Blunderde Union SG in twee pittige transferdossiers?

door
Blunderde Union SG in twee pittige transferdossiers?

Union SG zag weer meer dan een halve basisploeg vertrekken. We zijn benieuwd of dit vooral in de Champions League niet voor problemen gaat zorgen. In twee dossiers speelde landskampioen het spel keihard, waardoor ze twee sterkhouders goedkoop de club zagen verlaten.

LEES OOK: Bizar scenario JPL: geen Europees voor derde in eindstand?

Castro-Montes en Vanhoutte voor prikje weg

Alessio Castro-Montes trok voor amper 2 miljoen euro naar FC Köln, Charles Vanhoutte ging voor 6 miljoen euro - ook geen jackpot - naar OGC Nice. Nog eens twee Belgen weg en dat voor in totaal 8 miljoen euro. Plus twee ervaren spelers.

Union SG had de twee ook kunnen houden, maar ze wilden niet weten van hogere lonen. Castro-Montes sprak met La Dernière Heure. "De directie wilde mijn contract verlengen, maar zonder mijn salaris te verhogen. Sinds ik bij Union ben, heb ik het Belgisch kampioenschap gewonnen, evenals de Beker van België en de Supercup. Ik vond dat ik meer verdiende."

Geen loonsverhoging

"Verlengen zonder loonsverhoging was voor mij geen optie. We hebben er niet echt over gesproken, omdat de directie duidelijk maakte dat ze me geen loonsverhoging zouden geven. Dus het was beter voor iedereen om te vertrekken", zei hij. Union SG betaalde nadien wel 3,8 miljoen euro om Louis Patris weg te halen bij STVV.

Union SG wil dus geen hogere lonen betalen."Wie ben ik om te zeggen dat dit geen goede manier van werken is? De club heeft altijd zo gewerkt en het heeft altijd gewerkt. Maar ik denk nog steeds dat de club groeit, en het zou goed zijn om de salarissen te verhogen. Ik vroeg er niet om zoveel te verdienen als bij Club Brugge, maar toch... "

"Charles Vanhoutte zat in dezelfde situatie, we vonden allebei dat we iets meer verdienden. We zaten onder het gemiddelde salaris dat spelers bij topclubs krijgen. Maar nogmaals, het is de filosofie van de club en daar kan ik alleen maar respect voor hebben", zei de flankspeler.

Heeft Union dit goed of slecht aangepakt?

Meest recent

‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

62
62
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

70
70
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

57
57
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

112
112
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

260
260
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

111
111
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

284
284
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

103
103
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

164
164
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

147
147
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

238
238
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

575
575
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

145
145
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

256
256
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

65
65
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

215
215
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

99
99
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

156
156
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

331
331
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

293
293
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

150
150
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

339
339
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

250
250
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

260
260
Club Brugge laat concurrentie beven: "Bayern van België"

Op voorzet van de pers liet Bart Verhaeghe zich ooit ontvallen dat hij van Club Brugge maar al te ...

966
966

Meer sportnieuws