defensieve stabiliteit en branie.

Sardella heeft al heel wat watertjes doorzwommen en is op zijn 23ste met 143 matchen op de teller een ervaren speler geworden. Iemand die achteraan een enorme kwaliteitsinjectie brengt. Ali Maamar verving hem en nadien kreeg RSCA het een stuk moeilijker via die flank. Sardella was zes maanden out, maar het niveau dat hij meteen haalde zal Hasi zeer gelukkig hebben gestemd. Anderlecht heeft hem enorm gemist. 

Mario Stroeykens

Een frisse Mario Stroeykens ook. Daarmee bedoelen we iemand die vrij is in zijn hoofd. ‘Super Mario’ is voor ondergetekende een ‘8’, al kan hij ook op de ‘10’ en als ‘valse negen’ uit de voeten. Stroeykens versierde geen transfer, al zou hij bij een betere ploeg waar hij niet de kar moet dragen wellicht nog sneller beter worden. Dat hij maanden weinig speelde, heeft zijn transferwens geen goed gedaan. Een slimme keuze om geen Al-Hilal of Braga te weigeren, want dat zouden paniektransfers geweest zijn. PSV zou een ideale bestemming zijn geweest voor hem, misschien volgt dat nog.

Stroeykens weet dat hij de komende maanden moet schitteren om zich in de kijker te spelen. Misschien is het daarom handig om zijn contract bij RSCA open te breken en een vaste som af te spreken. Het zou veel onzekerheid weghalen en dan kan hij zich echt focussen op zijn prestaties. Hij viel gisteren sterk in voor Nathan De Cat, die het moeilijker had. Op die positie toonde Stroeykens zijn voetballend vermogen, enkele leuke pasjes samen met Thorgan Hazard en daarnaast was hij ook bijzonder gretig.

Hij heeft duidelijk de knop omgedraaid, al viel er op zijn inzet voordien al niks op aan te merken. Zijn niveau aan de bal was wel te laag, zeker voor de kwaliteiten die hij heeft. Stroeykens was ook in defensief opzicht sterk. Als Anderlecht eens de bal had, deed Stroeykens er vaak iets goed mee. Een Stroeykens, met 142 matchen ook al een ervaren speler van amper 20 jaar, in topvorm hoort altijd in de ploeg en is een speler waar een coach op kan bouwen. Iemand die zich nooit wegsteekt en een dragende speler kan zijn. De Cat kent nu een logisch dipje, maar zal zeker nog vaak spelen.

Sardella en Stroeykens horen indien topfit en in goede vorm altijd in de basis van Anderlecht. Persoonlijkheid, technisch vermogen, jongens met een goede mentaliteit… Spelers waarmee het publiek van Anderlecht zich kan identificeren. Hasi zal zeer blij zijn dat hij tot minstens januari op hen kan rekenen.

Moet een Stroeykens in vorm altijd een basispion zijn?

Meest recent

Standard smult van lieveling: "Sclessin houdt van hem"

Standard won met 3-1 van Sporting Charleroi. Dat was een verdiende zege en een sfeervol Sclessin ...

6
6
Vandenbempt keihard voor JPL-topclub: "Onaanvaardbaar"

Een aantal clubs zitten danig in de problemen. Besnik Hasi heeft een crisis voorlopig vermeden door ...

50
50
Cercle Brugge stort in: woede-uitbarsting van Cinel

Het is crisis bij Cercle Brugge. Trainer Onur Cinel verloor met zijn team met 2-1 van La ...

37
37
OHL 'in shock': Mazzu verandert álles in Leuven

Wat een week voor OH Leuven. Felice Mazzu werd aangesteld en wist in de beker te winnen van Seraing ...

81
81
Yannick Ferrera baalt enorm na pijnlijk nieuws

Yannick Ferrera ging enkele maanden geleden aan de slag bij Zamalek, een zeer grote club in de ...

