STVV knalt alles kapot: concurrentie in shock

door
STVV knalt alles kapot: concurrentie in shock

STVV kent een fantastische zomer. Er was een 11 op 15 in de competitie en op de transfermarkt maakte de club veel winst. De Japanse eigenaars zorgen voor een zeer stabiel beleid.

STVV staat er financieel beter voor dan ooit. STVV verkocht voor ruim 13 miljoen euro. We lazen dat STVV te voorzichtig was op de transfermarkt, maar ze haalden ook voor bijna 6 miljoen euro aan spelers. Vreemd om het dan als voorzichtig te bestempelen, want nooit eerder investeerden de Kanaries zoveel geld. 

LEES OOK: Eén dissonant bij overtuigend Anderlecht: "Uitbrander Hasi"

Vertrek van Patris

Sint-Truiden zag met Louis Patris op het einde nog een sterkhouder vertrekken. “Patris was een speler die we niet per se wilden verkopen. En Louis voelde zich ook goed in het team van dit jaar”, laat CEO Takayuki Tateishi weten.

"Maar als je als speler de kans krijgt om Champions League te spelen, dan is het normaal dat je die stap wil zetten. Voor STVV stond er een meer dan degelijke transfersom tegenover, terwijl we in onze kern opties hebben om het vertrek van Louis op te vangen. Daarom hebben we met deze overgang ingestemd."

Financieel staat STVV er zeer goed voor na heel wat goede transferjaren. “De inkomsten die we met de uitgaande transfers genereren, investeren we opnieuw in de uitbouw van de club. Zo ligt het sportieve budget dit seizoen hoger dan ooit. Enerzijds professionaliseren we onze omkadering verder, anderzijds bouwen we onze spelersgroep uit”, vertelt de CEO.

Financieel sterk STVV

"De nieuwelingen belichamen de spelstijl van het echte STVV. We wilden een team op het veld zetten dat niet alleen technisch vernuft heeft, maar dat ook koppelt aan teamgevoel en werkkracht. Vanuit die filosofie haalden we direct inzetbare spelers als Sissako, Hata, Sebaoui, Muja, Ferrari, Merlen en Goto naar Stayen. Daarnaast voegden we met Matsuzawa en Benachour nog twee groeibriljanten toe aan onze kern”, aldus Tateishi

De Kanaries willen nu sportief oogsten. “Onze ambitie brandt. In 2022 kregen de Belgische profclubs de dwingende opdracht om binnen de 5 jaar hun schulden weg te werken. Wij kozen ervoor om die berg op 3 jaar tijd te beklimmen. Dankzij die grote inspanning is STVV nu financieel stabiel. Terwijl de meeste ploegen nu volop in besparingsmodus zijn, kunnen wij stap voor stap investeren.”

Sterk beleid bij STVV?

Meest recent

'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

34
34
'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

71
71
'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

92
92
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

199
199
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

311
311
'Vuurwerk op Bosuil: Antwerp wil terugkeer kampioenenmaker'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

163
163
Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen ...

483
483
Spectaculaire winnaar Gouden Schoen? De Cat reageert

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

168
168
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

27
27
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

453
453
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

285
285
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

1211
1211
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

406
406
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

379
379
Lardot velt verrassend verdict over handspel Hazard

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

362
362
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

283
283
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

488
488
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

200
200
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

346
346
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

242
242
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

391
391
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

3070
3070
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

763
763
Hasi houdt adem in: dubbele mokerslag voor Anderlecht?

RSC Anderlecht etaleerde zaterdag mentale weerbaarheid door een 1-2 achterstand tegen STVV alsnog om ...

468
468
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

347
347

Meer sportnieuws