Poëet verovert Club Brugge: magie in de JPL

316
Poëet verovert Club Brugge: magie in de JPL

Club Brugge speelt vanavond tegen La Louvière. Dat moet normaal een vlotte zege opleveren voor de Belgische bekerwinnaar. Meer dan ooit rekent Club Brugge op dé toptransfer van de afgelopen 25 jaar van Blauw-Zwart. Hij lijkt dit jaar op zijn hoogste niveau ooit te zitten.

LEES OOK: Vierde Gouden Schoen op komst? Vader Vanaken spreekt zich uit

Trio onmisbaar voor Club Brugge

Bart Verhaeghe verklaarde terecht dat Hans Vanaken en Brandon Mechele twee legendes zijn. Daar hadden we de woorden van de voorzitter van Club Brugge niet voor nodig om dit te weten, maar beide zijn -samen met Simon Mignolet – de as waarop Nicky Hayen o zo betrouwbaar kan bouwen.

Mignolet is nog steeds één van de beste, zoniet dé beste, keepers in de Jupiler Pro League. De rotatie vinden wij een onnodig verhaal. De beste moet spelen en dat is 'Big Si', af en toe rust kan eens maar de huidige situatie is bijzonder vreemd. Onbegrijpelijk, zelfs. Maar soit. Mechele is een van de beste verdedigers en Vanaken de beste creatieve middenvelder. Het trio is respectievelijk 37, 32 en 33 jaar. Onmisbare spelers.

Mignolet was de grote man tegen RB Salzburg, waar hij zijn beste matchen van dit seizoen speelde. ‘Big Si’ heeft de investering in hem al in het veelvoud terugbetaald, Mechele mogen we als hét voorbeeld voor Club NXT aanschouwen en Vanaken is simpelweg de beste aanvallende middenvelder van de laatste 10 jaar in de Jupiler Pro League.

Vanaken als dé grote ster

Vanaken is nog slimmer geworden. We krijgen stilaan kriebels als we trainers hedendaags horen praten, ook analisten. ‘High intensity’ etc. Ja, we weten dat voetbal een loopsport is, maar ook een denksport. Inzicht, balgevoel… De redenen waarom je als jong voetballertje zo verliefd bent op die bal. Je gaat niet voetballen om die ‘high intensity’ runs, hoor. Maar om die bal.

En Vanaken en de bal, dat is gewoon genieten. Hij heeft niet de mooiste loopstijl, maar als Vanaken eenmaal de bal aanraakt, dan verandert het soms in pure poëzie. Een bal op maat en de juiste snelheid in de loop van een speler geven, doorsteekpasses, passes tussen de linies, postioneel altijd op de juiste plaats staan… Dàt is voetbal. We zijn blij dat dergelijke voetballer vaak de beste is, niet alles moet ‘full gass’ zijn. Héérlijk in deze tijden van de ‘robotvoetballers’.

Vanaken ziét het en lijkt nog slimmer te zijn geworden. RB Salzburg en Rangers FC kregen geen vat op hem. Ze mochten nog zoveel rennen als ze wilden, Vanaken vond de ruimte wel. Vanaken is het seizoen begonnen met 5 goals en 1 assist in 10 matchen. In 517 wedstrijden was hij betrokken bij 253 goals (144 doelpunten en 109 assists). Zolang Vanaken draait, zal Club Brugge blijven draaien. Ook tegen de Wolven?

Is Vanaken de beste middenvelder in de JPL?

Meest recent

In extremis optater United-Belgen; AZ domineert Eredivisie

In de Engelse Premier League is Manchester United er niet in geslaagd zijn eerste uitzege van het ...

7
7
Buitenkans voor Club: Villa met grote zorgen naar Brugge

Aanstaande dinsdag wordt de League Phase van de Champions League op gang getrapt. Club Brugge komt ...

133
133
Zure degradatie bij Genk: "Maar hij is een topkerel"

KRC Genk haalde in het tussenseizoen verschillende verse krachten in huis. Een aantal van die ...

136
136
Onder Belgische coach: Vardy rondt ophefmakende transfer af

De zomermercato mag dan wel voorbij zijn, transfervrije spelers kunnen nog steeds tekenen bij een ...