23
23
Albert ziet iets bij Anderlecht wat niémand verwachtte

RSC Anderlecht won met 3-1 van KV Mechelen. Vooral de eerste dertig minuten waren goed, nadien was ...

218
218
Treurnis bij Anderlecht en KRC Genk: "50 miljoen euro!"

RSC Anderlecht en KRC Genk hebben enorm goede jeugdopleidingen. Er kwamen al veel spelers via die ...

78
78
Degryse luidt alarmbellen voor Club Brugge én Union SG

Union SG en Club Brugge wonnen hun matchen. Zulte Waregem en FCV Dender werden al bij al vlot over ...

183
183
'Anderlecht doet gek: strikt Braziliaanse doelpuntenmachine'

Anderlecht gaat voluit voor een linksvoetige doelpuntenmachine met Raphinha-aura. De 23-jarige ...

495
495
Monsterdeal voor Patro: miljoenen euro’s op komst

Patro Eisden is bezig aan een goed seizoen. De Limburgse tweedeklasser heeft de afgelopen jaren voor ...

85
85
KRC Genk tankt vertrouwen: Smets geeft grote ambitie prijs

KRC Genk won met 0-1 van KVC Westerlo. Die zege was niet helemaal verdiend, maar daar maalden ze ...

81
81
Hubert scherp na vlotte zege en viseert twee spelers

Union SG won met 1-4 op het veld van Zulte Waregem. De Brusselaars moesten niet eens doorduwen aan ...

70
70
Plots sterkhouder bij STVV: "Als ik het voor het zeggen had…"

STVV speelde een beresterke partij tegen Royal Antwerp FC. Het won met 1-0, maar de score had hoger ...

56
56
Vandenbempt verbaasd over Anderlecht-ster: “Totaal onverwacht”

RSC Anderlecht speelde bij momenten goed tegen KV Mechelen. Ze wonnen verdiend met 3-1 van KV ...

487
487
STVV bibbert: smaakmaker hint naar vertrek

STVV blijft het dit seizoen uitstekend doen. De Kanaries legden zondagavond ook Antwerp over de knie ...

122
122
Extra troef: aanwinst breekt eindelijk door bij Union

Union blijft in de competitie gewoon domineren. Het behield dit weekend zijn koppositie door met ...

44
44
Groot ongeloof bij Cercle: "Echt onacceptabel"

De dertiende speeldag in de Jupiler Pro League werd zondagavond afgesloten met een spektakelstuk. La ...

111
111
AC Milan zet topper naar zijn hand en houdt Serie A spannend

De titelstrijd in de Serie A lijkt dit seizoen razend spannend te gaan worden. Ook na tien ...

49
49
Antwerp-pion afgemaakt: "Doet mijn bloed koken"

Het lijkt alleen maar van kwaad naar erger te gaan bij Antwerp. De bekerzege tegen Eupen bracht in ...

317
317
Karetsas fleurt weer op en slaat terug na kritiek

Genk beleeft een wisselvallig seizoen, maar wist zondag wel nog eens de drie punten te pakken. Het ...

56
56
STVV blijft verbazen: "Proberen dit vast te houden"

We zijn intussen toch al bijna halfweg de reguliere competitie, maar er blijven bovenin het ...

62
62
Will Still is droomjob na enkele maanden alweer kwijt

De voorbije jaren maakten enkele jonge Belgische trainers stevige opgang. Eén van hen was ...

118
118
Wolven vloeren Cercle na onwaarschijnlijke rollercoaster

La Louvière blijft dit seizoen verrassen en voegde daar vanavond opnieuw een knap resultaat ...

38
38
Wils doet zeer pijnlijke vaststelling over Antwerp

Het lijkt bij Antwerp nu helemaal crisis te zijn. De Great Old is zondag weggezakt naar de ...

292
292
Samoise bikkelhard na wanprestatie van AA Gent

AA Gent krijgt de boel maar niet écht aan het draaien. Goed wordt te vaak afgewisseld met ...

222
222

Meer sportnieuws