Onder vuur: Renard breekt stilzwijgen met droomscenario

door
Onder vuur: Renard breekt stilzwijgen met droomscenario

Olivier Renard kreeg de nodige kritiek voor zijn toch wel wisselvallige zomermercato. De sportieve baas gaat het vandaag uitleggen op de Fan Council. Hij sprak kort met DAZN over de woelige zomermaanden in Brussel.

Renard haalde deze zomer veel spelers naar Anderlecht en voorlopig is enkel Enric Llansana een basispion. Al verwachten we Ilay Camara ook snel in de basis eens hij fit is. Daarnaast wist hij géén ervaren centrale verdediger te halen, een snelle en creatieve linksvoetige rechterwinger, plus er kwam geen vervanger voor Kasper Dolberg.

LEES OOK: Nieuwe TD op komst: Anderlecht dropt belangrijke hint

Mercato van Anderlecht

Renard wacht af met een oordeel te vellen. "Ik heb geen beoordeling voor mijn transferperiode, ik laat anderen maar kritiek leveren”, zei hij. Dat Anderlecht met een kern zit van meer dan 30 spelers, zelfs met het behalen van een Europees ticket was dat nog te veel, maakt ook deel uit van de kritiek.

De Europese uitschakeling was een vernedering voor een club als Anderlecht. Dat geeft hij ook ruiterlijk toe. “De uitschakeling in de Europacup heeft ons natuurlijk veel schade toegebracht, aan onszelf, aan de club, aan de supporters en aan de mensen om ons heen."

Droomscenario in JPL?

Hij ziet echter ook een uitgelezen kans om het in België zeer goed te doen. “Nu is het aan ons om er alles aan te doen, zoals Genk vorig seizoen deed, om ons te concentreren op de Beker van België en het kampioenschap."

Genk speelde vorig jaar mee voor de landstitel. Maar als Paars-Wit écht wil meedoen voor de prijzen, zal er in januari misschien toch nog een balvaste centrumspits moeten komen. Luis Vazquez en Adriano Bertaccini zijn toch vooral opportunisten.

Gaat RSCA meespelen voor de prijzen?

Meest recent

Einde van een tijdperk: meubelstuk verlaat KV Mechelen

Eindelijk is het zover voor KV Mechelen, dat op de valreep voor de eerste keer mag deelnemen aan de ...

2
2
Anderlecht pakt plots uit met verrassende WK-ganger

Er staat de komende maanden nog heel wat op het spel voor RSC Anderlecht, dat met de beker eindelijk ...

50
50
KRC Genk verschaft belangrijke update uit ziekenboeg

Na het spektakelstuk in La Louvière moet KRC Genk genoegen nemen met de Europe Play-Offs. ...

22
22
Nieuw format JPL: Anderlecht bekvecht met Club Brugge

Het laatste woord is er ongetwijfeld nog niet over gezegd, maar behoudens een nieuwe plottwist ...

293
293
Meunier dropt bommetje: transfer naar ... Anderlecht?

Woensdag vertrekken de Rode Duivels naar Amerika voor een tweeluik tegen Mexico en de VS. Een van de ...

288
288
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

135
135
Lukaku haakt af bij Rode Duivels: puzzelen voor Garcia

Dinsdag bliezen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke, om daags nadien koers te zetten richting de ...

121
121
Anderlecht moet dokken: spelers passeren langs de kassa

Met de hakken over de sloot verzekerde RSC Anderlecht zich van een plekje in de Champions' ...

171
171
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

26
26
Madou zet Club Brugge op scherp: straffe woorden voor PO's

Club Brugge gaat Play-Off 1 in als achtervolger. De ambities van Blauw-Zwart zijn duidelijk: ...

207
207
Meunier verbaast iedereen met toekomstplannen

Thomas Meunier was afgelopen speeldag de grote man bij Lille met een doelpunt en een assist. De ...

137
137
Zinho Vanheusden doet emotionele bekentenis

Zinho Vanheusden stopte op 26-jarige leeftijd al met profvoetbal. De centrale verdediger kende ...

118
118
Debast doet boekje open over Anderlecht én De Cat

De Rode Duivels kampen met een blessuregolf. Bondscoach Rudi Garcia kan over verschillende pionnen ...

192
192
STVV primus van de JPL: groot wapen Vrancken in PO’s

Het viel op afgelopen speeldag, veel doelpunten vanuit stilstaande fases. Het Laatste Nieuws vond ...

48
48
Noa Lang doet pittige onthulling over horrorblessure

Het waren geen beelden voor gevoelige kijkers. Noa Lang liep tijdens de Champions League-clash ...

69
69
Anderlecht in vrije val: dit wordt nu duidelijk

RSC Anderlecht heeft zich geplaatst voor Play-Off 1, maar de afgelopen weken sputtert de motor weer. ...

331
331
Hayen krijgt raad: Genk-miscast moet er meteen uit

KRC Genk greep net naast een ticket voor Play-Off 1. De Limburgers sloten het seizoen af met een 5-5 ...

270
270
Code rood bij Antwerp: Oosting zwaar onder vuur

Royal Antwerp FC wist Play-Off 1 niet te bereiken. The Great Old keek zelfs even tegen ...

255
255
Steven Defour maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht ging op de laatste speeldag van de reguliere competitie pijnlijk onderuit tegen ...

161
161
Jan Vertonghen mee naar WK? Mannaert hakt knopen door

Wie Rode Duivels zegt, zegt Jan Vertonghen (157 caps). De recordinternational is inmiddels al ...

131
131
TRANSFERUURTJE: ‘Standard en Club kijken in JPL, Anderlecht dubt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

191
191
Ruben Van Gucht duikt in pikant avontuur met blonde BV

Hij slijpt de messen. Letterlijk en figuurlijk. Ruben Van Gucht lijkt klaar om opnieuw toe te slaan, ...

72
72
Titelrace barst los: Union, Club Brugge of underdog?

Union, Club Brugge, STVV, AA Gent, KV Mechelen en RSC Anderlecht. Ziedaar de zes ploegen die straks ...

109
109
'Hard verdict Hayen: sterkhouder out bij KRC Genk?'

KRC Genk verspeelde zondag een uitgelezen kans om zich op de valreep alsnog bij de top zes scharen. ...

356
356
Aftellen naar de play-offs: de ultieme 11 van de JPL

De echte prijzen worden pas aan de meet uitgedeeld, maar met de reguliere competitie achter de rug ...

150
150

Meer sportnieuws