43
43
Vermeeren meteen titularis: kranten beoordelen grote rentree

Royal Antwerp FC zorgde in het slot van de transferperiode voor een stunt door Arthur Vermeeren ...

131
131
15 op 15! Ook Cercle valt ten prooi aan Gentse machine

AA Gent blijft voorlopig hoge toppen scheren in de Jupiler Pro League. Zondagmiddag gingen de ...

139
139
Vanaken bejubelt Club-aanwinst: "Daar staat hij voor"

Club Brugge wist vrijdagavond de volle buit te pakken op het veld van promovendus Lommel SK. Erg ...

209
209
'Bayern onderneemt rigoureus actie na Real-flirt Olise'

Bayern München slaagde tijdens de voorbije mercato erin om zijn sterkhouders aan boord te ...

212
212
Boskamp voorspelt gloednieuwe naam bij Rode Duivels

Het werd een erg interessante transferperiode voor kersvers bondscoach Mark van Bommel. ...

198
198
Club klaar voor Champions League: Jan Breydel loopt storm

Volgende week gaat de League Phase in de Champions League van start. De enige Belgische deelnemer, ...

566
566
Vitor Bruno grijpt in: Anderlecht met basisdebutant?

RSC Anderlecht staat zondagavond opnieuw voor een stevige uitdaging. De recordkampioen krijgt immers ...

511
511
Gouden Bal 2026: Mourinho ziet maar één kandidaat

Binnen anderhalve maand is het zover, dan wordt in Londen de 70ste Ballon d'Or uitgereikt. Stilaan ...

293
293
'Saudi's slaan fors toe in JPL: transfer van 13.5 miljoen'

In de meeste Europese landen is de mercato inmiddels gesloten, clubs uit Saudi-Arabië mogen ...

114
114
Club doet Belgisch voetbal daveren: dríé nieuwe monstertransfers

Dinsdag  opent Club Brugge zijn Champions League-campagne met een thuisduel tegen Aston Villa. ...

779
779
AA Gent verbaast vriend en vijand: tegenstander vol ontzag

AA Gent is uitstekend aan het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League begonnen. Met 12 op 12 staan ...

313
313
Nieuwe publiekslieveling? "Blij dat RSCA-fans mij waarderen"

RSC Anderlecht won van KV Kortrijk. Daarmee was ook alles gezegd. Het was verdiend, daar bestond ...

302
302
STVV maakt indruk: "De trein is nu vertrokken"

STVV draait weer goed mee na een 8 op 15. Deze kern mag weer mikken op een goed seizoen. De Kanaries ...

59
59
Thorup geeft duidelijk signaal aan Anderlecht

KRC Genk wist zich de laatste matchen te herpakken. Ze boekten een 7 op 12 en trekken dus met een ...

402
402
Maakt Sibierski dezelfde fout als Renard en Fredberg?

Bij RSC Anderlecht hebben ze Basile Vroninks verkocht aan KV Kortrijk. Het is logisch dat er een ...

305
305
Club-fans perplex: Julie Vanloo zorgt voor kippenvel

Julie Vanloo heeft vrijdagavond opnieuw laten zien waarom ze zo belangrijk is voor de Belgian Cats. ...

224
224
Aanwinst AA Gent: "Misschien ben ik wel te snel"

AA Gent deed niet héél veel transfers, maar voorlopig zijn het wel goede aanwinsten. ...

126
126
Vanhaezebrouck velt oordeel over transfers van Anderlecht

RSC Anderlecht haalde elf nieuwe spelers deze zomer. We vinden het verrassend dat daar zoveel ophef ...

729
729
Friis ontstemd over gerucht: "Dat is totaal niét waar"

Cercle Brugge neemt het dit weekend op tegen AA Gent. Coach Lars Friis zag nog wat nieuwe spelers ...

122
122
"Denkt dat hij God is"-Van Gucht neergesabeld door kijker

Ruben Van Gucht heeft zich opnieuw stevig uitgesproken over zijn veelbesproken passage in De ...

149
149
Simons in de wolken: "Hij kan 'dodelijk' zijn"

Bij OH Leuven is het al alle hens aan dek. Dit weekend moéten ze punten pakken. Coach Timmy ...

70
70

Meer sportnieuws