KV Mechelen gokt : geniale zet of enorm risico?

door
KV Mechelen gokt : geniale zet of enorm risico?

KV Mechelen is goed begonnen aan het seizoen. De Maneblussers boekten een 11 op 18 en staan derde in de Jupiler Pro League. Ze nemen het vanavond op tegen Standard. De afgelopen weken was er plots héél veel verkeer Achter de Kazerne. Daar zit een reden achter.

LEES OOK: KV Mechelen verbaast met komst nieuwe pion

KV Mechelen verjongt stevig

KV Mechelen liet plots Patrick Pflücke en Rob Schoofs gaan, dat leverde slechts 1,6 miljoen euro op. Zo vertrokken er dus weer twee ervaren pionnen bij de Maneblussers. Eerder lieten ze Geoffry Hairemans en Nikola Storm al gaan. Heel wat métier en ook zekerheden. Je wist wat je aan deze drie had.

Sinds Tom Caluwé er de nieuwe sportieve baas is, is er een nieuw beleid. Gestuurd van bovenaf. Evert Winckelmans liet verstaan dat KV Mechelen geen spelers boven de 22 jaar aantrekt. Dat klopt echter niet volledig, want Tommy St. Jago is 25 jaar en Ryan Teague 23 jaar. Maar de andere aanwinsten zijn inderdaad tussen de 18 en 22 jaar.

KV Mechelen wil zo doen wat stilaan het enige is wat blijkbaar nog telt in het voetbal… Geld verdienen. Daarom halen ze vooral jongere spelers, waar ze nadien winst op proberen te maken. Ervaring halen lijkt tegenwoordig wel een vies woord in het voetbal. Onbegrijpelijk. 

Raman tekende wel bij

Jonge spelers zorgen voor ups en downs. Uiteraard heb je jonge spelers nodig, maar de ervaring mag niet vergeten worden. Neemt KV Mechelen hiermee een risico, of is het net een geniale zet? De afgelopen jaren was KVM best een stabiele club inzake spelersverloop. Gaat er de komende jaren veel meer verloop zijn?

Het is alvast een goede zaak dat Benito Raman bijtekende. Naast hem zijn er in een kern van 27 spelers nog maar zes spelers die 25 jaar of ouder zijn. En dan zijn Kerim Mrabti (31) en Mory Konaté (31) in de zomer ook nog eens einde contract en behoren tot die zeven spelers twee doelmannen. We zijn benieuwd hoe KV Mechelen de komende jaren gaat evolueren.

Goede aanpak van KV Mechelen?

Meest recent

Zo ziet het verdere parcours van Genk in de EL eruit

Om 13u vond in het hoofdkwartier van de UEFA ook de loting plaats voor de knock-outfase van de ...

35
35
'Straf transfergerucht over verguisde Vermeeren'

Olympique Marseille keerde met een forse kater terug uit Brugge, nadat het woensdag een 3-0 om de ...

34
34
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

27
27
'Genk plooit niet: miljoenenbod van tafel geveegd'

KRC Genk boekte donderdag opnieuw een knappe zege in de Europa League en tankte daarmee ook ...

78
78
Club Brugge kent zijn verder parcours in Champions League

Club Brugge zette woensdag een zeer straffe prestatie neer. Het klopte Olympique Marseille met 3-0 ...

386
386
TRANSFERUURTJE: 'Plotse wending bij Club, Antwerp wil JPL-sensatie'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

208
208
Onana spreekt over WK-favorieten én Trump-boycot

De opmars van Amadou Onana is indrukwekkend. Van nobele onbekende evolueerde hij naar sterkhouder in ...

40
40
KAA Gent hakt koop door en neemt afscheid

KAA Gent heeft transferknopen doorgehakt. Meubelstuk Stefan Mitrovic zal de club verlaten, dat ...

68
68
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

46
46
KV Mechelen verbaast met komst nieuwe pion

KV Mechelen heeft op de officiële kanalen uitgepakt met de komst van een nieuwe pion. Malinwa ...

26
26
‘Transferplan Stankovic: Club-smaakmaker imponeert’

Club Brugge heeft zich weer weten te verzekeren voor een plekje in de tussenronde van de Champions ...

355
355
Streep door WK De Bruyne? “Ik twijfel of we hem terugzien”

Kevin De Bruyne kampt met een vervelende hamstringblessure en de middenvelder is hard aan zijn ...

293
293
Mbappé haalt snoeihard uit naar Real-ploegmakkers

Het rommelt ferm bij Real Madrid. Xabi Alonso werd ontslagen en in de Champions League ging de ...

115
115
'Espanyol sluit straffe deal voor Rode Duivel'

Na 21 speeldagen zijn het in LaLiga met FC Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid en Villarreal de ...

29
29
'Lammens zorgt voor transferwending bij Man Utd'

Voor Senne Lammens werd 2025 een droomjaar. Hij debuteerde in november als Rode Duivel, nadat hij in ...

191
191
Standard greep naast Rode Duivel

Bij Standard proberen ze de oude gloriedagen te doen herleven, maar dat proces loopt voorlopig ...

123
123
Amadou Onana doet pikante transfervoorspelling

Op het middenveld beschikken de Rode Duivels over heel wat weelde, al lijkt de driehoek in principe ...

75
75
'Juventus hakt transferknoop over Openda door'

Eind augustus leek Loïs Openda nog een absolute droomtransfer te versieren toen hij RB Leipzig ...

107
107
'KV Mechelen verrast met Belgische coach'

KV Mechelen is bezig aan een uitstekend seizoen en is op acht speeldagen van het einde van de ...

198
198
'Waanzinnige transferzomer Club: meer dan 100 miljoen'

Club Brugge plaatste zich voor het tweede seizoen op rij voor de play-offs van de Champions League ...

444
444
'Union brengt exit bij Genk in stroomversnelling'

De wintermercato gaat zijn laatste weekend in en dus mogen er nog pittige discussies verwacht worden ...

442
442
‘Comebackbom bij Club Brugge? Fans slikken dit niet’

Plots duikt er naam op die voor verbazing en frustratie zorgt bij Club Brugge. Eén vraag ...

757
757
België doet geweldige coëfficiëntenzaak na Nederlands drama

Het is een zeer mooie Europese week geworden voor de Belgische clubs. Club Brugge, Union en KRC Genk ...

395
395
Karetsas niet gespaard ondanks heerlijke goal: "Jammer"

In de competitie blijft het stroef lopen voor KRC Genk, maar in de Europa League blijven de ...

105
105
'Bloedbad bij Marseille na drama in Brugge'

Bij Olympique Marseille zullen ze zich de wedstrijd tegen Club Brugge nog lang herinneren, zij het ...

130
130

Meer sportnieuws